رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
متافیزیک از نگاه فیزیک
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 219 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 219 رای
نویسندگان: فرد آلن ولف - باب توبن
زمان ها و جهان های موازی
فضا، زمان، ماوراء

این کتاب حاوی گرافیک و طراحی های متعدد و ساده است که به فهم مطالب کمک فراوانی می نماید. به کمک آن سعی شده است مفاهیم کتاب به صورت قابل درک برای طیف وسیعی از خواننده ها در آید.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
mashouf_alireza
mashouf_alireza
۱۳۸۹/۰۵/۰۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی متافیزیک از نگاه فیزیک

تعداد دیدگاه‌ها:
20
با سلام خدمت همه دوستان عزیز کتابناکی،
چون بنده این کتاب را خوندم و از بعضی زوایا جالب بود، گفتم چند سطری بنویسم. ضمنا برای تهیه این کتاب باریک و کم حجم اما عمیق میتونید به اکثر کتابفروشی های معتبر رجوع کنید.
در وهله اول باید از ترجمه بسیار خوب این کتاب قدردانی کنم. چون بنده نسخه اصلی را مطالعه کرده بودم، اما در ترجمه به نکات جالب بیشتری رسیدم. سلیس، امانتدار و تقریبا منطبق بر زبان علمی-فلسفی که ارزش این کار را متمایز می کند.
همانطور که از اسم کتاب مشخص است، هدف از آن توجیه مباحث متافیزیک با قوانین فیزیکی است که اخیرا مورد توجه دانشمندان زیادی قرار گرفته و مطالب زیادی در این مورد منتشر شده که در انتها یکی از زیباترین کتابهای جدید را معرفی می کنم.
با پیشرفت هایی که در حوزه فیزیک نظری و آزمایشگاهی شده، به خصوص با توجه به دو حوزه نسبیت و کوانتوم، زمینه توجیه و تفسیر برخی از مطالب غیر علمی فراهم شده است. در واقع علت اصلی ماجرا در بیش از اندازه فلسفی بودن زیربنای مکانیک کوانتومی و نسبیتی نهفته است. یافته های علمی مرز میان تصورات و حقایق رو باریک کردن و زمینه را برای نو اندیشی و بازآفرینی مفاهیم فراهم کردن.
در این کتاب از مجموعه ای از نظریه های فیزیکی که در انتهای کتاب به طور مختصر توضیح داده شدن استفاده شده و با برداشت های متمایزی پایه های تفسیر متافیزیک را فراهم آوردن. اکثر این نظریه های فیزیکی از طریق پذیرش دو اصل نسبیت و مکانیک کوانتومی بدست میان و بسیاری از آنها حتی در آزمایشگاهها مورد تایید تجربی قرار گرفتن.
مفاهیمی مثل فراآگاهی، پیوستار زمانی و مکانی، مخروط های آگاهی و نوری، درهم تنیدگی و تفکر با هم تلفیق شدن تا نظریه منسجمی از متافیزیک تصویر بشه. البته اونچه که نقش کلیدی در همه توضیحات کلامی جهت ارتباط این مفاهیم را ایجاد میکنه پذیرش موضوعی نظری تحت عنوان کف کوانتومی است.
نقاشی های بسیار ساده اما عمیق این کتاب نقش بسیار کلیدی در تصویر تمام مطالب کتاب در ذهن دارند. در واقع نویسندگان از بدوی ترین شکل انتقال مفاهیم استفاده کردن تا ذهن خواننده را بدون درگیر کردن به جزییات و تنها با طرح واره های موضوعی به اصل مطلب برسونن. بنابراین اگر شما کتاب را بدون رجوع به متن اون هم مطالعه کنید، در بسیاری از موارد وادار به دگر اندیشی خواهید شد.
در مجموع به عنوان کتابی که انسان را وادار به دگراندیشی و بازاندیشی در بسیاری از مفاهیم کلیدی میکنه، اهمیت بسیار بالایی داره. اما ایراداتی هم بر برخی از موضوعات مطرح شده وارد هست که به طور مثال:
تعمیم قوانین حاکم بر ریز-ماده ها به جهان ماکروسکوپیک و غیر کوانتومی از این نمونه هست. آیا اصولا چون اجزای یک سازواره از قوانینی خاص پیروی میکنند این مجوز ایجاد می شود که همان قوانین را برای خود سازه استفاده کنیم؟
مساله بعدی قطعیت آماری برخی از قوانین استفاده شده است. در واقع قانونی که به لحاظ آماری صادق باشد، در صورت کلی ممکن است صادق نباشد. بسیاری از قوانین مکانیک کوانتوم صحت آماری دارند، آیا قوانین استخراج شده از این درستی آماری در حد همان آمار نباید پذیرفته شود؟ و آیا اصولا متافیزیک فصل مشترکی با مفاهیم آماری دارد؟
موضوع های دیگری هم در این رابطه می شود مطرح کرد که در این مجال نمی گنجد.
اما توصیه من:
حتما این کتاب را تهیه و چندین بار مطالعه کنید. دفعه آخر آن را با نگاه "من این گفته را قبول ندارم" بخوانید. در این صورت بیشتر لذت می برید. کتاب های معرفی شده در انتهای این کتاب هم بسیار جالب و خواندنی هستند.
توصیه من این است که کتاب :
Why Science Does Not Disprove God: Amir D. Aczel
را حتما مطالعه کنید. بسیار خواندنی است.
شاد باشید.
شهروز جانباز-20/3/1393
این کتاب رو از کجا باید پیدا کنم بخونم؟؟؟؟؟ کسی هست کمکم کنه؟

اين ديدگاه به علت نگارش فينگليش حذف گرديد
[edit=wizared]1392/03/26[/edit]
سلام.. خیلی عالیه که امکان دانلود این کتابها اینجا فراهمه. ممنون..
[edit=tankamanee]1392/01/09[/edit]
ممنون از دقت نظر و توضیحی که دادید. حال اگر خودتان بخواهید چنین کتابی رو در سایت کتابناک به اشتراک بگذارید با توجه به دسته بندی هایی که این سایت در اختیار آپلود کننده ها قرار داده شما اون رو در کدوم شاخه و قسمت قرار می دهید؟
این کتابهایی که در این بخش یعنی متافیزیک گذاشته شده اند به غلط دسته بندی شده اند زیرا متافیزیک یا همان فلسفه ی اولی که معنای اخص آن درمیان معانی مختتلف کلمه ی فلسفه است بحثش فقط درباره ی وجود واحکام وجود است که شامل مباحث علوم غریبه و فیزیک کوانتم و... نمی شود . مباحثی از این دست در شاخه ی دیگری از الهیات با نام ماورالطبیعه یا ترانس فیزیک به تحقیق در مورد آنها گذاشته می شوند که نوع بحث و اثبات آنها بسیار متفاوت است با ////انچه در متافیزک می گذرد هر چند که متافیزیک و ترانس فیزیک از یک شاخه به نام الهیات منشعب می شوند اما تفاوتهای بسیاری دارند بااین وجود از شما به خاطر ارئه دادن این نوع از کتابها متشکرم برای اطلاعت بیشتر متوانید به کتابهایی که درآنها در مورد مبانی و کلیات فلسفه ومعانی مختلف آن بحث شده رجوع کنید
با تشکر از مسئولین سایت برای ارائه همچین کتابه فوق العادهای
ممنون از مدیران و کسی که این کتاب رو این جا اپلود کرده . جالبه:x
مرسی باید جالب باشه. نظریه جهان هولوگرافیک هم به موضوعات مشابه میپردازه.
متافیزیک از نگاه فیزیک
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک