رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مکتوبات مولانا جلال الدین رومی

مکتوبات مولانا جلال الدین رومی
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
مکتوبات مولانا جلال الدین رومی تاکنون چهار بار در ایران و ترکیه و ترجمۀ ترکی آن یک بار در ترکیه به چاپ رسیده است، جز ترجمۀ ترکی آن، دیگر چاپها را درواقع می توان یک چاپ به حساب آورد.
پس از گذشت نوزده سال از انتشار مکتوبات مولانا جلال الدین رومی به تصحیح دکتر سبحانی، ویراست دوم آن براساس نسخه ای نویافته به همت مرکز نشر دانشگاهی به چاپ رسیده است. اهمیت مکتوبات و مجموعۀ نامه های ارزشمند مولانا را از زوایای گوناگون می توان بررسی کرد، ازجمله مقدمۀ عبدالباقی گولپینارلی بر ترجمۀ مکتوبات چاپ ترکیه و مقدمۀ دکتر فریدون نافذ اوزلوق بر مکتوبات، که هر دو با ترجمۀ مصحّح محترم کتاب در آغاز همین چاپ آمده است، اطلاعات مفیدی را دربارۀ وجود نامه های مولانا در اختیار خوانندگان قرار می دهد. افزون بر آن، توضیحات مصحّح دانشمند کتاب نیز حاوی مطالب و نکاتی دربارۀ نامه هاست که هر یک در جای خود گره گشا و حائز اهمیت است.
این کتاب متن منقّحی از مکتوبات مولاناست که با عناوین مقدمه؛ مولانا و نامه های او و ارزش آن از نظر تاریخ سلجوقیان؛ نامه ها؛ اشخاصی که نام آنان در نامه ها آمده است؛ توضیحات؛ فهرست آیات؛ فهرست احادیث، فهرست اشعار عربی؛ فهرست اشعار فارسی؛ فهرست امثال و جملات قصار؛ واژه نامه؛ و نمایه در دسترس پژوهشگران و علاقه مندان به متون فارسی و مفاخر علمی و عرفانی است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۴۰۰/۰۳/۰۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مکتوبات مولانا جلال الدین رومی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.