رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
کوروش کبیر
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 5 رای
نویسنده:
مترجم:
هادی هدایتی
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 5 رای
کوروش بزرگ بنیانگذار و نخستین شاه هخامنشی به مدت سی سال بر نواحی گسترده ای از آسیا حکومت کرد. اما نبوغ نظامی و پادشاهی، یگانه وجوه شخصیت او نبودند. آنچه سیمای کوروش را از پس هزاره ها همچنان تابناک می دارد، ملایمت و حسن سیاست اوست. در بامداد پیروزی های بزرگ که هر فاتحی مرعوب درخشندگی و جلال فتوحاتش می شود، کوروش با چنان فروتنی و شفقتی در برابر دشمن ظاهر می شد که وی را ناگزیر از احترام می ساخت.
جوانی کوروش به افسانه ها و داستانهایی که از عهد باستان به یادگار مانده، آمیخته است. در این افسانه ها آستیاژ، پادشاه حقیر و بی نام ماد که درمیان جواهرات بسیار و درباریان متعدد خود می زیست، نقش مستبد و خونخواری را به عهده دارد. مورخان ایرانی کوروش را که نواده وی بود، قهرمان جوانی و نمونه شهامت و شجاعت و جوانمردی معرفی می کنند. قهرمانی که بر تمام دامهایی که در جوانی بر ضد وی گسترده بودند، چیره شد....
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
saharnak
saharnak
۱۴۰۰/۰۱/۲۸
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کوروش کبیر

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
کوروش کبیر
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک