رسته‌ها

خواب پریشان: نگاهی به نقش خواب و رویا در جریانهای انحرافی

خواب پریشان: نگاهی به نقش خواب و رویا در جریانهای انحرافی
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 4 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 4 رای
کتاب خواب پریشان، نگاهی به نقش خواب و رویا در جریانهای انحرافی، از سه بخش اصلی واژه‌ شناسی و تاریخچه استفاده از رویا در میان فرقه‌ها و مدعیان، ادعاهای قرآنی برخی مدعیان دروغین، در بهره‌گیری از رویا برای تشخیص حجت الهی و جایگاه خواب در تشخیص حجت الهی از نگاه روایات تشکیل شده است.
در بخش واژه‌ شناسی و تاریخچه استفاده از رویا در میان فرقه‌ها و مدعیان مواردی مانند ابوجعفر قائنی، ابوسعید ابوالخیر، فضل‌الله حروفی، بازید انصاری، شیخ احمد احسایی، حسینعلی نوری، محمداحمد سودانی، غلام احمد قادیانی، الحسین بن موسی الحیدی، حیدر مشتت و شایعه تولد امام مهدی (ع) با تعبیر خواب از منظر اهل سنت مطرح شده است.
در بخش دوم آیاتی که به صورت کلی به وجود و اعتبار رویای صادقه پرداخته و آیه‌های ادعا شده به صورت اشاره به استفاده از خواب و رویا برای تشخیص حجت الهی دارد مانند آیه 26 سوره نمل، آیه پنج سوره یوسف و آیه 111 سوره مائده پرداخته شده است.
در بخش سوم مباحثی با عناوین اجماع قولی و عملی، سیره متشرعه، مطلق یا مقید بودن عدم حجیت رویا،‌ اشکال اول به عمومیت و اطلاق نداشتن حجیت، «این دسته از روایات خبر واحد هستند»، «مراد دیدن چهره حقیقی حجت الهی است»، تجربیات مخالف، گزارش‌های تاریخی و مخالفت با عمومیت عدم حجیت رویا، قبول ولایت امام رضا(ع) به وسیله یک واقفی، حضرت نرجس و... مطرح شده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
tarid
آپلود شده توسط: tarid
۱۴۰۰/۰۳/۰۳
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
98
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خواب پریشان: نگاهی به نقش خواب و رویا در جریانهای انحرافی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.