رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

یادگارهای یزد - جلد 1 - معرفی ابنیه تاریخی و آثار باستانی، خاک یزد

یادگارهای یزد - جلد 1 - معرفی ابنیه تاریخی و آثار باستانی، خاک یزد
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نخستین اثر تالیفی استاد افشار درباره یزد دوره جامع و ارزشمند یادگارهای یزد است که در دو جلد و سه دفتر فراهم شده و حاصل سفرهای دهگانه او در سالهای مختلف به این شهر باستانی است و اگر نبود این دلبستگی شاید این کار به سرانجامی این چنین شکوهمند نمی رسید.
او در دیباچه نخستین این دفتر ماندگار چنین می آورد: « و من آمادگی و سر آن دارم که برای خاک یزد این خدمت را به شوق و حوصله به سرانجام برسانم، صحاری خارزار و ریگ ناک و کم آب و شوره زارش را در نوردم و آنچه به چشم می آید و از عهد باستان یا کهنه یادگاری ارجمند است بر صفحه کاغذ بیاورم و با ضمیمه ساختن عکس و نقشه، کاری بپردازم که پس از یغما گری هایی که در آینده از دست سوداگران و کارگزاران ویرانگر آنان و به گزند باد و باران های آسمانی بر سر آن ها خواهد آمد، لااقل نمودی و نمایی از آن همه هنر وتاریخ به صورت حرف و رقم و عکس ماندگار باشد و به یادگار بماند...»
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
sasanpeter1949
sasanpeter1949
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی یادگارهای یزد - جلد 1 - معرفی ابنیه تاریخی و آثار باستانی، خاک یزد

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک