رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
گریفیث: استاد بزرگ
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 6 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 6 رای
م‍ج‍م‍وع‍ه‌ م‍ت‍ون‌ س‍ی‍ن‍م‍ای‍ی‌ ج‍ه‍ان‌۲/ زیرنظر بهرام دهقانی

ای‍ن‌ ک‍ت‍اب‌ ت‍رج‍م‍ه‌ای‌ اس‍ت‌ از س‍ه‌ م‍ق‍ال‍ه‌"‎D. W. Griffith‬از ک‍ت‍اب‌‎The moviemarker‬و‎ D. W. Griffith and the forging of Motion - Picture Art‬از ک‍ت‍اب‌‎ Movie - made America‬و‎ Griffith, Film theory, and American Culture‬از ک‍ت‍اب‌ "‎.The film of D. W. Griffith‬

کتاب حاضر درباره دیوید وارک گریفیث، یکی از چهره های شاخص تاریخ سینما است. او را شکسپیر دنیای سینما می نامیدند اما بیشتر به چارلز دیکنز شبیه بود. گریفیث در مدت زمانی کوتاه، دستور زبان سینما را تکوین بخشید و مسیر سینمای داستانی را کاملا دگرگون ساخت. او قراردادهای تئاتری را نفی و روش بیان خاص سینما را گسترش داد. قصه گویی به زبان سینما، تکنیک دوربین متحرک، نماهای نزدیک، ایجاد تعادل در بازیگری سینمایی و مهمتر از همه فن تدوین را تکامل بخشید. وی عواطف و احساسات را از کلمه به تصویر تبدیل کرد. او که در آغاز علاقه ای به ساختن فیلم نداشت، در نهایت سینما را به هنری بزرگ تبدیل کرد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1400/09/22

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گریفیث: استاد بزرگ

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
گریفیث: استاد بزرگ
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک