رسته‌ها
کوئینتین دوروارد
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 14 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 14 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
کتابی را که در دست دارید چهارمین کتاب از سری کتابهای کلاسیک تاریخی سر والتر اسکات بوده که برای اولین بار بزبان فارسی ترجمه میشود. نبوغ اسکات در اینست که بر خلاف کتابهای تاریخ مدرسه ای که صرفا به پادشاهان و سردمداران تعلق دارد ، از هر طبقه ای در اجتماع نمونه ای بدست داده و به روابط اجتماعی طبقات مختلف و خلقیات روحی و رفتار آنها توجه خاص مبذول میکند. این کتاب بزرگ در اصل در دو جلد منتشر شده که در حال حاضر هردو جلد بطور کامل به خوانندگان فارسی زبان عرضه میگردد. خیلی از بخش های این کتاب به کتاب قبلی او باسم گای منرینگ که توسط همین مترجم ترجمه و بوسیله همین مؤسسه منتشر گردیده است ارتباط پیدا میکند. زمانی را که از نظر تاریخی اسکات در این کتاب مورد توجه قرار داده قرن چهاردهم میلادی بوده که در اروپا مرزهای کشور ها دیگرگون شده و هر ایالتی توسط زمامدار فئودال خود ادعای استقلال داشته است. شک نیست که لازمه چنین سیستمی جنگ و خونریزی دائمی خواهد بود.
نوشتن کتابی در باره قسمتی از تاریخ پیشینیان کار ساده ای نبوده و محتاج تحقیقات جدی و مفصل میباشد. این کار هر چقدر با دقت و موشکافی انجام بگیرد ، بدون تردید لغزش ها و اشتباهات فراوانی در آن موجود خواهد بود. مورخ دیگری که بهمین اندازه و بیشتر در این مقطع از زمان پژوهش کرده است ممکن است ایرادات فراوان و جدی بر این کتاب وارد کند. کتاب تاریخی که به این ترتیب بعد از سالها ممارست به چاپ میرسد به احتمال قریب بیقین توجه کسی را که در این علم بی تجربه است جلب نخواهد کرد. از سوی دیگر کتاب های داستان که مورد توجه همه قرار میگیرند هر چند با استادی نوشته شده باشد از نظر خواننده پیوسته زائیده فکر و تصور یک فرد خاص بوده و در زمینه ذهنی خواننده این باور وجود دارد که هیچ یک از وقایع داستان حقیقت ندارد. در میان نویسنگان افرادی هستند که که با نبوغ خود پلی بین این دو ترکیب کتاب ایجاد کرده و ضمن آنکه مطلب از گیرائی ممتازی برخوردار است و خواننده را خسته نکرده و بدنبال خود میکشد از طریق پژوهش های سنگین و طاقت فرسا ، یک کتاب تاریخی بمعنای واقعی آن به خواننده عرضه میگردد.
آثار سر والتر اسکات نویسنده بزرگ اسکاتلندی اغلب از این دست کتابها بوده و خواننده بدون اینکه زحمت فراگیری تاریخ را بطرزی که در مدارس تدریس میکنند بخود بدهد ، با وقایع ، حوادث و حقایق تاریخی مواجه شده و آنها را بخاطر میسپرد. قهرمانان کتاب شخصیت های واقعی بوده و نویسنده از اینکه در باره آنها اطلاعات بیشتری در پاورقی بدست بدهد ابائی ندارد.
چاپ اول این کتاب در سال ۱۸۲۳ میلادی انجام شده و تجدید چاپهای متعدد بعد این تاریخ انجام گرفته است. قسمتی از تصاویر این کتاب که نسخه ای از آن در دانشگاه مینه سوتا نگهداری میشود بر گرفته شده و بقیه تصاویر از نسخه دیگری از کتاب که در کتابخانه دانشگاه هاروارد وجود دارد تصویر برداری شده است. منبع اصلی و تاریخی این کتاب خاطرات فیلیپ دو کومین است که در باره او در متن کتاب توضیحات کامل داده شده است. والتر اسکات در قالب داستانی دلکش این وقایع تاریخی اروپا را در زمان پادشاهی لوئی یازدهم در فرانسه بتصویر کشیده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
269
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
toorajhashemi
toorajhashemi
۱۳۹۹/۰۸/۲۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کوئینتین دوروارد

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
کوئینتین دوروارد
8 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.