رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

نقد فیلم: نمونه ای از نقدهای دهه ۴۰ تا ۷۰

نقد فیلم: نمونه ای از نقدهای دهه ۴۰ تا ۷۰
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 6 رای
کتاب دو بخش عمده دارد: نخست فیلم های ایرانی و سپس فیلمهای خارجی. این خط کشی ضرورتی بدیهی داشته است. در هر قسمت نوشته ها بر حسب تاریخ مرتب شده اند. از تاریخ هم منظور، سال انتشار هر نقد است. ارائه شماره هر مجله، چون در موقع گردآوری و تکثیر و زیراکس با نظم رعایت نشد، کاری دشوار بود که با توجه به محدود بودن احتمال مراجعه خواننده به آنها، از ذکر شماره هر مجله خودداری شده است. اگر دوره هایی در اختیار باشد، پیدا کردن اصل هر نوشته کار سختی برای خواننده پژوهشگر مشتاق نخواهد بود.
بر روی هم این نقدها (که جابجا دستکاریهایی برای سازگاری با معیارهای مربوط به امر و نهی اخلاقی و ممیزی رسمی کنونی در آنها انجام شده)، نمونه هایی در اختیار خواننده سینمادوست نسل جوان، عمدتا برای آگاهی از کم و کیف سینما در سالهای دور قبل از انقلاب و نوع نگاه یک منتقد حرفه ای به آنها قرار می دهد. این آگاهی تاریخی چه درباره بازار فیلم آن سالها (بازار در این نوشتار همه جا معنای غیراقتصادی دارد) و چه درباره شیوه نگارش و نوع نگاه و تفسیر منتقد عصر خالی از فایده نیست.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Ataman
Ataman
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نقد فیلم: نمونه ای از نقدهای دهه ۴۰ تا ۷۰

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.