رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 7 رای

به سوی خدا می رویم

امتیاز دهید
5 / 4.7
با 7 رای
به‌سوى خدا مى‌رویم، اثر آیت‌الله سید محمود طالقانى، سفرنامه حج مى‌باشد که به زبان فارسی و در سال 1332ش نوشته شده است.
کتاب با مقدمه نویسنده آغاز و مطالب در عناوین متعددى سامان یافته است. نویسنده در ابتدا به بیان موقعیت حجاز پرداخته و سپس، نکاتى که در سفر مشاهده کرده را متذکر شده است. نویسنده در مقدمه، ضمن بیان اهمیت کنار گذاردن اختلافات در سفر حج، به این نکته اشاره کرده است که در این سفر، نخستین محرک ما، اداى تکلیف و انجام واجب است. نویسنده در ابتداى کتاب و پیش از آغاز سفرنامه، به مسئله حج، از آیینه قرآن نگریسته و به بررسى آیات مربوط به حج و شناسایى سرزمین حجاز پرداخته است.
وى با اشاره به آیه‌هاى 91 تا 93 سوره آل عمران، به نکاتى در مورد حج، اشاره کرده است و خاطرنشان مى‌کند که آیات وحى که در بیابان حجاز بر روح پاک پیامبر عربى تابید و از زبان او به‌صورت آیات قرآن بر مردم تلاوت شد، از هر جهت اندیشه مردمى را از محدودیت نجات داد و عقل‌هایى را به حرکت درآورد و چشم‌انداز انسان را باز نمود. از جمله با بیانات رسا و اشارات لطیف از آغاز و انجام زمین و آسمان و تحولات آن یادآورى نمود.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: hamid
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
298
فرمت:
PDF
حق نشر:
مشعر
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی به سوی خدا می رویم

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل