رسته‌ها

نیم نگاهی به مولوی: مثنوی برای جوان ترها

نیم نگاهی به مولوی: مثنوی برای جوان ترها
امتیاز دهید
5 / 4
با 9 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4
با 9 رای
از مقدمه کتاب:
سلام عزیزان
امروز میخواهیم مثنوی بخوانیم. زبان فارسی گویندگان فراوانی دارد اما شش شاعر مثل تاج بر تارک آن می درخشند. به ترتیب تاریخ: فردوسی، خیام، نظامی، سعدی، مولوی و حافظ.
آشنا نشدن با هر کدام جفای جدی به خود ما خواهد بود. وقتی از مولوی اسم می بریم دو اثر مهم را در نظر داریم: "دیوان شمس تبریزی" و "مثنوی معنوی". کتابی که در دست دارید کوتاه شده مثنوی است. در شرح مثنوی اگر امساک نکنیم، کار حجیم می شود. سینه مولانا پر از سخن است اما از حجم می پرهیزد.
گر بگویم شرح این بی حد شود
مثنوی هفتاد من کاغذ شود
کوشش این کتاب به خلاصه نویسی خواهد بود. بسیاری از حرفها که می تواند در مقدمه بیاید و آن را ملال آور کند، در متن کتاب پخش شده است اما هر نوع خلاصه نویسی مثنوی، به ورطه ایجاز مخل در می غلتد...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
159
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hamid
hamid
۱۳۹۸/۱۰/۱۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نیم نگاهی به مولوی: مثنوی برای جوان ترها

تعداد دیدگاه‌ها:
2
با سلام و تشکر از بابت قراردادن این کتاب در زمره کتاب های قابل دریافت ، بسیار متن سلیس و راحتی دارد که برای کسانی که می خواهند با مقوله مثنوی آشنا بشوند خیلی مفید است اما در بسیاری جاها به ورطه خلاصه گویی بسیار افتاده است و زیبایی داستان و ظرافت بیان آن از دست رفته است . اما به هر حال متن خودمانی آن جای تقدیر دارد که سختی ارتباط با کتاب مثنوی را می شکند بعضی داستان ها را فی الواقع حذف کرده اند یعنی توضیح مختصری که داده اند در جاهایی به منزله حذف داستان است .
PDF
نیم نگاهی به مولوی: مثنوی برای جوان ترها
3 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک