مقاله
کارا کتاب زنان آهن ربایی

کتاب زمان-کتاب هفتم

دارای امتیاز 5.2 از 6 در کتابناک با مجموع 17 رای
کتاب زمان-کتاب هفتم
ویژه یاشار کمال
کتاب هفتم که با فاصله ای یک ساله از کتاب ششم و در بهار 1364 و زیر نظر عبدالحسین آل رسول منتشر شده به یاشار کمال اختصاص دارد. در مقدمه ای کوتاه هدف از انتخاب یاشار کمال برای انتشار ویژه نامه چنین آمده است:" ...انتخاب یاشار کمال، مقدم بر ده ها بزرگان علو ادب دیگر، که آثارشان در مجموعه های زمان منتشر شده، به این سبب است که که شگردهای مخصوص او در کار نویسندگی و در استفاده از اساطیر ملی ترک می تواند سرمشقی باشد برای داستان نویسان، شاعران، نمایشنامه نویسان و سایر قلم به دست های جوان ایرانی." در انتهای مقدمه خبر از انتشار ویژه جوزف کنراد به مناسب انتشار کتاب "از چشم غربی" داده شده است.
ویژه نامه یاشار کمال با مطلبی از احمد او. اوین استادیار دانشگاه پنسیلوانیا به ترجمۀ آل رسول آغاز می شود. " مقدمه ای بر یک مصاحبه" نوشته یاشار کمال ترجمۀ رضا سیدحسینی، داستا ن کوتاه "گرمای زرد" یاشار کمال ترجمۀ رضا سیدحسینی، سه نمونه از رپرتاژ های یاشار کمال "چوکوروای سوزان، کلید چوکورووا، دیگ" ترجمۀ جلال خسروشاهی، گمصاحبه با یاشار کمال" از مجلۀ ادبیات چاپ دانشگاه پنسیلوانیا ترجمۀ عباس شایسته، "مصاحبه با روستائیان ساری باغچه" ترجمۀ عباس شایسته، "فرزندان بومی جنوب: ویلیام فالکنر و یاشار کمال" نوشتۀ نجلا آیتور ترجمۀ آل رسول دیگر مطالب این دفتر را تشکیل می دهند. مطابق شماره های پیشین، این کتاب نیز با فهرست آثار یاشار کمال به پایان می رسد.
حق تکثیر: باشگاه ادبیات
bashgaheketab.blogspot.com
امیر عزتی

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: miran2009 در تاریخ ۱۳۹۱/۰۵/۱۸
» حجم: 2.66 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 6 دقیقه و 38 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 60
» مجموع دریافتها: 773
» موردعلاقه 9 و موردتنفر 0 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
کتاب زمان (کتاب چهارم)
کتاب زمان 9
کتاب زمان (کتاب هشتم)


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
jandaran
Member
کتاب های جدید وکتابهای اورا برای دانلود بگذارید
نقل قول  
MHassanabadi
Member
با درود
زبان از تشکر برای زحمت فوق العاده ای که کشیده اید وچنین مجموعه ای نفیس فراهم آورده اید، قاصر است. توفیقتان آرزوی قلبی ماست.
بدرود
نقل قول  
President77
Member
دوستان اگه محبّت کنید سلسله کتاب های زمان و نشریاتی از این دست رو در زیرشاخه های مشخّص به نام خودش قرار بدید خیلی ممنون میشم !
نقل قول  
سه لاح
Member
باید"چیای ئاگری"را خواند باید در مکانش همراه شد که همچنان سربرافراشته و استوار است، آنگاه که نمی شود در زمانش زیست در زمانه ی جاویدش چرا؟بایدبودشداست گردیدگشت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You