Hiweb

بوف کور

بوف کور

.
تعداد صفحات: 118

بوف کور شناخته‌ شده‌ ترین اثر صادق هدایت نویسنده معاصر ایرانی، رمانی کوتاه و از شاهکارهای ادبیات سدهٔ ۲۰ میلادی است. این رمان به سبک فراواقع نوشته شده و تک‌گویی یک راوی است که دچار توهم و پندارهای روانی است. بوف کور کتاب تاکنون از فارسی به چندین زبان از جمله انگلیسی و فرانسه ترجمه شده است.
کتاب با این جملات مشهور آغاز می‌شود «در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته و در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به کسی اظهار کرد؛ چون عموماً عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزء اتفاقات و پیش‌آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سَبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آن را با لبخند شکاک و تمسخرآمیز تلقی بکنند. زیرا بشر هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی به توسط شراب و خواب مصنوعی به‌وسیله افیون و مواد مخدره است. ولی افسوس که تأثیر این‌گونه داروها موقت است و به جای تسکین پس از مدتی بر شدت درد می‌افزاید».

این کتاب پیشتر به صورت تایپ شده در سایت قرار گرفته بود

حق تکثیر: آزاد

» کتابناکهای مرتبط:
فریم به فریم
بی ستاره
قصر سیاه (جلد دوم)

نسخه ها
PDF
حجم: 4 مگابایت
تعداد صفحات: 89
MP3
نسخه صوتی کتاب بوف کور - قسمت اول  توسط احسان گرجه
آواتار احسان گرجه
4.7 / 5
با 213 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 28
۱۳۹۳/۰۸/۰۵


پاسخنگارش دیدگاه
لاسیلا
Member
نمیدانم دیوارهای اطاقم چه تأثیر زهرآلودی با خودش داشت که افکار مرا مسموم میکرد - من حتم داشتم که پیش از من یکنفر خونی، یکنفر دیوانه زنجیری درین اطاق بوده، نه تنها دیوارهای اطاقم بلکه منظره بیرون، آن مرد قصاب، پیرمرد خنزرپنزری، دایه ام، آن لکاته و همه کسانیکه میدیدم و همچنین کاسه آشی که تویش آش جو میخوردم و لباسهائی که به تنم بود، همه اینها دست به یکی کرده بودند برای اینکه این افکار را در من تولید بکنند.
بوف کور
نقل قول  
لاسیلا
Member
نقل قول از mohammad201000:
کتاب خوبى است ولى وقتى کسى آن را مى خواند افسرده مى شود،اکثر کتاب هاى صادق هدایت این حالت را دارند.( مى توان گفت قلم صادق هدایت تلخ است.)


قلم صادق هدایت قلم حقیقت است و حقیقت تلخ است...
نقل قول  
sanaz_farsad
Member
ممنون از سایت خوبتان
نقل قول  
soroush_fathi
Member
کتاب بوف کور یک رمان عمیق و مفهومی است که سرتاسر آن نمادهای مختلف به کار گرفته شده است. حتما برای درک بهتر کتاب نقد ها و کتاب هایی که در مورد آن نوشته شده است را نیز بخوانید.
نقل قول  
farzad1349
Member
خیلی از قسمتهای کتاب مخصوصا صفحات آخر پاک شده
نقل قول  
tankamanee
Member
نظر استاد محمود دولت آبادی عزیز و بزرگ درباره صادق هدایت:

« هدایت تمام جوانب زندگی انسان ایرانی در دایره ای می ریزد و مسوولانه ترین رفتار یک شخصیت فرهنگی را از خود به یاد گار می گذارد و در ) بوف کور ( به کمال می رسد ... هدایت نویسنده ای است بی همتا . »

و در جایی گفته بودن، باید سالیانه حداقل یکبار" بوف کور" را خواند.
نقل قول  
mojdehhh
Member
تنها مرگ است که دروغ نمی گوید ...
نقل قول  
jalil73
Member
مانند عمو صادق دیگر نیست یادش گرامی
نقل قول  
نظریات نویسندگان بزرگ خارجی درباره صادق هدایت و آثار او از حسن قائمیان و کتاب نوشته های فراموش شده صادق هدایت از مریم دانایی برومند را هم بگذارید لطفا
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You