رسته‌ها
مانی و دین او
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 97 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 97 رای
ب‍ه‌ک‍وش‍ش‌: احمد افشار شیرازی

بانضمام متون و عربی و فارسی درباره مانی و مانویت

((مانی و دین او)) شامل دو سخنرانی از سید حسن تقی‌زاده است که در 24/8/1328 و 12/11/ 1329ه‌.ش در انجمن ایران‌شناسی ایراد شده است .سخنرانی اول به مطالبی درباره ظهور مانی، تاریخچه دین مانی، چگونگی شکل‌گیری و گسترش دین مانی و نیز نوشته‌ها و رساله‌های وی اختصاص یافته، در سخنرانی دوم، با اشاره به ماهیت دین مانی، مناسک دینی مانویان تشریح شده است .
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
352
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
a_h_allame
a_h_allame
1393/05/01

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مانی و دین او

تعداد دیدگاه‌ها:
27
کسی از عزیزان به "زبور مانوی" یا "زبور مانی" دسترسی دارد؟
راه نجات ملت ایران فرنگی شدن کامل مثل ترکیه است.؛....تقی زاده خیلی اشتباه کرد! تنها راه نجات ایران اسلامیزه شدن و دنباله روی از جنتی است.امروز این برای ما ثابت شده. در ضمن اگر الگویمان عمار یاسر بلال حبشی و ابوذر غفار باشند در تکنو لوژی حرف اول را در جهان خواهیم زد. رد خور ندارد.
اگر صد تا دانشمند مثل سید حسن تقی زاده داشتیم وضعیت زندگی ما ایرانی ها بسیار بهتر از این روزگار فعلی مان بود براستی چه کسی باور میکند که چنین دانشمند بزرگی در نزدیک به 100 سال قبل بر شخصیتی غور و بررسی و تحقیق میکرده که هیچ ایرانی حتی به ذهنش نرسیده بود یا اصلا اسم مانی به گوشش نخورده بود!!!
باید به چنین انسان فرهیخته ای آفرین گفت و قبر ایشان را گل باران کرد
تعصب گوش های شنوا را کر و چشم های بینا را کورد می کند و آدمی را به کارهایی وامی دارد که برخلاف خرد و اندیشه اوست.
ابوریحان بیرونی
**بهترین انسان ها کسانی هستند که دیگران را از روی انصاف و داد و نه از روی کینه و غرض نقد و واکاوی می کنند**
یقینا اگر اگر به مطالعه اثر و تحلیل آثار مشابه بپردازیم بیشتر از نویسنده ،حرفی برای گفتن در بارهء مانی و مشرب او خواهیم داشت.
سخت گیری و تعصب خامی است تا جنینی کار خون آشامی است . (مولانا)
دکتر شریعتی در کتاب کویر گفته از دو(( ت ))بدم می اید یکی تاریخ بخاطر تحریف ان توسط قدرتها ویکی هم از تقی زاده که می گفت راه نجات ملت ایران فرنگی شدن کامل مثل ترکیه است.؛ تقی زاده در مجلس خودش در مورد قرار داد نفت بدون رو دربایستی گفت زور رضا شاه بود که من رای دادم وگرنه خودم می دانستم عقد این قرار داد خیانت به ملت است. سواد افراد با موضع درست انتخاب کردن در سیاست از هم جداست. او در دوره رضا شاه هم عاقبت به خیر نشد رضا شاه هیچ نغمه مخالفی را تحمل نمی کرد.
سلام
با عرض معذرت
دوستان عزیز لطفا مسائل اینگونه ای (جانبداری یا مدح از یک سو و بدگویی و ذم از سوی دیگر رو) به جاهای دیگر منتقل کنید!
ماهیت این سایت کتابی است ، یعنی بهتره هر چیزی جای خودش باشه! اینجا میشه در مورد کتاب و سطحش و مطالبش ، مقایسه اش با کتابهای دیگه و مطالب داخل خود کتاب بحثهای مربوطی رو انجام داد اما اینکه فلان شخص خوب یا بد ، فلانی وزیرش بوده و فلانی چی و چی این فقط یه سری تنش بیخود ایجاد میکنه!
موفق و موید باشید
قابل توجه عزیزان رضا شاه بی سواد بوده

دوست عزیز! سواد فقط خواندن و نوشتن نیست. درک و فهم وضعیت زمانه و مردمان و نیز ارتباط اجتماعی لازمه اش سواد است نه خواندن و نوشتن چه بسا افراد تحصیل کرده که سواد ندارند. قبل از رضا شاه در ایران دانشگاهی نبود که در آن تحصیل کند. او بود که پایه گذار نخستین دانشگاه در کشور شد. درک و شعور اجتماعی که او داشت او را به فکر ترقی دادن ایران و مردمان ایران انداخت و گرنه ایران کنونی دست کمی از افغانستان و پاکستان نداشت.
از همه دوستان خواهش میکنم که حداقل 5 صفحه اول این کتاب را مطالعه کنند تا به نبوغ و روشنگری سید حسن تقی زاده که براستی یکی از دانشمندان بزرگ ایران بوده پی ببرند
[quote='کتاب آور']نقل قول از behdad1970: در دایراه افراد رضاشاه کبیر همه فرهیخته و باسواد بودند ...
رضاشاه با اهمیت دادن به افراد با سواد و تکیه بر دانش و تخصص آنها ایران را زنده کرد. کاش امروزه هم به تخصص افراد اهمیت قائل میشدند.[/quote]
قابل توجه عزیزان رضا شاه بی سواد بوده
دوستان خیال میکنم بام شوخی میکنید اگر جدی گفتید بیشتر مطالعه کنید
مانی و دین او
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک