رسته‌ها
تاریخ اسکندر کبیر
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 45 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 45 رای
.
ن‍وی‍س‍ن‍ده‌ ت‍اری‍خ‌ اس‍ک‍ن‍در را ب‍ه‌ س‍ه‌ زب‍ان‌ ف‍ران‍س‍ه‌ و ان‍گ‍ل‍ی‍س‍ی‌ و ع‍رب‍ی‌ خ‍وان‍ده‌ و در ن‍ه‍ای‍ت‌ خ‍لاص‍ه‌ و م‍ه‍م‍ات‌ م‍طال‍ب‌ ت‍اری‍خ‌ م‍ن‍ص‍ور م‍ق‍دون‍ی‌ را ت‍رج‍م‍ه‌ و ج‍م‍ع‌ ن‍م‍ود و ت‍ح‍ق‍ی‍ق‍ات‍ی‌ را ن‍ی‍ز ب‍ه‌ آن‌ اف‍زوده تا کتابی ارزنده تالیف کرده باشد درانتهای کتاب مترجم مطالب و اشعاری که در ادبیات ایران درباره اسکندرمقدونی آمده به انضمام مطالبی در باب عجایب هقتگانه به کتاب افزوده است در منابع مؤلف اصلی کتاب را جیمز کمل نام برده‌اند لیکن در کتاب نامی از این شخص نیامده است از تاریخ اسکندر جیمز کمل ترجمه‌ی رضا قلی بن مهدیقلی شقاقی سرابی نیز موجود است .
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
119
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mohammadimohamm
mohammadimohamm
۱۳۹۲/۰۹/۲۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ اسکندر کبیر

تعداد دیدگاه‌ها:
15
آیینه سکندر جام می است بنگر
تا بر تو عرضه دارد احوال ملک دارا
[quote='STALIN1']اسکندر. اسکندر کبیر. او یک مرد واقعی بود.[/quote]
لابد از دید تو کسی که نیاکانت را کشته است و به بردگی گرفته است ، بزرگ شمرده می شود !
یکی از بهترین پژوهشایی که درباره ی اسکندر و یونانیان و ایرانیان شده کتاب "یونانیان و بربرها" نوشته ی امیر مهدی بدیع هست. این کتاب اول به زبان فرانسه چاپ شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بعد به فارسی ترجمه شد. اینو که بخونید می تونید ماجرای اسکندر رو بفهمید!
اسکندر موجودی پست سیرت و خون خوار بوده است و انچه با نام نیک بدان لقب داده اند همه و همه توسط نویسندگانی بوده است که قلم خود را برای دروغ و نیرنگ به حرکت واداشته اند
اسکندر وحشی خون ریز باید کبیر نامیده بشه اما پادشاهان ما ....
یکی از نادرست ترین کارها سنجش امور گذشتگان با عقل و منطق امروزیست. مانند این است که بگوییم مردمی که قرن ها قبل در غار زندگی میکردند چطوری بدون واتس آپ، فیسبوک، فروشگاه های زنجیره ای و ورزشهای امروزی و ... روز را به شب میکشاندند.
اگر چه هیچکدام از این عوامل توجیهی برای درنده بودن شخصی نخواهد بود، چرا که فرماندهان مغول و ایرانی و عرب و بقیه نژاد جماعت می توانستند بجای کشتار یا کشور گشایی بکار نانوایی یا شغل های دیگر مشغول شوند و زندگی سالم و خوبی داشته باشند. البته نباید از یاد ببریم که برخی اقوام نسبت به هم دشمنی و کینه شدیدی داشتند، برای نمونه اگر کشوری در تاریخش چندین بار از انگلستان ضربه دریافت کرده باشد همیشه و همه جا گوش ب زنگ باید باشد و در جایی هم اگر حس کرد انگلستان دارد مجهز به قدرت نظامی خاصی می شود که ممکن است گذشته را تکرار کند مجبور به محو و نابودی است و این اتفاق هم اجتناب ناپذیر خواهد بود چون شما ناگزیر به پیشگیری هستید.
جالب است وقتی اسکندر فاتح است کارش جنایت و خونریزی و دور از انسانیت است . اما وقتی فتوحات توسط کورش انجام گیرد دادگری و عدالت و انصاف و ازاد سازی نام دارد .
لطفا موضعتان را مشخص کنید این فاتح بودن و جنگ و خونریزی یا برای همه بد است یا برای همه خوب . گرچه زاویه نگاه از طرف فاتح و ملل مغلوب متفاوت است ولی در اصل قضیه هیچ تفاوتی نمیکند .
اسکندر ذوالقرنین هم در متون فارسی و هم در متون اسلامی با اعمال مثبت زیادی ذکر شده است .
اسکندر یک حیوان مغرور بود. واقعا برا کسانی که میگویند او ذوالقرنین است متاسفم(?)
[quote='rahro420']او یک گجسته (ملعون) واقعی بود که بعد از اینکه با حمله به ایران همه چیز را نابود کرد خواست ادای کوروش کبیر را در آورد و بالاخره جوان مرگ شد[/quote]
دوست عزیز در جنگ کشتن چیز دور از انتظاری نیست اونهم دوهزارو سیصدسال پیش اتفاقا زمانی که اسکندر به کتیبه های کوروش بر میخورد و متوجه ی دادگری او میشود از کارش پشیمان میشود ولی کار از کار گذشته بود
اسکندر سرگذشت عجیب و ناراحت کننده ای داشت:((
او یک گجسته (ملعون) واقعی بود که بعد از اینکه با حمله به ایران همه چیز را نابود کرد خواست ادای کوروش کبیر را در آورد و بالاخره جوان مرگ شد
PDF
تاریخ اسکندر کبیر
1 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک