رسته‌ها
ارابه خدایان
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 1463 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 1463 رای
.
ارابهٔ خدایان، نخستین کتاب اریک فون دنیکن ، منتشر شده در سال ۱۹۶۸ است.
تلاش نگارنده در این کتاب بر این است که به رازهای دنیای باستان پی ببرد و تاثیر نیروهای فرا زمینی (خدایان) را بر زندگی بشر کشف کند. "او معتقد است که در گذشته‌های بسیار دور، فضانوردانی از سیارات دیگر به ملاقات اجداد ما آمدند و به آن‌ها تمدن و راه و روش زندگی را آموختند. اما نیاکان ما که بسیار ابتدایی و وحشی بودند، آنان را خدایان فرض کردند و به پرستش آنان پرداختند و هزاران فرقه‌ی خرافی با رنگ و بوی مذهبی را به وجود آوردند و این گونه از درک وجود خدای راستین به دور ماندند و زندگی خود را به کجی‌های بسیار آلودند".
این کتاب مدت ها جز کتابهای ممنوع الانتشار بوده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
202
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
emperorhesam
emperorhesam
۱۳۸۸/۰۵/۰۲

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ارابه خدایان

تعداد دیدگاه‌ها:
152
خیلی عجیب بودکه کتابی بعنوان پردازش یه نظریه در خصوص علل پیشرفت های بشری و منشا نبوغ جمعی کلی تعریف شده بود وسالها ممنوع چاپ بود وقتی به شکل چاپ شده در بازار سیاه با قیمتی بسیار پایین از دستفروش تهیه کردم و در آن زمان با توجه به بازار سیاه و حواشی آن ، بنظرم مفید می رسید حال آنکه بعد از خواندن اثر دریافتم اشکالی در کار است گویی کتاب اخته و فاقد هر ارزشی شده بود و متوجه شدم کسانی که کتابها را ممنوع چاپ می نمودند راه حل جدیدی ابداع کرده اند که کتابها را تحریف و متن آن را به دلخواه تغییر داده و کمرنگ و بی خاصیت در بازار به اصطلاح سیاهی که کاملا مدیریت می گردد تحویل ملت دهند . اثرات تخریبی این بازار عبارتست ( آسیب احساسی و مالی به ناشر ، نویسنده و مترجم - چاپ غیر استاندارد از نظر قطع و حروف - محتوی تغییر یافته و دلبخواه بدون توجه به ذهنیت نویسنده - دلزدگی خوانندگان اثر که به دیگران در درازمدت انتقال می یابد ) و چقدر از این آثار فراوانند مانند بسیاری ازکتب دکتر علی شریعتی {چقدر دلم برای آن نوشته های استنسیلی و واقعی تنگ است } و چهار اثر از فلورانس اسکاول شین {که سالها ممنوع بود و بعدها که چاپ گردید کسانی که نسخه جدید را مطالعه می کنند اظهار نارضایتی کرده و بنظرشان کتاب جالب و گیرا نمی باشد } و همین کتاب . به دوستان توصیه می کنم حتما نسخه قدیمی کتابهای مطرح را تهیه نمایند
میخواد نظریه های نویسنده حقیقت داشته باشه میخواد نه.
ولی خواننده رو مجبور میکنه از یک دیده دیگه به خلقت نیگا کنی.
چی اگه واقعا راست باشه
کلا ازون دسته کتابهایی هست که خوندنش پیشنهاد میشه.
نقل قول از smabtahi:
واقعا خنده دار است که همه کاری می کنند که فقط وجود خدا را انکار کرده باشند! وجود آدم فضایی های خیالی را می پذیرند اما وجود صانع و خالق را رد می کنند.
اما اصلا به فرض که این آدم فضایی ها وجود داشته بوده اند! آیا آنها زمین و آسمان و ستارگان و موجودات را ایجاد کردند؟ و اگر با انسانها حرف زدند روز اول چطور زبان انسانها را ترجمه کردند؟ بهترین ماشینها و رباتهای مترجم همیشه به یک دیکشنری کامل واژه ها نیاز دارند تا بتوانند ترجمه کنند.
کیفیت نوشته های کتاب مزخرفه اصلا قابل خوندن نیست داغونه:((
فرازمینی‌ها باید از زمینی‌ها یاد بگیرن!
احسان
شخص مریض و بیمار اخر هدفت را متوجه نشدیم ، مدام برای هر کتابی شروع میکنی توهین به نویسنده،مترجم،علاقه مندان ان کتاب ، کسانی که نقد و یا تشکر میکنند. بی فرهنگ کتابناک جای امثال شما نیست.
از دوستان عزیزم پوزش میخواهم .
فقط برای سرگرم شدن در اوقات فراغت مناسب است. موضوعات مطرح شده دست و پا زدن برای اثبات محتوا و فلسفه زندگی است که بطریق نا موفقی بیان شده است. با تکیه بر مطالب انجیل بدنبال پاسخ برای مسایل پیچیده و حل نشدنی زندگی است. اشتباه در اشتباه.
[quote='smabtahi']واقعا خنده دار است که همه کاری می کنند که فقط وجود خدا را انکار کرده باشند! وجود آدم فضایی های خیالی را می پذیرند اما وجود صانع و خالق را رد می کنند.
اما اصلا به فرض که این آدم فضایی ها وجود داشته بوده اند! آیا آنها زمین و آسمان و ستارگان و موجودات را ایجاد کردند؟ و اگر با انسانها حرف زدند روز اول چطور زبان انسانها را ترجمه کردند؟ بهترین ماشینها و رباتهای مترجم همیشه به یک دیکشنری کامل واژه ها نیاز دارند تا بتوانند ترجمه کنند.[/quote]
دوست گرامی سه گروه به وجود فرازمینی ها باور دارند
گروه اول کسانی هستند که احتمال وجود و تکامل موجودات زنده در سیاره ای که شرایط حیات را داشته باشد را در نظر میگیرند اما باور دارند اگر یک چنین اتفاقی افتاده و موجودات هوشمندی همچون انسان در سایر سیارات هست تاکنون برخوردی بین این دو صورت نگرفته و شواهدی از وجودشون یافت نشده هرچند این امکان محتمل هست
گروه دوم کسانی هستند که معتقدند یک چنین موجوداتی وجود دارند و دیر زمانی با بشر تماس داشتند و برخی حکمت ها به بشر آموختند(که عموما طرفداران دانیکن هستتد)
گروه سوم نادان های آفرینش گرایی هستند که خدایانشان فرازمینی هاست یعنی باور دارند انسان آفریده شده است ولی آفریننده انسان موجودات هوشمندی است که خارج از سیاره زمین زندگی می کنند که عموما طرفداران این عقیده آفرینش گرایانه و خداباورانه پیروان فرقه رائلیان هستند که پیامبرشان رائل است.
مسلم است هیچ آدم عاقلی دو گزینه آخر بلاخص گزینه آخری را باور نمیکند ولی آنهایی که باور دارند انسان آفریده فرازمینی هاست خدا را رد نمیکنند بلکه برداشتشان از خدا و شکل خدایشان تفاوت دارد ولی پیامبرانشان عموما همان پیامبران ادیان ابراهیمی است بعلاوه یک پیامبر جدید به اسم رائل.
ولی از نظر من همانگونه که فرگشت در زمین ممکن بود در شرایط مشابه در سیارات دیگر نیز ممکن است.
و یک نکته هم ضروری است که عرض کنم بیشترین مخالفت با عقیده آفرینش توسط خدا یا فرازمینی ها توسط خداناباوران و علم گرایان صورت میگیرد که معیار برایشان یافته های علمی و سنجش علمی است.
واقعا خنده دار است که همه کاری می کنند که فقط وجود خدا را انکار کرده باشند! وجود آدم فضایی های خیالی را می پذیرند اما وجود صانع و خالق را رد می کنند.
اما اصلا به فرض که این آدم فضایی ها وجود داشته بوده اند! آیا آنها زمین و آسمان و ستارگان و موجودات را ایجاد کردند؟ و اگر با انسانها حرف زدند روز اول چطور زبان انسانها را ترجمه کردند؟ بهترین ماشینها و رباتهای مترجم همیشه به یک دیکشنری کامل واژه ها نیاز دارند تا بتوانند ترجمه کنند.
ارابه خدایان
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک