با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

خلاصه داستان ویس و رامین

به کوشش: اسماعیل حاکمی

✔️ از مجموعه شاهکارهای ادبیات فارسی

فخرالدین اسعد گرگانی از داستان سرایان بزرگ ایران است. وی مردی مسلمان و آشنا به فلسفه و مشرب اهل اعتزال بوده است. دوره شاعری وی مصادف با عهد سلطان ابوطالب طغرل بیگ بوده است. وفات او بعد از سال 446 و گویا در اواخر عهد طغرل سلجوقی اتفاق افتاده است. داستان «ویس و رامین» از داستان‌های کهن فارسی است و باید پیش از عهد ساسانی و لااقل در اواخر عهد اشکانی پیدا شده باشد. ابوالفتح مظفر از فخرالدین اسعد خواستار شد تا این داستان را به حلیه نظم بیاراید. چون شاعر داستان را از اصل پهلوی به نظم درآورده، بسیاری از کلمات و ترکیبات پهلوی را هنگام نقل به شعر خود راه داده است. قمست‌هایی که در این کتاب آورده شده از روی متن مصحح استاد فقید مجتبی مینوی انتخاب و تنظیم شده است.

حق تکثیر: تهران: امیرکبیر‏‫،۱۳۹۲

» کتابناکهای مرتبط:
ویس و رامین
ویس و رامین
پس از مجلس رقص

نسخه ها
4.5 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۲/۰۳/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
نظومه ی دلاویز " ویس و رامین " از داستان های روزگار اشکانیان است که متن آن به زبان پهلوی بوده و فخرالدین اسعد گرگانی در میان سا ل های 432 و 446 ه . ق آن را به بحر هزج مسدس مقصور (یامحذوف) فاعیلن مفاعیلن مفاعیل به نظم کشیده است
نقل قول  
maycle
Member
مرسی بخاطر کتاب
نقل قول  
jhpirani
Member
این کتاب از داستانی که بسیار واقعی نشان می دهد برخوردار است و بسیار خواندنی است کتاب صوتی ان نیز در سال 55 خوانده شده است و بسیار زیباست که با جستجو در سایت کتابهای صوتی می توانید از آن بهره مند شوید.
نقل قول  
Mjamali75
Member
من خیلی این جور کتاب ها رو دوست دارم یه جورایی حس می کنم مایه افتخار همه ایرونیاس که نویسندگان و شاعران زبردست و ماهری از همون ابتدا داشته و داره
امیدوارم همه ایرونیا اینطوری فکر کنن.....!
چه خوش روزی بود روز جدایی اگر با وی نباشد بی وفایی
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You