با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

موسیقی شانس

موسیقی شانس

نویسنده:
✔️ پل استر در «موسیقی شانس» با بیان روایتی از پوچی سرنوشت شخصیت های داستان، واقعه‌ای عجیب را طوری به میدان می‌آورد که به گونه‌ای نامنتظره رویدادهایی تازه می‌آفریند.
این نویسنده ی پست‌مدرن آمریکایی در «موسیقی شانس» با تردستی یک شعبده‌باز، ژانرها را در هم می‌آمیزد و با سرعت و مهارت یک بیلیارد باز می‌نویسد و واقعه‌ای عجیب را طوری به میدان می‌آورد که به گونه‌ای نامنتظره رویدادهایی تازه می‌آفریند و به شکلی جذاب برای مخاطب، بی معنایی زندگی غربی را به تصویر می‌کشد.
نویسنده در این کتاب داستان زندگی فردی به نام «جیم ناش» را نقل می‌کند که پس از جدایی همسرش در بزرگ کردن دختر دو ساله خود دچار مشکل می‌شود. ماجراهایی در زندگی ناش اتفاق می‌افتد و بازی سرنوشت او را به ناامیدی می‌کشاند. این شخصیت داستانی نوعی «شرارت» را در زندگی خود می‌یابد که بختش را به آتش کشیده و خشمی شعله‌ور را درون خود می‌یابد.
برخی از منتقدان این کتاب را رمانی «ابزورد» دانسته‌اند که بی معنایی زندگی غربی را تصویر می‌کند. این نویسنده در اکثر آثار خود زندگی امریکایی و آنچه به زندگی نیویورکی موسوم است را به بوته نقد می‌کشد.
«موسیقی شانس» با عنوان اصلی The Music of Chance در سال 1990 توسط استر نوشته شده و در سال 1993 دستمایه ساخت یک فیلم سینمایی به همین نام با کارگردانی فیلیپ هاس قرار گرفته است.

حق تکثیر :
تهران‏‫: نشر افق‏‫، ۱۳۹۱.

» کتابناکهای مرتبط:
هیولا
هنر رمان
وصایای تحریف شده

نسخه ها
4.5 / 5
با 34 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۱/۰۹/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
شیدای صحرا
Pro Member
چه اسم جالبی.موسیقی شانس
شانس آیا اصلا وجود دارد؟
آیا می توان روی آن حساب کرد و به زندگی با نگاه شانس و اقبال نگاه کرد؟
ملودی شانس رو تفکراتمون میسازه.در حقیقت ما می خواهیم این ملودی رو بسازیم و با آن کنسرتی اجرا کنیم به نام زندگی.
آیا میشه با ساختن چنین آهنگی پنجره خوشبختی به سویمان باز بشه؟پس جای تلاش چه میشود؟ به نظرم همه ی انسانها در نهاد خود
نیرو و قدرتی دارند که می توانند با آن به هر چه خواستند برسند و شانس را آدمهای بی اراده و تنبل میسازند تا با آن شکست های خود را توجیه کنند
نقل قول  
keivanpro
Member
لطفا" تمام کتاب هاش از جمله کتاب هیولا را هم بزارید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You