رسته‌ها
علل ناکارآمدی احزاب سیاسی در ایران
سرآغازی مناسب برای تجزیه و تحلیل پدیده ی احزاب سیاسی
علل ناکارآمدی احزاب سیاسی در ایران
متأسفانه تاریخ تحزب در ایران بیانگر نوعی ناکارآمدی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی بوده است. تجربه تحزب در ایران به خوبی نشان می دهد که این پدیده نتوانسته به طور مطلوب کارویژه ها و اهداف مورد نظر را تأمین کند و معمولاً در نحوه ی شکل گیری، تداوم حیات حزب، کارویژه های عضوگیری و تعیین خط مشی ها و... با نقصان هایی همراه بوده است.
بیشتر بخوانید
شاید یک روز
برگزیده‌ای است از سروده‌های زنده‌یاد پروانه فروهر
شاید یک روز
سلام ای شکوهمند/ ای صبح سربلند/ نام تو بی‌گزند/ غم از تو دور/ ای تهمتن, استوار, پدر/ این سنگر امید/ ای سخت, ای صبور/ از قله تو نور/ گلواژه‌های شور/ سر می‌دهم صلا/ بیدار باش را/ آغاز می‌کنم/ با نامت ای پدر/ پرواز می‌کنم/ دستم پر از ستاره/ سرم تاج آفتاب/ بر بال ابرها/ در بارگاه مهر/ سرمست از غرور سیراب از خروش/ سر می‌کشم به هر ستاره و پا می‌نهم بر آن/ با نام خوب تو/ آغاز می‌کنم/ بار دگر نبرد/ بار دگر سرود.
بیشتر بخوانید
چراغ
کتابی برای زوج‌های جوان
چراغ
"چراغ" مجموعه‌ای از تجارب و مطالعات انجام شده پیرامون زندگی و روابط زناشویی است که با هدف آشنایی داوطلبان محترم ازدواج و همچنین خانواده‌های گرامی، با نیازمندی‌های زندگی سعادتمندانه به رشته‌ی تحریر درآمده است.
بیشتر بخوانید
گزیده اسناد نمایش در ایران
اسناد مرتبط با هنرهای نمایشی و تئاتر در ایران از انقلاب مشروطه تا سال 1304 شمسی
گزیده اسناد نمایش در ایران
این مجموعه دو جلدی شامل صدها سند است و به یک دوره پانزده ساله، یعنی به دوره حکومت رضاخان مربوط می‌شود .این اسناد از آرشیو سازمان اسناد ملی ایران و برخی مطبوعات آن دوره، مانند روزنامه ایران و اطلاعات گرفته شده است.
بیشتر بخوانید
پهنه ذن
آموختن ذن، یعنی یافتن خود
پهنه ذن
از برجسته ترین ویژگی های آموزش ذن، یکی چیزی است که آن را موندو می خوانند. موندو که واژه ای است به معنی "پرسش و پاسخ" گفتگویی است که میان دو تن، بیشتر زمانها میان یک شاگرد و یک استاد انجام می گیرد. این دو تن بایسته نیست که شاگرد و استاد باشند؛ چه موندو بیشتر زمانها میان دو تن یا بیشتر رخ می دهد.
بیشتر بخوانید
مشاهده همه

تازه‌ترین کتاب‌های رایگان

مشاهده همه

تازه‌ترین کتاب‌های فروشی

همهٔ رسته‌ها

رسته‌های پیشنهادی

عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک