Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

فرهنگی - هنری

ماهنامه هنر و مردم

(154 کتاب)
هنر و مردم ماهنامه‌ای هنری، فرهنگی و ادبی به زبان فارسی در زمان دودمان پهلوی در ایران بود - نخستین شماره مجله هنر و مردم در فروردین 1336 و دومین شماره آن در اردیبهشت منتشر و سپس متوقف شد.دوره دوم انتشار ازآبان 1341 آغاز و تا آذر 1358 ادامه یافت. این نشریه ابتدا از سوی اداره روابط بین‌الملل و انتشارات، یکی از ادارات تابعه اداره کل هنرهای زیبای کشور منتشر می‌شد. سپس انتشار آن به عنوان ارگان وزارت فرهنگ و هنر ادامه یافت.مدیر مسئولی آن با آقای دکتر خدابنده‌لو و سردبیر آن آقای عنایت‌اله خجسته و آخرین سردبیرش ذبیح اله بداغی بود. امروزه شماره‌های دوره دوم این مچله از سوی مرکز اسناد و مدارک سازمان میراث فرهنگی ایران بر روی اینترنت قرار داده شده و در دسترس همگان قرار گرفته‌است.[۱] انتشار سومین دوره مجله هنر ومردم به صورت فصلنامه به دو زبان فارسی و انگلیسی از سال 1383 آغاز شده است.مدیر مسئول و سردبیر دوره جدید مجله هنر و مردم حمیدرضا نوروزی طلب عضو هیات علمی دانشگاه تهران است و گروهی از پژوهشگران با سابقه با این نشریه همکاری دارند.

نشریه آرت کالت

(18 کتاب)
نشریه الکترونیکی

دانشنامه نقاشی

(5 کتاب)
نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری می‌باشد. در کتاب دانشنامه نقاشی به معرفی تمام اساتید نقاشی جهان و اثرهای معروف آنها می پردازد.

گاهنامه سرزمین من

(10 کتاب)
سرزمین من؛ گاهنامه ای است از گروه مجلات همشهری در حوزه ی "ایران شناسی" که در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به موضوعات گوناگونی از فرهنگ، هنر، مشاغل کهن، معماری و... در جای جای ایران می پردازد. این مجله به سردبیری رضا مختاری ، همراه با تصاویر گوناگون از ایران و مطالبی جالب توجه، یکی از مجموعه مجلات همشهری است .

فصلنامه فرهنگ مردم ایران

(25 کتاب)
فصل نامه فرهنگ مردم ایران توسط مرکز تحقیقات صدا و سیمای ایران منتشر می شود. نخستین شماره آن در سال 1383 منتشر شده است . اهداف این نشریه بقرار زیر است : 1. معرفي ساختار فرهنگ شفاهي اقوام مختلف ايران با تأکيد بر ارزش‌هاي ديني و فرهنگي. 2. اشاعه و گسترش عناصر مثبت فرهنگي اقوام مختلف ايراني به منظور تقويت و انسجام نظام فرهنگي کشور. 3. ثبت و ضبط علوم، فنون و صناعات سنتي اقوام مختلف ايراني و معرفي آن به مخاطبان براي آشنايي با شيوه عمل پيشينيان و جلوگيري از فراموشي آنها. 4. ارائه اطلاعات و آگاهي‌ها پيرامون شيوه تفکر گذشتگان، خرد جمعي پيشينيان و معارف نياکان در موضوعات مختلف اجتماعي و فرهنگي. 5. انعکاس ديدگاه‌هاي تخصصي اساتيد و صاحب‌نظران حوزه فرهنگ مردم به منظور آشنايي بيشتر مخاطبان با ساختارها و کارکردهاي مختلف موضوعات و عناصر فرهنگ مردم. 6. تلاش براي انعکاس ارزش‌ها و باورهاي مثبت فرهنگي در برنامه‌هاي توليدی صداوسيما. 7. شناسايي و معرفي آداب، رسوم، و باورهاي فرهنگي مردم ديگر کشورها به منظور يافتن وجوه تشابه و تفاوت، شيوه‌هاي انتقال آنها.

ماهنامه کیهان فرهنگی

(88 کتاب)
ماهنامه کیهان فرهنگی از سال 1364 توسط موسسه کیهان منتشر می شود. این نشریه در حوزه فرهنگ به فعالیت می پردازد.

ویژه سینما و تاتر

(7 کتاب)
زیر نظر بهمن مقصودلو در شش شماره ، چاپ انتشارات بابک از سال 1351 تا 1353 بهمن مقصودلو بخاطر ویراستاری وانتشار سری کتابهای "ویژه سینما وتأتر" دربهمن ماه 1353(1975) برنده جایزه ادبی فروغ فرخزاد گردید.

هفته نامه کتاب جمعه

(36 کتاب)
کتاب جمعه نام هفته‌نامه‌ای است به سردبيری احمد شاملو که از ۴ مرداد ۱۳۵۸ تا ۱ خرداد ۱۳۵۹ در ۳۶ شماره منتشر شد.

گاهنامه نیستان

(9 کتاب)

فصلنامه نجوای فرهنگ

(7 کتاب)
در اوایل دهه چهل شمسی مرحوم ابوالقاسم انجوی فرهنگ شیرازی، مبادرت به تولید برنامه رادیویی با نام نمود. با فراخوان عمومی از مردم سراسر کشور , به جمع آوری فولکلور ایران زمین همت گماشت. در سایه تلاش او و همکارانش, مجموعه ای بزرگ از فرهنگ عامه ایران به ویژه از سوی مردم روستاهای مختلف کشور فراهم شد که شامل اشیاء موزه، اسناد خطی اعم از: قباله های ازدواج، مبایعه نامه ها، مصالحه نامه ها و غیره و حدود چندین هزار صفحه مطلب از آداب و رسوم، آیین ها و آداب و عادات ایرانی می شد که این اسناد، اشیاء و نوشته ها از سراسر کشور به برنامه ارسال گردیده بود. مرکز » مدت ها این اسناد و نوشته ها در جایی به نام نگهداری می شد که موزه ای از اشیاء گردآوری « فرهنگ مردم شده نیز در آنجا تشکیل شد و علاوه بر برنامه سازی، چندین جلد کتاب از موضوعات مختلف فرهنگ مردم از همین مطالب به چاپ رسید. پس از انقلاب، چند سالی فعالیت مرکز فرهنگ مردم متوقف شد و در همین اثنا اسناد فرهنگ مردم از رادیو جدا شد و به مرکز تحقیقات سازمان انتقال یافت که این اسناد و گنجینه از سال 1369 تحت عنوان واحد فرهنگ مردم مرکز تحقیقات صداوسیما به فعالیت خود ادامه می دهد. این واحد در تابستان 1384 به منزل مرحوم انجوی واقع در نیاوران انتقال یافت. اما از دگرسوی از سال 1362 بار دیگر برنامه رادیویی فرهنگ مردم آغاز شد، اما این بار با رویکرد جدید. این برنامه نیز به جمع آوری مواد مختلف فرهنگ عامه از سراسر کشور پرداخت که فعالیت های آن - ولو با وقفه هایی- تاکنون ادامه یافته است. بر این اساس گنجینه ای از نوارها، مصاحبه ها، عکس ها، و نوشته های راویان محلی شکل گرفت که در واقع ادامه کار بوده و اکنون زیر « فرهنگ مردم و آواها و نواها » برنامه های نظر واحد فرهنگ مردم اداره کل پژوهش های رادیو به فعالیت پژوهشی و پشتیبانی تولید برنامه های رادیویی درباره فولکلور می پردازد. این فصلنامه نیز یکی از فعالیت های پژوهشی واحد مزبور است .

مجله زرتشتی هوخت

(7 کتاب)
مجله ی هوخت پس از سی و پنج سال انتشار مرتب و بدون جا افتادگی، در آبان ماه 1363خورشیدی تعطیل شد. اولین شماره ی این مجله ی پردوام زرتشتی در فروردین ماه سال 1329خورشیدی با صاحب امتیازی روانشاد دکتر رستم صرفه منتشر شد. از نویسندگان اولیه و بنیان گزاران این نشریه می توان از دکتر فرهنگ مهر،،موبد دکتر سهراب خدابخشی ،فرنگیس یگانگی و روانشادان مهندس رستم پارکی، اسفندیار دارابیان و بعدها رستم شهزادی و تیمسار اشیدری نام برد. به مدت طولانی روانشاد اردشیر جهانیان سردبیری آن را بر عهده داشت و تا آخرین روز انتشار این مسؤلیت سنگین بر دوش این فرزانه ی ارجمند فرهنگی بود.

نشریه الکترونیکی دیدنیها

(9 کتاب)
نشریه ی الکترونیکی "دیدنیها " ماهنامه ای است در زمینه ی فرهنگ و هنر . نخستین شماره ی این نشریه در دی ماه 1391 منتشر شده است.

مجله گیله وا

(61 کتاب)
«گیله وا» مجله ای فرهنگی و هنری ویژه استان گیلان است که تمام مطالب آن مربوط به گیلان می باشد و بعضی از مطالبش به گیلکی است. هدف از ترویج مجله، احیای هویت بومی ، احیای آداب و سنن ، حفظ گویش گیلکی و شکوفایی ادبیات گیلکی بوده است. گیله وا : بادی که از شرق به غرب می وزد و منشاء خیر و برکت موجب ازدیاد محصول زراعی ، رونق صید ماهی ف به شکوفه نشستن درختان میوه ، بند آمئن باران و تابش آفتاب است، از این رو « گیله وا » میان بادهای گیلان مساعدترین باد است و همگان دوستش دارند.

نشریه هنر روز

(54 کتاب)

فصلنامه سراج منير

(0 کتاب)
فصلنامه سراج منير با رویکرد نقد وهابیت توسط موسسه دارالاعلام لمدرسه اهل البيت (ع) منتشر می شود.

مجله ی تماشا

(40 کتاب)
مجله تماشا نام ارگان مطبوعاتی سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران است. این مجله اولین بار در اسفند ماه سال ۱۳۴۹ به چاپ رسید. هفته‌نامه تماشا به مدت ۸ سال ۲۷ اسفند ۱۳۴۹ تا ۲ دی ۱۳۵۷ منتشر می‌شد. این مجله به صورت هفتگی منتشر می‌شد و در برگیرنده مطالب سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری و همچنین مطالب مربوط به برنامه‌های تلویزیون و جدول هفتگی پخش برنامه‌های تلویزیون بود. مدیر مسوول این مجله رضا قطبی رئیس سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران و نخستین سردبیر آن ژیلا سازگار بود. از جمله سردبیران این مجله می‌توان به ایرج گرگین، رضا سیدحسینی و فیروز فولادی اشاره کرد. آخرین شماره مجله تمشا در ۲ دی ۱۳۵۷ منتشر شد و پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، نام این مجله به سروش تغییر یافت.

مجله ی سپید و سیاه

(25 کتاب)
سپید و سیاه نام مجله‌ای بود که از سال ۱۳۳۲ با مدیریت علی بهزادی فعالیت خود را آغاز کرد. این مجله در حوالی کودتای ۲۸ مرداد که اکثر مطبوعات تعطیل شده بودند به صحنه آمد. این مجله توسط روزنامه نگاران دولتی جمهوری اسلامی به حمایت از حکومت پهلوی و فراماسونری متهم می‌شود و کتابی هم با عنوان «مجله سپید و سیاه» در همین مورد نوشته شده‌است. بارها در ستون نیمه پنهان کیهان نیز به شخص علی بهزادی به عنوان «کارگزار فرهنگی رژیم پهلوی» حمله شده‌است. خود علی بهزادی در گفتگو با بی‌بی‌سی اما می‌گوید که به خاطر علاقه‌ای که به مصدق داشت، عکس وی را در جلد شماره اول مجله قرار داد. مجله در سال ۱۳۵۳ توقیف شد. علی بهزادی در کتاب خاطراتش، توقیف مجله را به دستور شخص محمدرضا شاه نسبت می‌دهد. وی می‌گوید: روزی در بارعام شاهنشاهی، محمدرضا شاه پس از بازدید از جایگاه خبرنگاران، رو به وزیر اطلاعات کرده و می‌گوید: «ما چقدر روزنامه‌نگار داریم!». فردای آنروز ۳۰ روزنامه و مجله به صورت فله‌ای تعطیل می‌شوند که مجله سپید و سیاه هم یکی از آنان بود. وی پس از انقلاب چاپ مجله را از سر گرفت، اما پس از مدتی دوباره به دلایل سیاسی توقیف شد.

صفحه (19): « < 1 2 3 
شرح نزولیصعودی زبان
تاریخ نزولیصعودی دریافت نزولیصعودی امتیاز نزولیصعودی حجم

مجله سوره سینما

سازمان سینمایی سوره

فارسی ۱۰.۱۲.۱۳۹۷, ۰۹:۵۶
5 از 5
(1 رای)
8,59 مگابایت

مجله ستاره سینما - شماره 722 - سال 1349

جمعی از نویسندگان صاحب امتیاز: پ. گالستیان زیر نظر شورای نویسندگان

فارسی ۲۶.۱۰.۱۳۹۷, ۰۵:۳۰
4.5 از 5
(6 رای)
11,65 مگابایت

مجله ستاره سینما - شماره 146 - سال 1346

جمعی از نویسندگان صاحب امتیاز: پ. گالستیان زیر نظر شورای نویسندگان

فارسی ۲۲.۱۰.۱۳۹۷, ۰۵:۱۵
4.6 از 5
(12 رای)
14,03 مگابایت

مجله ستاره سینما - شماره 136 - سال 1344

جمعی از نویسندگان صاحب امتیاز: پ. گالستیان زیر نظر شورای نویسندگان

فارسی ۰۱.۱۲.۱۳۹۷, ۰۷:۲۰
4.5 از 5
(6 رای)
29,64 مگابایت

ماهنامه فیلم - شماره 45 - سال 1365

جمعی از نویسندگان

فارسی ۲۷.۱۱.۱۳۹۷, ۰۴:۴۱
5 از 5
(4 رای)
12,30 مگابایت

مجله ستاره سینما - شماره 180

جمعی از نویسندگان صاحب امتیاز: پ. گالستیان

فارسی ۱۶.۱۱.۱۳۹۷, ۰۲:۵۴
4.3 از 5
(4 رای)
12,88 مگابایت

ماهنامه ستاره سینما - شماره 178

جمعی از نویسندگان صاحب امتیاز: پ. گالستیان زیر نظر شورای نویسندگان

فارسی ۰۲.۱۱.۱۳۹۷, ۲۰:۳۳
4.5 از 5
(4 رای)
12,88 مگابایت

ماهنامه ستاره سینما - شماره 143

جمعی از نویسندگان صاحب امتیاز: پ. گالستیان زیر نظر شورای نویسندگان

فارسی ۱۴.۱۰.۱۳۹۷, ۰۳:۵۳
4.5 از 5
(13 رای)
13,72 مگابایت

Black + White Photography Februaey 2018

Editor Elizabeth Roberts email: elizabethr@thegmcgroup.com Deputy Editor: Mark Bentley email: markbe@thegmcgroup.com Features Editor Anna Bonita Evans emai..

انگلیسی ۱۴.۱۰.۱۳۹۷, ۰۳:۵۷
5 از 5
(1 رای)
25,34 مگابایت

Black + White Photography January 2018

Editor Elizabeth Roberts email: elizabethr@thegmcgroup.com Deputy Editor: Mark Bentley email: markbe@thegmcgroup.com Features Editor: Anna Bonita Evans ema..

انگلیسی ۰۷.۱۰.۱۳۹۷, ۰۹:۰۸
5 از 5
(2 رای)
12,69 مگابایت
صفحه (19): « < 1 2 3 


Powered by You