Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

ادبی

ماهنامه مارال

(38 کتاب)
به کوشش علیرضا ذیحق

کتاب ماه

(59 کتاب)
كتاب ماه، ماهنامه اي است كه باهـدف اطلاع رسانـي و نقد و بررسي كتابـهاي منتشـر شده در كـشـور،در هشـت نشريه تخصصي با موضوع هاي كليـات،ديـن،ادبيات و فلـسفـه،عـلوم اجتماعي،عـلوم و فنون،تاريخ و جغرافيا،كودك و نوجوان،هـنـر منتشـر مي شـود مطالب ايـن نـشـريـات شـامـل نــقـد و بررسـي و معـرفي،گفتگـو، اخبار ،گزارش و مـطالب متنـوع ديـگر ،درباره كتـاب مـي بـاشد. هـمچنيـن فـهـرسـت كتـابـهاي مـنـتـشـر شـده در هــر مـاه به هــمـراه تـصــاويـر روي جـلـد و معـرفي كـوتاهي از اكثر كتابها، ارايـه مـي شـود.

همشهری داستان

(12 کتاب)
ضمیمه ی روزنامه ی همشهری

مجله بخارا

(12 کتاب)
مجله بخارا، مجله‌ای است فرهنگی و هنری به مدیر مسئولی و سردبیری علی دهباشی که در آن مقالات و نقدها و خبرهای مربوط به ادبیات و هنر ایران و جهان، در تهران منتشر می‌شود. مجله ( دوماهنامه) بخارا که از سال ۱۳۷۷ انتشار آن آغاز شده، به مدیر مسئولی و صاحب امتیازی و سردبیری علی دهباشی است که پیش از این نیز سردبیری مجله کلک را تا ۹۴ شماره بر عهده داشته . دوماهنامه بخارا همچون کلک در زمینه فرهنگ، ادبیات و ایرانشناسی مقالاتی منتشر می‌کند. و در بخارا ویژه‌نامه‌هایی درباره نویسندگان بزرگ جهان منتشر شده است که می‌توان از ویژه‌نامه‌های رابیندرانات تاگور، گونتر گراس، اوسیپ ماندلشتام، پتر هانتکه، امبرتو اکو، هانا آرنت، ویرجینیا وولف و ... نام برد.

ماهنامه اندیشه فرهنگی

(12 کتاب)
به کوشش و سردبیری علیرضا ذیحق

گویش شناسی

(2 کتاب)
گویش ‏شناسی یکی از ضمیمه های نامه‏ ی فرهنگستان ( نشریه‏ ی فرهنگستان ادب فارسی) است که به گویش های مختلف زبان فارسی و مسائل مربوط به گویش و گویش شناسی می‏پردازد.

دستور

(2 کتاب)
مجله‏ ی دستور یکی از ویژه‏ نامه ‏ها‏ی فرهنگستان ، نشریه‏ ی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، است. مجله‏ ی دستور به انتشار مقاله‏ های علمی زبان‏شناسی با موضوع دستور (نحو) زبان فارسی اختصاص دارد.

فرشته های کاغذی

(3 کتاب)
فرشته‌های کاغذی مجله‌ای الکترونیکی‌ست. دو ماه‌نامه‌ است. سردبیری‌ی این نشریه برعهده‌ی ساموئل کابلی‌ست.

کتاب زمان

(9 کتاب)
"کتاب زمان" در 8 دفتر و 452 صفحه، یکی از بهترین جنگ های ادبی منتشر شده به زبان فارسی در فاصله سال های 1347 تا 1365 است . در کتاب زمان هر شماره به یک موضوع اختصاص داده شده است.

ماهنامه کتاب امروز

(8 کتاب)
کتاب امروز ماهنامه ای ( شبیه به داستان همشهری این روزها ) بود که در طی سالهای 1352 به بعد توسط شرکت سهامی کتابهای جیبی متشر میشد. در این کتابها با مترجمانی چون محمد قاضی ، نجف دریا بندری و ... مصاحبه و داستانهایی نیز به بوته نقد کشده میشد و ...

ماهنامه چوک

(97 کتاب)
ماهنامه ادبيات داستاني چوك اولين ماهنامه الكترونيك (`پي دي اف) ادبيات داستاني ايران است كه به سردبيري‌ مهدي رضايي اولين شماره آن در شهريور سال 89 منتشر شد و همچنان ادامه دارد. اين ماهنامه هرماه براي 100/000 نفر فارسي زبان در سراسر دنيا ارسال مي‌شود. (چوك نام پرنده‌اي است شبيه جغد كه از درخت آويزان مي‌شود و پي در پي فرياد مي‌كشد)

مجله اینترنتی رخداد

(5 کتاب)

فصلنامه ارغنون

(7 کتاب)
فصلنامهٔ ارغنون، از نشریات دربارهٔ فلسفه و علم کلام، ادبیات و نقد ادبی، و فرهنگ و علوم انسانی بوده‌است. ۲۷ شماره از این مجله در ۲۲ مجلد به طبع رسیده‌است. این فصل‌نامه از بهار ۱۳۷۳ تا سال ۱۳۸۳ منتشر می‌شد. ارغنون به قصد تمهید مقدمه‌ای مناسب برای شناخت و نقد فرهنگ معاصر در غرب، از طریق گزینش واقع‌بینانهٔ متون طراز اول در حوزه‌های فلسفی و ادبی و فرهنگی و ترجمه و احیاناً شرح و نقد آن‌ها که در موارد اندکی تالیفاتی از نویسندگان ایرانی نیز در برخی شماره‌های آن وجود دارد. هر شماره از ارغنون حول محور یک موضوع خاص منتشر می‌شد. ارغنون سهم بسیار مهمی در معرفی فلسفه و اندیشهٔ مدرن در ایران داشته است. عنوان ارغنون به پیش‌نهاد حمید محرمیان معلم برای نشریه برگزیده شده است.

مجله آرش

(16 کتاب)
مجله آرش به سردبیری سیروس طاهباز یکی از مجلات ادبیات جدید و پیشرو معاصر ایران است که در دهه 40 و 50 منتشر می شد.

فصلنامه نامه فرهنگستان

(70 کتاب)
موضوع اين نشريه در مورد حوزه‌هاي گوناگون تحقيقات زباني و ادبي، زبان و فرهنگ ايران باستان، فنون بلاغي، تحليل فنون، گويش‌هاي ايراني به فرهنگ مردم و دستاوردهاي تحقيقاتي پژوهشگران فرهنگستان مي‌باشد که از سال ۱۳۷۴انتشار آن آغاز شده است .

ایران کوده

(6 کتاب)
این نشریه مجموعه ایست درباره زبان ٬ خط ٬ تاریخ و فرهنگ ایران باستان

مجله سخن

(68 کتاب)
مجله سخن نشریه‌ای فرهنگی ادبی بود که بین سالهای ۱۳۲۲ تا ۱۳۵۷ منتشر می‌شد. پایه‌گذار این نشریه پرویز خانلری بود. مجله سخن در ابتدا ارگان جامعه لیسانسیه‌های دانشسرای عالی بود. دوره نخست مجله با انتشار اولین شماره در خرداد ۱۳۲۲ و با همکاری عده‌ای از جوانان باذوق و نواندیش مانند هدایت، بزرگ علوی و شهید نورایی آغاز به کار کرد. تا چند شماره به صاحب امتیازی ذبیح‌الله صفا و سردبیری خانلری منتشر شد، اما با رسیدن خانلری به سی سالگی صاحب امتیازی مجله به او منتقل شد. سخن به عنوان یک مجله ادبی و فرهنگی پیشرو و نوجو اعتبار و شهرت شایانی کسب کرد، که این همه به دو مناسبت بود: یکی روی آوردن به نشر شعر و داستان و نمایشنامه‌های نو اروپایی و ملل دیگر بود که پیش از آن در مجله‌های فارسی مرسوم دیده نمی‌شد، و دیگر چاپ کردن نوشته‌ها و سروده‌های گروهی نویسنده تازه‌نفس بود که پیش از آن آثارشان چندان در نشریات فارسی دیده نمی‌شد. من‌حیث‌المجموع مجله سخن نقش به‌سزایی در جهت‌گیری ادبیات فارسی در دوره معاصر داشته است.

مجله فردوسی

(24 کتاب)
یکی از نشریات مهم و قدیمی ایرانی است. این نشریه از جمله نشریاتی بود که حاشیهٔ مطالبشان به شعر نو نیز می‌پرداختند. کودتای ۲۸ مرداد بلافاصله به سیطرهٔ استبداد منجر نشد. در این دوره هفته‌نامهٔ فردوسی در کنار مجلات متعدد و فراوانی چون امید ایران، کاویان، جهان نو، نیسان و... بی‌هیچ انحرافی نسبت به گذشته به مسایل روز پرداختند؛ و حتی در طرح مسایل سیاسی پشت‌پرده از هم سبقت جستند.

ماهنامه‌ نگین

(14 کتاب)
نگین ماهنامه‌ای بود که از ۱۳۴۴ تا ۱۳۵۹ در ایران منتشر می‌شد. صاحب امتیاز و سردبیر آن محمود عنایت بود. مطالب آن بیشتر به ادبیات و علوم انسانی می‌پرداخت. محمود عنایت در هر شماره سرمقاله‌ای با عنوان «راپُرت» می‌نوشت که بعدها مجموعه‌ای از این مقالات به صورت کتاب منتشر شد.

ماهنامه‌ گردون

(29 کتاب)
مجله گردون عنوان ماهنامه فرهنگی ادبی اجتماعی بود که از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۴ به سردبیری عباس معروفی در تهران منتشر می‌شد. این مجله همچنین بنیان‌گذار جایزه‌ای ادبی بود که قلم طلایی گردون نام داشت. این ماهنامه از سوی نویسندگانی همچون مرتضی آوینی در معرض نقد قرار داشت، و دیدگاه‌های آن، دیدگاه لیبرالیستی غربی قلمداد می‌شد. ماهنامه گردون با حکم قضایی تعطیل شد و سردبیر آن نیز پس از مدتی به آلمان مهاجرت کرد. نهضت آزادی علت توقیف مجله را طرح توهین‌آمیز پشت جلد مجله دانسته است.

نشریه الکترونیکی آوانگارد

(7 کتاب)

هفته نامه کتاب هفته

(27 کتاب)
کتاب هفته نام هفته‌نامه‌ای است عمدتاً ادبی، از مجله‌های مؤسسهٔ کیهان، که در سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۲ شمسی زیر نظر دکتر محسن هشترودی و احمد شاملو منتشر می‌شده است.

مجله آدینه

(12 کتاب)
آدینه نشریه فرهنگی و ادبی جریان روشنفکری بود که در دهه ۶۰ و ۷۰ در ایران منتشر می‌شد. مدیرمسئول این نشریه، غلامحسین ذاکری بود و سردبیری آن را سیروس علی‌نژاد و فرج سرکوهی بر عهده داشتند. اولین شماره ماهنامه آدینه در ۱۵ آذر ۱۳۶۴ منتشر شد.

دفتر هنر

(5 کتاب)

ماهنامه اقلیم نقد

(20 کتاب)
«اقلیم نقد» که برای نخستین بار کار خود را از مرداد ماه سال 1391 آغاز کرده است و تنها نشریه ماهنامه تخصصی نقد ادبی است که در کشور منتشر می شود و در کلیه کتابخانه های عمومی کشور تحت پوشش نهاد کتابخانه ها در دسترس مخاطبان است. این نشریه به صاحب امتیازی، مدیر مسئولی و سردبیری محمدرضا سرشار منتشر می شود و دبیران بخشهای شعر بزرگسال و کودک و نوجوان آن، رضا اسماعیلی و محمود پوروهاب هستند.

نشریه ی افسانه

(10 کتاب)
نشریه ای ادبی در گستره ی ادبیات داستانی با آثاری از نویسندگان ایران و جهان که به کوشش داریوش کارگر در خارج ایران از بهار 1370 انتشار یافت.

نشریه ی اینترنتی کافه داستان

(12 کتاب)
کافه‌ داستان نشریه اینترنتی مستقل ادبیات داستانی است که به همت جمعی از داستان نویسان منتشر می شود.

ماهنامه فرهنگی و هنری کِلک

(7 کتاب)
مجله کِلک، مجلهٔ فرهنگی و هنری که از سال ۱۳۶۹ به‌صورت ماهنامه در تهران منتشر می‌شد و در آن مقالات و نقدها و خبرهای مربوط به ادبیات و هنر ایران و جهان منتشر می‌شد. صاحب امتیاز و مدیر مسئول کلک، کسری حاج سید جوادی، و سردبیرآن تا شماره ۹۴ علی دهباشی بود. این مجله در میان خاورشناسان به شهرتی همپای مجلات سخن و راهنمای کتاب رسید و بعدها با تغییر نام به عنوان مجله بخارا با همان سبک و سیاق ادامه یافت. پس از دهباشی، محمدجواد خردمند سردبیری کلک را به عهده گرفت. محمدابراهیم باستانی پاریزی، داریوش آشوری، ایرج پارسی نژاد، احمد کامیابی مسک، بهزاد قادری سهی، مهرداد بهار و احمد تفضلی از نویسندگانی هستند که در کلک قلم زده‌اند.

مجلۀ ادبیات تطبیقی

(13 کتاب)
مجلۀ ادبیات تطبیقی فرهنگستان زبان و ادب فارسی به چاپ مقالات پژوهشی و روشمند، و نیز گزارش‌ها و معرفی و نقد کتاب در قلمرو ادبیات تطبیقی اختصاص دارد و در کلیۀ زمینه‌ها مطلب می‌پذیرد، ازجمله در موضوعِ روابط و تأثیرات ادبی، نهضت‌های ادبی، انواع ادبی، مضمون‌ها و مایه‌های ادبی، مطالعات ترجمه، ادبیات جهان، ادبیات و جهانی شدن، رابطۀ ادبیات با سایر شاخه‌های علوم انسانی (به‌خصوص سینما، نقاشی، عکاسی، موسیقی، علوم اجتماعی، مطالعات فرهنگی، فرهنگ عامیانه، فلسفه و مطالعات ادیان)، علوم دقیق، بررسی تحلیلی وضعیت ادبیات تطبیقی در کشورهای مختلف جهان، بسط و تبیین نظریه‌های جدید ادبیات تطبیقی، معرفی انجمن‌های علمی و همایش‌های ملی و بین‌المللی، نقد کتاب‌های ادبیات تطبیقی.

ماهنامه فانوس

(8 کتاب)
ماهنامه اینترنتی فانوس ، مجله الکترونیکی در زمینه دنیای کتاب و خصوصا داستان های فانتزی میباشد که در شهریور سال 1394 با همکاری سایت های بوک پیج و زندگی پیشتاز و تیم فانوس که با هدف ایجاد یک ماهنامه تخصصی و جذاب در زمینه دنیای فانتزی ایجاد شده است.

مجله داستان نامه

(6 کتاب)
نشریه تخصصی ادبیات داستانی

مجله ادبی و هنری مکث

(9 کتاب)
مکث اولین مجله تلگرامی ایران با موضوع هنر و ادبیات مدرن فارسی است که توسط گروه تلگرامی https://telegram.me/axhaomaxha اداره می شود. لازم به ذکر است این مجله در راستای رهایی از سانسور و هر آنچه راه را بر نویسندگان معاصر مسدود میکند پا به عرصه نشر گذاشته است.

نشریه ادبی گیور

(10 کتاب)
نشریه تخصصی شعر و داستان

نشریۀ تکاپو

(14 کتاب)
نشریه ای ادبی - فرهنگی که در دهۀ 70 به سرپرستی منصور کوشان منتشر میشد که پس از مدتی چاپ آن برای همیشه متوقف شد.

صفحه (13): « < 1 2 3 
شرح نزولیصعودی زبان
تاریخ نزولیصعودی دریافت نزولیصعودی امتیاز نزولیصعودی حجم

گفتگو با استادان فارسی

ضمیمه دانش شامل بحث و گفتگو با دکتر محمد باقر، عبدالشکوراحسن، ظهور الدین احمد

فارسی ۰۶.۰۷.۱۳۹۲, ۲۲:۰۳
2.2 از 5
(9 رای)
2,67 مگابایت

گاهنامۀ ویژۀ شعر (شماره سوم)

سال اول - شماره سوم - آذرماه ماه 1375 - دسامبر 1996 با آثاری از: عسگر آهنین/ احمد ابراهیمی/ مه..

فارسی ۰۱.۰۳.۱۳۹۷, ۱۲:۲۶
4.2 از 5
(6 رای)
5,26 مگابایت

گاهنامۀ ویژۀ شعر (شماره دوم)

سال اول - شماره دوم - فروردین ماه 1375 - آوریل 1996 با آثاری از: سیروس آتابای/ عسگر آهنین/ احم..

فارسی ۲۸.۰۲.۱۳۹۷, ۲۱:۲۸
4.4 از 5
(7 رای)
5,70 مگابایت

گاهنامۀ ویژۀ شعر (شماره اول)

سال اول - شماره اول - مهرماه 1374 - اکتبر 1995 با آثاری از: اکبر آهنین/ سیمین بهبهانی/ پرویز خ..

فارسی ۲۵.۰۲.۱۳۹۷, ۰۲:۴۱
4.6 از 5
(5 رای)
5,46 مگابایت

گاهنامه ادبی هنری زغال - دی 84

نویسنده: مهدی سلیمی.سهیل هادیان

فارسی ۱۴.۰۹.۱۳۹۳, ۰۲:۰۸
1.7 از 5
(6 رای)
4,77 مگابایت

گاهنامه ادبی هنری زغال - اردیبهشت85

نویسنده: مهدی سلیمی، سهیل هادیان

فارسی ۱۷.۰۹.۱۳۹۳, ۱۴:۴۵
2.5 از 5
(4 رای)
4,74 مگابایت

گاهنامه ادبی هنری زغال - آذر 85

نویسنده: مهدی سلیمی، سهیل هادیان

فارسی ۲۱.۰۹.۱۳۹۳, ۰۰:۲۹
3.8 از 5
(4 رای)
3,21 مگابایت

کتاب رَز - شماره 1 -زمستان 1350

جمعی از نویسندگان و شاعران مجموعه شعر وداستان ونقد ادبی و مقاله وگزارش و.... با آثاری از:..

فارسی ۰۴.۰۶.۱۳۹۲, ۰۰:۴۶
0.9 از 5
(22 رای)
4,58 مگابایت

ویژه نامه بزرگداشت دکتر غلامحسین یوسفی

مجله دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد این شماره از نشریه «دانشکده ادب..

فارسی ۲۰.۱۲.۱۳۹۵, ۱۸:۱۱
4.3 از 5
(15 رای)
6,90 مگابایت

ویژه نامه آثار وحید ضیائی

نویسنده: هرمز علیپور ، ایرج ضیایی و ... حق تکثیر: با مجوز مسوول انتشار نشریه

فارسی ۰۱.۰۳.۱۳۹۵, ۰۰:۰۵
رتبه دهی نشده
1,35 مگابایت
صفحه (13): « < 1 2 3 


Powered by You