Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

ورزشی

شطرنج

(143 کتاب)
واژه «شطرنج» تلفظ فارسی «چاتورانگا» است، کلمه‌ای که در زبان سانسکریت برای نام گذاری این بازی به کار برده می‌شود، هند جایی‌ست که معمولاً از آن به عنوان نخستین زادگاه این بازی یاد می‌شود. اگر چه بازیهای مشابهی در کره، چین، ژاپن و تایلند رواج داشته، اما شطرنج امروزی به این بازی هندی برمی گردد که در دوره ساسانیان وارد ایران شده و آنگاه در کشورهای اسلامی، اروپا و روسیه تکامل پیدا کرده‌است. قدرت هر شطرنجباز با امتیازی موسوم به ریتینگ (به انگلیسی: Rating) مشخص می‌شود. این عدد بر اساس بازیهای رسمی انجام شده هر بازیکن تعیین می‌شود و هر سه ماه یکبار توسط فیده منتشر می‌شود. هر یک از فدراسیون‌های ملی نیز ممکن است درجات خاص خود را داشته باشند که در آن کشور مورد پذیرش است.

فوتبال

(17 کتاب)
فوتبال امروزی به تدریج رشد کرده‌است ولی گفته می‌شود که نوعی از آن قبل از مسیح بازی می‌شد. در چین نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال در ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وجود داشت. عکس‌های مصریان نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال را نشان می‌دهد ولی در یونان یک بازی به نام اسپیشکیروز به طرز جالبی به فوتبال امروزی شبیه‌است. فوتبال در برزیل از سال ۱۸۹۴ شروع شد. این ورزش به وسیله چارلز میلر برزیلی که اجداد او بریتانیایی بودند به مردم برزیل معرفی شد. در سال ۱۹۷۰ مسابقه‌ای بین ایتالیا و برزیل برگزار شد و هیچ کس تصور نمی‌کرد که ۸۰۰ میلیون نفر از مردم جهان ناظر بر اجرای مسابقه باشند. امروزه اکثر مردم جهان به فوتبال بیشتر از سایر ورزش‌ها می‌پردازند. فوتبال مدرن از کشور بریتانیا سرچشمه گرفته‌است و فدراسیون بین‌المللی فوتبال در سال ۱۹۰۴ بنیان گزاری شد. این فدراسیون وظیفه دارد که به نحوه اجرای مسابقات نظارت داشته باشد. قوانین فوتبال بدون موافقت و تصویب سایر کشورهای عضو فدراسیون تغییر نمی‌کند.

بدن سازی و تناسب اندام

(20 کتاب)
بدنسازی (به انگلیسی: Bodybuilding) به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود که با کمک تغذیة اصولی و علمی، آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد. لازم بذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد. بر اثر انجام تمرینات بدنسازی به بهترین شکل، حالتی در بدن ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود. عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده می‌شود پرورشِ اندام است که در هنگام استفاده از این کلمه معمولاً منظور افزایش حجم عضلانی و کاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است. اکثر ورزشکاران، بدنسازی را به عنوان جزء مکمل به ورزش اضافه میکنند تا رشد عضلات مورد استفاده را بهبود ببخشد.

هنرهای رزمی

(17 کتاب)
هنرهای رزمی یا ورزشهای رزمی شامل یک سری حرکات است که با هدف تقویت روح و جسم سعی در پرورش هر چه بیشتر استعدادهای انسان دارد. از یک دیدگاه می‌توان هنرهای رزمی را به دو قسمت نرم و سخت تقسیم بندی نمود. هنرهای سخت :به یک سری حرکات و نشست‌های خاص که در هر ورزش وجود دارد که باعث آمادگی بدن و تقویت نیروی درون که در ورزش‎‌های گوناگون به نیروی درون کی و چی و هی می‌گویند. این نیرو از نقطه‌ای به نام تان تین سر چشمه می‌گیرد و در تمام بدن پخش می‌شود. ورزشهای سخت عبارت‌اند از: ورزش‎‌هایی که با جسم بیشتر سر و کار دارند مانند: آیکیدو، کاراته، نین جوتسو، تکواندو، ووشو و... هنرهای نرم : ورزش‎‌های نرم که با نیروی ذهن (ذن) بیشتر کار می‌کنند مانند: یوگا، تای چی

صفحه (5): «<1 2 3 
شرح نزولیصعودی زبان
تاریخ نزولیصعودی دریافت نزولیصعودی امتیاز نزولیصعودی حجم

نکات ضروری در ورزش کشتی

حق تکثیر: مالکیت این کتاب به عهده خودم (نویسنده) است

فارسی ۴ دی ۱۳۹۷
رتبه دهی نشده
1,17 مگابایت

نوشیدنیهای ورزشی و غیر ورزشی

نویسنده: آقاعلی قاسم نیان، ذوالفقار بیکدلو، علی ترابی «نوشیدنی‌ ها و عملکرد ورزشی»، «..

فارسی ۳ آبان ۱۳۹۷
5 از 5
(1 رای)
7860699

آموزش گام به گام شنا: تکنیک ها، تاکتیک ها، قوانین

نویسنده: انجمن شنای بریتانیا از مقدمه کتاب: شنا ورزشی است که افراد، در هر سنی و در هر سط..

فارسی ۳ مهر ۱۳۹۷
4.3 از 5
(12 رای)
7520542

اصول تمرینات شنا: 128 روش در شنا

شنا به عنوان ورزشی جامع و کامل مورد توجه جدی قرار گرفته است، چرا که با تمرینات آن می توان ..

فارسی ۲ مرداد ۱۳۹۷
4.8 از 5
(13 رای)
9781991

توان انفجاری و قابلیت پرش، برای تمام رشتهای ورزشی

نویسنده: تادیوس استارزینسکی، هنریک سزانسکی توان انفجاری و قابلیت پرش برای تمام رشته ه..

فارسی ۲ تیر ۱۳۹۷
4.9 از 5
(8 رای)
2646259

سفر با دوچرخه

کتاب سفر با دوچرخه نوشته‌ی آیدین غفارنژاد مهربانی، نکات و مهارت‌های لازم برای شروع سفر..

فارسی ۲ تیر ۱۳۹۷
4.5 از 5
(6 رای)
13,56 مگابایت

فیزیولوژی ورزش و فعالیت بدنی

نویسنده: جک اچ. ویلمور، دیوید ال. کاستیل، دابلیو. لاری کنی مترجم: ضیاء معینی، فرهاد رحمان..

فارسی ۱ فروردین ۱۳۹۶
4.3 از 5
(9 رای)
15,95 مگابایت

آموزش هندبال

آموزش گام به گام هندبال

فارسی ۳ مهر ۱۳۹۵
5 از 5
(1 رای)
1,43 مگابایت

پیاده روی

پیشگفتار: شاید به دفعات شنیده یا در جریان باشید که در میان نزدیکان و آشنایان مسن که به دل..

فارسی ۱ خرداد ۱۳۹۵
4.7 از 5
(14 رای)
4213520

یوگای سری تائویی

تمرین دایره میکروکزمیک این کتاب بی‌همتا، روشی سٌری از یوگای تائویی برای بیدارکردن ان..

فارسی ۴ بهمن ۱۳۹۴
4.5 از 5
(45 رای)
6,24 مگابایت
صفحه (5): «<1 2 3 


Powered by You