Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

نویسندگان ایرانی

جلال آل احمد

(56 کتاب)
او که تاثیری گسترده بر جریان روشنفکری دوران خود داشت، به جز نوشتن داستان به نگارش مقالات اجتماعی، پژوهش‌های مردم شناسی، سفرنامه‌ها و ترجمه‌های متعددی نیز پرداخت. شاید مهم‌ترین ویژگی ادبی آل احمد نثر او بود. نثری فشرده و موجز و در عین حال عصبی و پرخاشگر، که نمونه‌های خوب آن را در سفرنامه‌های او مثل «خسی در میقات» و یا داستان-زندگی‌نامه‌ی«سنگی بر گوری» می‌توان دید.

فرخنده آقایی

(5 کتاب)
فرخنده آقایی (متولد ۱۳۳۵) زاده در تهران، نویسنده‌ای ایرانی‌است. رمان «از شیطان آموخت و سوزاند» او برنده دوره هفتم جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی شده است

مهرداد انتظاری

(3 کتاب)

مهشید امیرشاهی

(17 کتاب)
مهشيد اميرشاهي متولد 1319 در تهران است. او فعاليت ادبي خود را با ترجمه و ويراستاري كتاب‌هايي براي كودكان آغاز كرد، و اولين مجموعه داستانش به نام "كوچه‌ي بن‌بست" در سال 1345 منتشر شد. در چهار سال پس از آن سه مجموعه به نام‌هاي "سار بي بي خانم"، "بعد از روز آخر" و "به صيغه‌ي اول شخص مفرد" از وي به چاپ سپرده شد. آثار ديگر او "در حضر"، "در سفر" و "مادران و دختران" است كه در خارج از ايران منتشر شده‌اند.

ر اعتمادی

(9 کتاب)
ر. اعتمادی (بهمن ۱۳۱۲ لار) رمان‌نویس ایرانی است.او بیشتر با نام مستعار ر.اعتمادی کتاب‌هایش را به چاپ رسانده‌است.نام اصلی اصلی رجب‌علی اعتمادیست.او بیشتر اشتهار ادبی‌اش را به خاطر سوژه‌های داستان‌های خود دارد

زهرا اسدی

(8 کتاب)

علی محمد افغانی

(17 کتاب)
علی محمد افغانی از نویسندگان نامدار ایرانی متولد ۱۱ دی ماه ۱۳۰۳ در شهر کرمانشاه و نویسنده نخستین رمان واقعی به زبان فارسی (شوهر آهو خانم) است. افغانی عضو سازمان افسران حزب توده بوده که در سال ۱۳۳۳ دستگیر شده و در دورهٔ پهلوی 5 سال را در زندان به سر برده است. وی هم اکنون در آمریکا زندگی می کند و به دلیل مجوز نگرفتن آثار اخیرش از سوی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران سرگرم نگارش به زبان انگلیسی می باشد.

نادر ابراهیمی

(43 کتاب)
نادر ابراهیمی در ۱۴ فروردین سال ۱۳۱۵ در تهران به‌دنیا آمد.نوشتن را از ۱۶ سالگی آغاز کرد. در سال ۱۳۴۲ نخستین کتاب خود را با عنوان ” خانه‌ای برای شب” به‌چاپ رسانید که داستان «دشنام» در آن با استقبالی چشمگیر مواجه شد. تا سال ۱۳۸۰ علاوه بر صدها مقالهٔ تحقیقی‌ و نقد، بیش از صد کتاب از او چاپ و منتشر شده‌است که دربرگیرندهٔ داستان بلند (رمان) و کوتاه، کتاب کودک و نوجوان، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه و پژوهش در زمینه‌های گوناگون است. ضمن آن‌که چند اثرش به زبان‌های مختلف دنیا برگردانده شده‌است. ابراهیمی در زمینهٔ ادبیات کودکان، جایزهٔ نخست براتیلاوا، جایزهٔ نخست تعلیم و تربیت یونسکو، جایزهٔ کتاب برگزیدهٔ سال ایران و چندین جایزهٔ دیگر را هم دریافت کرده‌است. او همچنین عنوان «نویسندهٔ برگزیدهٔ ادبیات داستانی ۲۰ سال بعد از انقلاب» را به‌خاطر داستان بلند و هفت‌جلدی «آتش بدون دود» به‌دست آورده‌است.

حامد احمدی

(15 کتاب)

سودابه اشرفی

(3 کتاب)
سودابه اشرفی نویسنده معاصر ایرانی متولد 1337 می باشد. وي در برخي از جايزه هاي ادبي داخل ايران جوايز مهمي را کسب کرده است از جمله :جايزه داستان نويسي صادق هدايت و جايزه هوشنگ گلشيري . رمان ماهي ها در شب مي خوابند اين نويسنده برنده جايزه مهرگان ادب نيز شده است . ایشان اکنون خارج از کشور زندگي مي کند .

محمود اعتماد زاده (م.ا.به آذین )

(13 کتاب)
محمود اعتمادزاده (م.ا. به‌آذین) فعال سیاسی، نویسنده و مترجم نامدار معاصر ایرانی بود. شهرت وی از زمان ریاست کانون نویسندگان آغاز شد. به‌آذین فعالیتهای ادبی خود را از سال ۱۳۲۰، دورانی که قهرمان مجروح دوران جنگ بود، با انتشار داستان‌های کوتاه خود آغاز کرد. نوشته‌ها و داستان‌های کوتاه بیشتری در طول سالیان پسین به رشته تحریر درآورد و با ترجمه آثار بالزاک و شولوخوف و نگارش خاطرات و تجربیاتش از زندان‌های دهه ۱۳۵۰، به حیات ادبی خود ادامه داد.در تقابل با فشار تنگدستی و تنگناهای تأمین زندگی خانواده، به کار ترجمه پرداخت. از آن پس —تا پایان عمر— زندگی او به فعالیت سیاسی و اجتماعی و به ترجمه و نویسندگی گذشت. به‌آذین، روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۵ بر اثر ایست قلبی در بیمارستان آراد تهران درگذشت.

جعفر شهری

(19 کتاب)
جعفر شهری در سال 1293 در محله عودلاجان بازار تهران به دنیا آمد و در سحرگاه ٨ آذر 1378 دیده از جهان فروبست و با رفتنش گنجینه‌ای از دیده‌ها و دانستنی‌های ناگفته‌اش را نیز با خود برد. جعفر شهری به دلیل فقر مالی از تحصیل محروم بود ولی به مدد حافظه شگفت خود و عشقی که به تحصیل داشت کم کم از این و آن خواندن و نوشتن فرا گرفته و به قول خودش با خواندن و خواندن خواندن، نویسنده‌ای بی‌مدعا ولی توانا شد. جعفر شهری همه وقایع آن روزگاران را به خوبی در قالب کتاب‌هایش گنجانده است. او نویسنده‌ای بود که بسیار خوب پیرامون خود را می‌دید و با مسایل و مشکلات جامعه آشنا بود چون خود تمام این مشکلات را درک کرده بود.

نیلوفر لاری

(4 کتاب)

دیااکو

(10 کتاب)

فهیمه سلیمانی

(3 کتاب)

جمال میر صادقی

(24 کتاب)
جمال میرصادقی در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۱۲ خورشیدی در تهران به دنیا آمد. فارغ التحصیل دانشکده ادبیات و علوم انسانی از دانشگاه تهران در رشته ادبیات فارسی است. جمال میرصادقی مشاغل گوناگونی داشته‌است. کارگری، معلمی، کتابدار دانشسرای تربیت معلم، کارشناس آزمون سازی در سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مسوول اسناد قدیمی در سازمان اسناد ملی ایران. در دوره دراز کار نویسندگی، داستان‌های کوتاه و بلند بسیار و نه رمان نوشته‌است که برخی از آن‌ها به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ارمنی، ایتالیایی، روسی، رومانیایی، عبری، عربی، مجاری,، هندو و اردو ترجمه شده‌اند.

محمد مسعود

(5 کتاب)
روزنامه نگار و نویسنده

منصور یاقوتی

(7 کتاب)
منصور یاقوتی متولد پنجم اسفند 1327 یکی از روستاهای کرمانشاه به نام «کیونان»، داستان‌نویس، شاعر و منتقد ادبی است. وی در زمینه داستان کوتاه و داستان بلند فارسی متون درخشانی خلق کرده است و یکی از چهره‌های شاخص و مطرح در میان نویسندگان نسل دههٔ 40 و 50 ایران می‌باشد.

اسماعیل فصیح‌زاده

(27 کتاب)
اسماعیل فصیح‌زاده در سال ۱۳۱۳ در تهران زاده شد. فصیح پس از تحصیلات عالی در آمریکا به ایران برگشت و از سال ۱۳۴۲ درشرکت ملی نفت ایران در مناطق نفت خیز جنوب به کار پرداخت و در سال ۱۳۵۹ با سمت استادیار دانشکده نفت آبادان بازنشسته شد. فصیح از آن به بعد به دلیل تخریب منزل مسکونی‌اش در آبادان به تهران مهاجرت کرد. او گهگاه در بخش برنامه‌های آموزشی زبان تخصصی و گزارش نویسی صنعت نفت خدمت می‌کرد.وی در ۲۵ تیر ۱۳۸۸ در بیمارستان شرکت نفت تهران به دلیل مشکل عروق مغزی درگذشت. رمان‌های شراب خام، داستان جاوید، ثریا در اغما و درد سیاوش از مهم‌ترین آثار او به‌شمار می‌روند.

امین فقیری

(6 کتاب)
امين فقيري در 30 آذر 1323 در شيراز متولد شد. او در كنار شغل دبيري، تا كنون نوزده كتاب در زمينه‌ي رمان، مجموعه داستان، نمايشنامه و داستان نوجوانان به چاپ رسانده است.

محمد حجازی

(10 کتاب)

سید ابراهیم نبوی

(17 کتاب)
سید ابراهیم نبوی (متولد ۲۲ آبان ۱۳۳۷، آستارا) فعال سیاسی، نویسنده و هجونویس ایرانی است. نبوی از منتقدان سیاسی خارج از ایران می‌باشد که در حال حاضر در کشور بلژیک اقامت دارد.

رضا بابا مقدم

(3 کتاب)

سعید اردوبادی

(5 کتاب)

بهرام حیدری

(10 کتاب)

نویسندگان کتابناکی

(275 کتاب)
دست نوشته های کاربران سایت

محمود کیانوش

(29 کتاب)
محمود کیانوش در شهریور ۱۳۱۳ در مشهد زاده شد. او در نوجوانی اوّل به شعر گفتن و بعد به نوشتن داستان کوتاه پرداخت و با تشویق معلّم به این کار ادامه داد و اوّلین داستان او در مسابقه داستان نویسی دانش آموزان سراسر کشور برنده ی اوّل شد. پس از پایان دوره ی اوّل متوسّطه وارد دانشسرای مقدّماتی شد و پس از آن معلم و سپس مدیر مدرسه در یکی از روستاهای اطراف تهران شد. او از پیشگامان شعرهای منثور آهنگین است و مجموعه ی شعرهای آهنگینش با عنوان «شکوفه ی حیرت» (۱۳۳۴-۱۳۳۸) انتشار یافت. پس از آن در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه تهران به ادامه ی تحصیل پرداخت و لیسانس گرفت. اوّلین ترجمه ی او به صورت کتاب، رمان «به خدایی ناشناخته» اثر جان اشتاین بک است که در سال 1336 منتشر شد. کیانوش مدتی عضو هیئت تحریریه و همچنین سردبیر مجلّه ی «صدف» و چهار دوره هم سردبیر مجلّه ی «سخن» بود. او با وجود رنجوری تن، باروحی شاداب، هنوز هم با تلاش پیگیر در سنّ هفتاد و سه سالگی در زمینه های گوناگون به نوشتن ادامه می دهد و به دو زبان فارسی و انگلیسی می نویسد و تا به حال سه کتاب او به توسط یک ناشر انگلیسی منتشر شده است. کیانوش هم اکنون در لندن با همسرش پری منصوری که نویسنده و مترجم است، زندگی می کند. آنها دو فرزند به نامهای کاوه و کتایون دارند.

بزرگ علوی

(17 کتاب)
مجتبی بزرگ علوی از نثرنویسان برجسته ادبیات فارسی سده بیستم میلادی و مشهورترین نویسنده چپ‌گرای ایران است.نخستین کار ادبی را با ترجمه قطعه‌ای از آثار شیلر تحت عنوان «دوشیزه اورلئان» آغاز کرد.او در سال ۱۹۳۱ کار در هنرستان را آغاز کرد و در همین دوران به گروهی از روشنفکران سوسیالیست به رهبری تقی ارانی پیوست.سرانجام او در سال ۱۹۳۷به همراه ۵۲ تن دیگر بازداشت شد و به زندان افتاد. هنگام تحمل حبس او کتاب «پنجاه و سه نفر» را نگاشت که درباره اعضای گروه سوسیالیست و تحمل سختیهای آنان در زندان بود. او همچنین مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با نام «ورق‌پاره‌های زندان» را در این مدت نوشت. پس از جنگ جهانی دوم، علوی به کمونیسم اتحاد شوروی گرایش پیدا کرد و از یکی از جمهوری‌های این کشور، ازبکستان دیدار نمود و کتابی با عنوان «ازبک‌ها» را به رشته تحریر درآورد. او همچنین یکی از بنیانگذاران حزب توده ایران بود

صمد بهرنگی

(30 کتاب)
صمد بهرنگی (۲ تیر ۱۳۱۸ ــ ۹ شهریور ۱۳۴۷)، معروف به بهرنگ، داستان‌نویس، محقق، مترجم، و شاعر ایرانی بود. معروف‌ترین اثر او داستان ماهی سیاه کوچولو است. بهرنگی در ۱۳۳۹ اولین داستان منتشر شده‌اش به نام عادت را نوشت. که با تلخون در ۱۳۴۰، بی‌نام در ۱۳۴۲، و داستان‌های دیگر ادامه یافت. او ترجمه‌هایی نیز از انگلیسی و ترکی استانبولی به فارسی و از فارسی به ترکی آذربایجانی (از جمله ترجمهٔ شعرهایی از مهدی اخوان ثالث، احمد شاملو، فروغ فرخزاد، و نیما یوشیج) انجام داد. تحقیقاتی نیز در جمع‌آوری فولکلور آذربایجان و نیز در مسائل تربیتی از او منتشر شده‌است.برخی آثار صمد بهرنگی با نام مستعار چاپ شده‌است. از جملهٔ نامهای مستعار وی می‌توان به «ص. قارانقوش»، «چنگیز مرآتی»، «صاد»، «داریوش نواب‌مراغی»، «بهرنگ»، «بابک بهرامی»، «ص. آدام»، و «آدی باتمیش» اشاره کرد

محمدرضا بایرامی

(4 کتاب)
محمدرضابایرامیمتولد ۱۳۴۰ دراردبیل، نویسنده معاصر ایرانی است.بایرامی با کتاب کوه مرا صدا زد از قصه‌های ساوالان توانست جایزه خرس طلایی و جایزه کبرای آبی سوییس و نیز جایزه کتاب سال سوییس را از آن خود نماید. خانم یوتا همیل رایش کتاب کوه مرا صدا زد را به آلمانی ترجمه کرده‌است. وی یکی از بهترین داستان نویسان کودک ونوجوان ۲۰ سال اخیر است. وی در حال حاضر رییس خانه داستان ایران است.

میهن بهرامی

(3 کتاب)
میهن بهرامی در ۱۱ تیر ۱۳۲۶ در تهران متولد شد . فوق لیسانس جامعه‌شناسی و دکترای فلسفه را از دانشگاه تهران اخذ کرده و در رشته روان‌شناسی اجتماعی در دانشگاه UCLA ادامه تحصیل داده‌است . وی در زمینه‌های علمی و هنری متفاوتی از جمله روانکاوی بالینی، نقاشی، فیلمنامه نویسی، فیلمسازی، نقد فیلم، مجسمه‌سازی، داستان نویسی و ادبیات کودک و نوجوان فعالیت داشته‌است.

محمد بهارلو

(9 کتاب)
محمد بهارلو زاده ۱۳۳۴ در آبادان نویسنده و روزنامه‌نگار ایرانی است. نخستین داستان خود را در سال ۱۳۵۲ با عنوان گاومیش نوشت. او مدتها با نشریاتی نظیر آدینه, دنیای سخن و چیستا همکاری داشت.

مسعود بهنود

(24 کتاب)
مسعود بهنود (زاده ۲۸ مرداد ماه ۱۳۲۵ در تهران). نویسنده، روزنامه‌نگار و فیلمساز ایرانی است. وی کارش را به عنوان روزنامه‌نگار از سال ۱۳۴۲ شروع کرد. وی آثاری در زمینهٔ سیاست و تاریخ معاصر ایران نگاشته‌است.بهنود به عنوان یک روزنامه‌نگار در روزنامه‌های متفاوتی از جمله آیندگان و تهران مصور کار کرده‌است. او بیش از بیست روزنامه و مجله را بنيان نهاده است، که هیچ یک از آنها در حال حاضر منتشر نمی‌شوند. بهنود در سال ۲۰۰۲ به بریتانیا مهاجرت کرد.او دو فرزند با نام‌های بامداد و نیما بهنود - که طراح لباس‌های ایرانی است - دارد.او از سال ۱۳۸۱ تاکنون در لندن زندگی می‌کند. و پس از راه اندازی شبکه تلوزیونی بی بی سی بخش فارسی با این شبکه مشغول همکاری می‌باشد.

شهرنوش پارسی پور

(12 کتاب)
شَهرنوش پارسی‌پور (زادهٔ ۲۸ بهمن ۱۳۲۴) داستان‌نویس و مترجم ایرانی است. داستان‌های پارسی‌پور به زبان‌های گوناگون دنیا ترجمه شده‌است.پارسی‌پور نویسندگی را از سیزده‌سالگی آغاز کرد و از شانزده‌سالگی داستان‌هایش با نام مستعار در گاهنامه‌های گوناگون به چاپ می‌رسید. نخستین رمان او «سگ و زمستان بلند» نام دارد که در تابستان ۱۳۵۳ کار نوشتن آن پایان یافت.او از سوی هجدهمین کنفرانس پژوهش‌های زنان در آمریکا، به عنوان زن سال برگزیده شد

زویا پیرزاد

(8 کتاب)
زویا پیرزاد (زاده ۱۳۳۱ در آبادان-) نویسنده معاصر ارمنی‌تبار ایرانی است. او در سال ۱۳۸۰ با رمان «چراغ ها را من خاموش می‌کنم» جوایز مهمی همچون بهترین رمان سال پکا، بهترین رمان سال بنیاد هوشنگ گلشیری و لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا را بدست آورد و با مجموعه داستان کوتاه «طعم گس خرمالو» یکی از برندگان جشنواره بیست سال ادبیات داستانی در سال ۱۳۷۶ و جایزه «کوریه انترناسیونال» در سال ۲۰۰۹ شد. وی از معدود نویسندگان ایرانی ست که تمام آثارش به فرانسوی ترجمه شده است.

رسول پرویزی

(2 کتاب)
رسول پرویزی (۱۲۹۸ش تنگستان بوشهر - آبان ۱۳۵۶ش شیراز) نویسندهٔ ایرانی دهه‌های ۱۳۲۰ و ۳۰ خورشیدی.نویسندهٔ داستان‌های کوتاه و نماینده بوشهر در مجلس شورای ملی بود. بعدها به علت تصدی مناصب حکومتی (سناتور) نوشتن را ادامه نداد. در سال ۱۳۳۶ نخستین و معروف‌ترین مجموعه داستان خود، «شلوارهای وصله‌دار»، را منتشر كرد. پرویزی سال ها در مجلات قلم زد و خود را به عنوان یكی از نمایندگان اصلی تیپ داستانی جمالزاده معرفی كرده بود.دومین كتاب او، «لولی سرمست»، در سال ۱۳۴۶ منتشر شد. كارنامه ادبی پرویزی در این دو مجموعه داستان خلاصه می‌شود

یارعلی پور مقدم

(3 کتاب)

ایرج پزشکزاد

(22 کتاب)
پزشکزاد در سال ۱۳۰۶ خورشیدی با اصلیت بهبهانی در تهران زاده شد. وی پس از تحصیل در ایران و فرانسه در رشتهٔ حقوق دانش‌آموخته شد و به مدت پنج سال در ایران به قضاوت در دادگستری مشغول بود. وی کار نویسندگی را در اوایل دههٔ ۳۰ با نوشتن داستان‌های کوتاه برای مجلات و ترجمهٔ آثار ولتر، مولیر و چند رمان تاریخی آغاز کرد.ايرَج پـِزِشکزاد از طنزپردازان ایرانی نيمهٔ دوم قرن بيستم است. او بیشتر به خاطر خلق رمان «دایی‌جان ناپلئون» و شخصیتی به همین نام، به شهرت رسید.

فریدون تنکابنی

(11 کتاب)
فریدون تنکابنی طنزپرداز و داستان‌نویس ایرانی است. او در سال ۱۳۱۶ خورشیدی در تهران متولد شد. تنکابنی در آثارش بیشتر به انتقاد اجتماعی و زندگی بی امید معلمان و کارمندان پرداخته است.

گلی ترقی

(10 کتاب)
گلی ترقی در ۱۷ مهر ۱۳۱۸ در تهران به دنیا آمد.اولین مجموعه داستان‌اش به نام من هم چه‌گوارا هستم در ۱۳۴۸ توسط انتشارات مروارید منتشر شد. پس از انقلاب به فرانسه رفت در آنجا هم به نوشتن ادامه داد یکی از داستان‌های‌اش به نام بزرگ‌بانوی روح من به فرانسه ترجمه شد. در ۱۹۸۵ (میلادی) این داستان به عنوان بهترین قصهٔ سال در فرانسه برگزیده شد.ترقی پس از سال ۱۳۵۷ داستان‌های تامل برانگیزی مانند «بزرگ بانوی روح من»، «اتوبوس شمیران»، و «خانه‌ای در آسمان» نوشته است که نمونه‌های برجسته ادبیات داستانی معاصر ایران هستند

یونس تراکمه

(2 کتاب)

نسرین ثامنی

(5 کتاب)

محمد علی جمال زاده

(45 کتاب)
سید محمدعلی جمال‌زاده (۲۳ دی ۱۲۷۴ در اصفهان - ۱۷ آبان ۱۳۷۶ در ژنو) نویسنده و مترجم معاصر ایرانی است. او را پدر داستان کوتاه زبان فارسی و آغازگر سبک واقع‌گرایی در ادبیات فارسی می‌دانند. او نخستین مجموعهٔ داستان‌های کوتاه ایرانی را با عنوان یکی بود، یکی نبود در سال ۱۳۰۰ خورشیدی در برلین منتشر ساخت. داستان‌های وی انتقادی (از وضع زمانه)، ساده، طنزآمیز، و آکنده از ضرب‌المثل‌ها و اصطلاحات عامیانه‌است. وی در سال ۱۳۷۶ در ۱۰۲ سالگی در یک خانه سالمندان در ژنو، سوئیس درگذشت.

رضا جولایی

(4 کتاب)

مریم جعفری

(9 کتاب)

صادق چوبک

(19 کتاب)
چوبک از اولين کوتاه نويسان قصه فارسي است و پس از محمد علي جمالزاده و صادق هدايت مي توان از او بعنوان يکي از پيشروان قصه نويسي جديد ايران نام برد؛ وي در قصه هايش ذهن و روان قهرمانهايش را مورد توجه قرار داد و سعي کرد به شخصيت هايش عمق ببخشد. همين تلاش براي عمق بخشيدن به شخصيت ها، بر نحوه بيان وي تاثير گذاشت..

امیرحسن چهل تن

(5 کتاب)
امیرحسن چهلتن زاده ۹ مهر ۱۳۳۵ نویسنده ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. آثار او بارها نامزد جوایز مختلف ادبی از جمله جایزه هوشنگ گلشیری و کتاب سال جمهوری اسلامی بوده‌است. او در دوره بیست و چهارم جایزه کتاب سال با داستان سپیده‌دم ایرانی نامزد این جایزه شد، اما در اعتراض به عملکرد وزارت ارشاد از نامزدی انصراف داد.

آرش حجازی

(4 کتاب)
آرش حجازی متولد ۱۳۴۹ نویسنده، مترجم، پزشک، و ناشر ایرانی است. وی مدیر انتشارات کاروان و مترجم رسمی کتاب‌های پائولو کوئیلو به زبان فارسی می‌باشد.

تکین حمزه لو

(28 کتاب)
تکین حمزه لو از نویسندگان خوب کشور ماست که در خانواده ای فرهنگی زیسته است.مادر او شهناز مجیدی از مترجمین خوب کشور ماست و خود تکین حمزه لو نیز درکتاب محکوم به نیستی جوی فیدینگ تجربه مادرش را تکرار کرده است.او کارش را با همین رمان آغاز کرد اما با قلم خوبش توانست در مدت کمی طرفداران پروپاقرصی برای خود بیابد.سوژه های او اغلب اجتماعی و از دل حقایق جامعه برخاسته است و با نوشتن سلیس اش به مخاطب امکان همزاد پنداری می دهد تا به جای قهرمان داستان نشسته و با او تصمیم بگیرد و عمل کند.

زهرا خانلری

(5 کتاب)
زهرا کیا در سال ۱۲۹۴ شمسی در تهران متولد شد.پرویز خانلری در سال ۱۳۲۰ هنگامی که در دانشکده ادبیات به تحصیل پرداخته بود با زهرا کیا از خانواده‌های سرشناس نور مازندران آشنا شد و این آشنایی به ازدواج رسید. زهرا خانلری از پیشگامان فعالیت‌های زنان در ایران بود.زهرا خانلری از نویسندگان مجله سخن بود و مقالات خود را با نام مستعار ( ژاله رهبر ) می‌نوشت. بعضی از آثار دکتر زهرا خانلری هنوز به چاپ نرسیده‌است.

علی خدایی

(1 کتاب)

نسیم خاکسار

(11 کتاب)
نسیم خاکسار (۱۳۲۲ آبادان) از نویسندگان و نمایش‌نامه‌نویسان ایرانی است. از او ۲۶ جلد کتاب تاکنون چاپ شده است. چندین اثر آقای خاکسار به زبان هلندی نیز ترجمه شده‌است. این اثرها عبارتند از: بقال خرزویل، سفر تاجیکستان، بادنماها و شلاق‌ها و نمایشنامهٔ زیر سقف. نسیم خاکسار در دانشسرای معلم در اصفهان و همدان تحصیل کرد و چند سالی در روستاهای آبادان و بویراحمد آموزگار بود. او داستان‌نویسی را از سال ۱۳۴۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۴۶ بازداشت شد. وی پس از انقلاب ناچار به ترک ایران شد و در هلند اقامت نمود.

رویا خسرو نجدی

(4 کتاب)

پرویز دوایی

(8 کتاب)

خسرو دوامی

(3 کتاب)

محمود دولت آبادی

(43 کتاب)
محمود دولت‌آبادی، ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ در دولت‌آباد شهرستان سبزوار به دنیا آمد.دولت‌آبادی, کار منظم داستان نویسی را با انتشار «ته شب» در سال ۱۳۴۱ آغاز می‌کند که در آثار او از همان نخستین اثر تا آخرین آنها سلوک خطوط تفکری کلی نگر و نشانه‌هایی مشخص وجود دارد, همچنین تسلط‌های رشک آمیز او در فضاسازی و دیالوگ نویسی از همان آغاز کار پیداست.

علی اشرف درویشیان

(24 کتاب)
علی‌اشرف درویشیان (زادهٔ ۳ شهریور ۱۳۲۰ در کرمانشاه) نویسنده ایرانی است. برخی از نوشته‌های خود را پیش از انقلاب ۱۳۵۷ با نام مستعار «لطیف تلخستانی» منتشر می‌کرد (مثلا کتاب «آبشوران»). پس از انقلاب چند بار به علت فعالیت‌های سیاسی زندانی شد

نجف دریا بندری

(5 کتاب)
نجف دریابندری (زاده ۱ شهریور ۱۳۰۸ در آبادان) مترجم و نویسندهٔ ایرانی است. دریابندری، به همراه محمد قاضی از معروف‌ترین مترجمان نسل خود شناخته می‌شود. وی همچنین همسر فهیمه راستکار بازیگر و دوبلور با سابقه تلویزیون، سینما و تئاتر است

میترا داور

(8 کتاب)
او کارشناس ارشد اقتصاد نظری از دانشگاه الزهرا است. از سال ۱۳۷۰ فعالیت ادبی خود را با شرکت در کلاسهای داستان نویسی هوشنگ گلشیری در گالری کسری، نوشتن را آغاز کرد.اولین مجوعه داستان او به نام «بالای سیاهی آهوست» در سال ۱۳۷۴ توسط انتشارات روشنگران به چاپ رسید که جزو صد و بیست مجموعه داستان برگزیدهٔ ارشاد در بیست سال داستان نویسی بعد از انقلاب معرفی گردید

سیمین دانشور

(15 کتاب)
سیمین دانشور (زاده ۸ اردیبهشت سال ۱۳۰۰ خورشیدی در شیراز -سن:۸۸ سال) نویسنده و مترجم ایرانی است. وی نخستین زن ایرانی است که به صورتی حرفه‌ای در زبان فارسی داستان نوشت. مهم‌ترین اثر او رمان سووشون است که نثری ساده دارد و به ۱۷ زبان ترجمه شده است و از جمله پرفروش‌ترین آثار ادبیات داستانی در ایران محسوب می‌شود. دانشور همچنین عضو و نخستین رئیس کانون نویسندگان ایران بود.از سیمین دانشور همواره بعنوان یک جریان پیشرو و خالق آثار کم نظیر در ادبیات داستانی ایران نامبرده می‌شود.

سیاوش دانش آذر

(0 کتاب)
سیاوش دانش آذر ( غلامرضا عباسی دانش آذر ) در سال 1358 در شهر ارومیه متولد شد. از سال 1375 فعالیت ادبی خود را با نوشتن شعر شروع کرد. در سال 1378 از او بعنوان یکی از فعالترین شاعران شهر در زمینه شعر سپید قدردانی شد. در سال 1379 اولین قصه کوتاه خود را با عنوان تاب نوشت که با استقبال زیاد اساتید داستان نویسی شهر روبرو شد. وی در طول 4 سال در بیش از 30 جشنواره کشوری به عنوان برگزیده جشنواره ها در زمینه قصه کوتاه انتخاب شد. از آثار وی که همگی آماده چاپ و برخی در صف مجوز و انتشار هستند : رمان های: زن بیست و چهارم مرداد,قرار ساعت یازده مجموعه قصه های کوتاه: روایت های متقاطع,من فقط یکی از تخیلاتم را گفتم,تاب مجموعه شعر: بی نظیر تا باران زا,کم نظیر تا باران زا, در به در تا باران زا,سحر سیز گوزلریم ( شعر ترکی ) فیلم نامه : بازگشت, راز شکار . باغ های گسی. مجموعه های اموزشی : انواع ادبی در دو جلد,انواع رمان,انواع شعر . مکتب های ادبی

علیرضا ذیحق

(50 کتاب)
نویسنده، مترجم و شاعر پرتلاش ایرانی زاده شهر خوی که فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران است. او که نخستین اثر خود را در قالب یک داستان کوتاه با نام «مجزه سکه ها» به رشته تحریر در آورده است اغلب آثار خود را به زبانهای فارسی و آذری به رشته تحریر در آورده و گاه داستانهای نویسندگان بزرگ ایرانی را به زبان آذری ترجمه میکند. بسیاری از نوشته های ذیحق در مجلات ادبی ایران به چاپ رسیده اند.

منیرو روانی پور

(11 کتاب)
منیرو روانی‌پور (زاده ۲ مرداد ۱۳۳۳، بوشهر) نویسنده ایرانی است. بیشتر داستان‌های وی در جنوب ایران می‌گذرد و فضای آن برآمده از طبیعت و مردم جنوب ایران است. داستان «رعنا»ی وی از مجموعهٔ نازلی، در دورهٔ سوم (۱۳۸۲) جایزه گلشیری برگزیده شده‌است

فهیمه رحیمی

(14 کتاب)
در 23 خرداد ماه 1331 در تهران دیده به جهان گشودند . اولین قطعه ادبیشان به نام دلم برای پروانه می سوزد رادر 9سالگی نوشتند.در سال 1347 ازدواج نمودند و حاصل ازدواجشان دو فرزند به نامهای بابک و بهارک شد. سه سال مشغول به فراگیری علوم دینی در حوزه علمیه آب منگل در کرج شدند . با پشتکار و علاقه ای که به خواندن و نوشتن کتاب داشتند اولین کتاب خود را با عنوان بازگشت به خوشبختی منتشر کردند.وی تا به حال 22 عنوان رمان نوشته و منتشر کرده است

قاضی ربیحاوی

(6 کتاب)

لیلا رضایی

(4 کتاب)

ناصر زراعتی

(5 کتاب)
ناصر زراعتي متولد 1330و فارغ‌التحصيل دانشكده هنرهاي دراماتيك می باشد. آثار زراعتي طيف‌هاي مختلف و وسيعي را در بر مي‌گيرد: نقد فيلم ، نقد شعر و داستان و حتي نقد نقاشي ، ترجمه ، داستان كوتاه ، فيلم نامه و ... از وي مجموعه‌ايي همچون سبز، دكتر موش و نيز مجموعه داستان «بيرون پشت در» منتشر شده است. او يكي از نخستين اعضاي جلسات پنج‌شنبه‌ها بود كه با گلشيري مراوده‌ي مديد و عميقي داشت. ناصر زراعتي در كنار كار تأليف به ساخت فيلم هاي مستند و آموزشي نيز مشغول است.

سیروس سیف

(6 کتاب)

اکبر سردوزامی

(6 کتاب)
اکبر سردوزامی زادهٔ ۱۳۳۰ در تهران است. فارغ‌التحصیل رشتهٔ تئاتر دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده و هم اکنون ساکن دانمارک است.سردوزامی نویسنده‌ای است که کاملاً عریان می‌نویسد و تمام کلمات برایش برابرند

غلامحسین ساعدی

(54 کتاب)
غُلامحُسین ساعِدی معروف به گوهرمراد متولد شنبه ۱۳ دی ۱۳۱۴ در تبریز یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان معاصر ایرانی است. از داستان گاو او (در مجموعه عزاداران بیل)، فیلمی به همین نام ساخته شده‌است که موفقیتی جهانی یافت.نویسندگی را از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و سال‌های زیادی را به نمایش‌نامه‌نویسی و داستان‌نویسی فارسی گذراند. وی در روز شنبه ۲ آذر ۱۳۶۴ در پاریس درگذشت و در گورستان پرلاشز در کنار صادق هدایت به خاک سپرده‌شد.

نسرین سیفی

(7 کتاب)

مرضیه ستوده

(3 کتاب)

حسین سلیمانی

(1 کتاب)

مهدی شجاعی

(6 کتاب)
سید مهدی شجاعی متولد شهریور ۱۳۳۹ در تهران، داستان‌نویس و روزنامه‌نگار ایرانی است.شجاعی سردبیر و مدیر مسوول ماهنامهٔ نیستان بود. داستان کوتاهی که با عنوان «پارک دانشجو» در شمارهٔ ۱۲ مجلهٔ نیستان به چاپ رساند، مشکلات قانونی‌ای برای وی و مجله‌اش بوجود آورد.ادبیات کودک و نوجوان بخش دیگری از فعالیت‌های ادبی جدی و مستمر سیدمهدی شجاعی به‌شمار می‌رود. او در این زمینه تاکنون به تالیف و ترجمه بیش از ۱۰۰ کتاب مبادرت ورزیده‌است.

فریده شجاعی

(7 کتاب)

لطف الله شیرین زبان

(8 کتاب)
لطف الله شیرین زبان متولد 1345 و دارای مدرک کارشناس پرستاری از دانشگاه شهیدبهشتی تهران میباشد. شش کتاب مجموعه داستان و یک رمان تاکنون چاپ کرده و دو کتاب هم پشت مجوز دارد.بیش از 500 مقاله و داستان از وی تاکنون در نشریات سراسری و محلی چاپ شده است.

عباس صحرایی

(5 کتاب)

نازی صفوی

(2 کتاب)
نازی صفوی، متولد 1346 در تهران است. كتاب اولش، دالان بهشت در سال۱۳۷۸ منتشر شد و از آن موقع تا حالا سومین كتاب پرفروش 14سال اخیر بوده است.داستان بعدی او، برزخ اما بهشت سال۸۳ منتشر شد. او تحصیلات دانشگاهی خود در رشته روان شناسی را به خاطر پرداختن به ادبیات، ناتمام گذاشت

بهرام صادقی

(27 کتاب)
بهرام صادقی (۱۳۱۵-۱۳۶۳) نویسنده معاصر ایرانی است. وی نویسنده داستان کوتاه و از مهم‌ترین چهره‌های جنگ اصفهان است. یک مجموعه داستان کوتاه به نام سنگر و قمقمه‌های خالی و همچنین یک داستان بلند به نام ملکوت از وی باقی مانده‌است. اغلب داستان‌های وی نمایانگر فروپاشی و بیهودگی زندگی شهری است.

محمدرضا صفدری

(5 کتاب)
محمدرضا صفدری، متولد ۱۳۳۳ خورموج بوشهر نویسنده ایرانی است. صفدری فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران و دبیر بازنشسته دبیرستان‌هاست. از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷ در جلسه‌های داستان‌خوانی پنج‌شنبه‌ها که در خانهٔ هوشنگ گلشیری و با حضور چند نویسنده جوان تشکیل می‌شد شرکت می‌کرد.

سردار صالحی

(10 کتاب)

احسان طبری

(36 کتاب)
نویسنده و فعال سیاسی ایرانی که از جوانی در رشته‌های مختلف شعر، قصه، نقد هنری، بررسی‌های فلسفی و تاریخی و زبانی، آثاری ایجاد کرده و در دوران طولانی مهاجرت این تلاش را ادامه داده و در هر زمینه آثاری متعددی نگاشته ‌است. او که با زبانهای مختلف شرقی و غربی آشنا بود به دریافت مقام علمی «دکتر هابیل در فلسفه» دست یافت.

علیرضا عطاران(آرام)

(10 کتاب)
علیرضا عطاران در سال ۱۳۳۷ در مشهد زاده شد. در جوانی و مقارن با سالهای وقوع انقلاب کتابفروشی باز کرد. در خرداد سال ۱۳۶۰ در بلوای بزرگی که در سراسر ایران روی داد کتابفروشی‌اش به آتش کشیده شد و در این حادثه نوشته‌ها و کتابهایی که سالها آنها را حفظ کرده بود سوزانده شد. او بعدها سعی می‌کند آثاری را که از بین برده دوباره بنویسد و موفق می‌شود بعضی از آنها را بازسازی کند. کتاب های او در ایران و نیز در آلمان منتشر شده است. علیرضا عطاران در سال ۱۳۸۱ به آلمان مهاجرت کرد و آنجا زندگی می کند. او عضو انجمن قلم ایران در تبعید است.

غزاله علیزاده

(7 کتاب)
غزاله عليزاده در بهمن ماه 1325 در «مشهد» به دنيا آمد. ليسانس علوم سياسي را از دانشگاه تهران گرفت. پس از آن به فرانسه رفت و در دانشگاه «سوربن» پاريس در رشته‌هاي فلسفه و سينما درس خواند. او کار ادبي خود را از دهه‌ي 1340 و با چاپ داستانهايش در مشهد آغاز کرد. نخستين مجموعه داستانش «سفر ناگذشتني» نام دارد که در سال 1356 انتشار يافت. از آثار معروف او مي‌توان از رمان دو جلدي«خانه‌ي ادريسي‌ها» و مجموعه داستان «چهاراه» نام برد. آثار ديگر او عبارتند از: دو منظره، تالارها، و شب‌هاي تهران.«غزاله عليزاده» يکي از امضاکنندگان بيانيه‌ي 134 نفر به‌عنوان «ما نويسنده‌ايم» بود. در يک روز جمعه 21 ارديبهشت‌ماه 75 برابر با 10 ماه مه، چند تن از ساکنان محلي در جنگل اطراف رامسر در روستاي «جواهرده» ، جسد او را يافتند که از درختي حلق‌آويز شده بود. غزاله دو روز پيش از اين حادثه از مشهد به رامسر رفته بود تا آگاهانه به مرگ بپيوندد.

سیما عابدینی

(9 کتاب)

عدنان غریفی

(2 کتاب)
عدنان غریفی (متولد ۱۳۲۳ در خرمشهر)، داستان‌نویس ایرانی مقیم هلند است. او از نویسندگان نوگرای دهه‌های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ است.عدنان غریفی یکی از شکل‌دهندگان داستان‌نویسی جنوب است.

رضا فرخفال

(5 کتاب)

فرامرزبن خداداد بن عبدالله کاتب ارجانی

(10 کتاب)

رضا قاسمی

(7 کتاب)
رضا قاسمی در سال ۱۳۲۸ در اصفهان به دنیا آمد اما اصلیت جنوبی دارد.اولین اثر او نمایشنامه کسوف بود که در ۱۸ سالگی نوشت و دو سال بعد در دانشگاه تهران به روی صحنه برد.در سال ۱۳۵۵ جایزه اول «تلویزیون ملی ایران» برای بهترین نمایشنامه به اثر او چو ضحاک شد بر جهان شهریار تعلق گرفت.او از سال 1349، همزمان با تحصيل در دانشکده هنرهای زيبا، به نمايشنامه نويسی و کارگردانی تآتر پرداخت و آثاری چون کسوف، آمد ورفت، نامه هائی بدون تاريخ از من به خانواده ام و بالعکس، و چاه را به صحنه آورد. نویسندگی و کارگردانی سه نمایشنامه اتاق تمشیت، ماهان کوشیار و معمای ماهیار معمار هم حاصل فعالیت او در دورهٔ پس از انقلاب است.اما شرایط کار برایش سخت شد و در سال ۱۳۶۵ ترک وطن گفت و از آن زمان در فرانسه زندگی می‌کند.رمان معروف او با نام همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها در سال ۱۹۹۶ در آمریکا و در سال ۱۳۸۱ در ایران به چاپ رسید و جوایز مختلفی را برای نویسنده به ارمغان آورد. وی در زمینه موسیقی ایرانی فعالیت کرده و به آهنگسازی و نوازندگی مانند بداهه‌نوازی در اصفهان و راست پنجگاه پرداخته‌است

ساسان قهرمان

(2 کتاب)

علی اکبر کرمانی نژاد

(4 کتاب)

منصور کوشان

(4 کتاب)
منصور کوشان (زادهٔ ۵ دی ۱۳۲۷ در اصفهان)، یک نویسنده و شاعر ایرانی است. وی در روز پنجم دی ماه ۱۳۲۷ در اصفهان زاده شد و در سال‌های جوانی بیشتر به نگارش نمایشنامه و همکاری با مطبوعات پرداخته است. او در دههٔ ۷۰ خورشیدی سردبیر مجله تکاپو به مدیرمسئولی سکینه حیدری بود. بسیاری از نمایشنامه‌های او در طی آن سال‌ها توقیف و اجرای آنها متوقف می‌شد. پس از انقلاب در کنار چاپ مجموعه اشعار و اجرای نمایشنامه‌های متعدد خود، به خلق آثاری در حوزه ادبیات داستانی نیز دست زد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رمان «محاق» و مجموعه داستان «خواب صبوحی و تبعیدی ها» اشاره کرد. کوشان در سال ۱۳۷۸ از کشور خارج و در نروژ اقامت گزیند.

هوشنگ گلشیری

(35 کتاب)
هوشنگ گلشیری (۱۳۱۶ در اصفهان - ۱۶ خرداد ۱۳۷۹ در بیمارستان ایران‌مهر تهران) نویسندهٔ معاصر ایرانی و سردبیر مجلهٔ کارنامه بود. وی را بعد از صادق هدایت، تأثیرگذارترین داستان‌نویس ایرانی دانسته‌اند. او با نگارش رمان کوتاه شازده احتجاب در اواخر دههٔ چهل خورشیدی به شهرت فراوانی رسید. این کتاب را یکی از قوی‌ترین داستان‌های ایرانی خوانده‌اند. وی با تشکیل جلسات هفتگی داستان‌خوانی و نقد داستان از سال ۱۳۶۲ تا پایان عمر خود نسلی از نویسندگان را پرورش داد که در دهه هفتاد خورشیدی به شهرت رسیدند او همچنین عضو و یکی از موسسان کانون نویسندگان ایران و از بنیانگذاران حلقه ادبی جُنگ اصفهان بود.

ابراهیم گلستان

(14 کتاب)
ابراهیم گلستان (تقوی شیرازی) (متولد ۲۲ مهر ۱۳۰۱ در شیراز)، داستان‌نویس و فیلم‌ساز ایرانی است. او اولین کارگردان ایرانی است که برنده یک جایزه بین المللی شده است. آثار مکتوب وی از سبکی خاص برخوردار است و بسیاری سبک نویسندگی وی را تأثیر پذیرفته از داستان‌های کوتاه ارنست همینگوی می‌دانند گرچه او تاثیر پذیری از هیچ نویسنده‌ای را نمی پذیرد. همچنین وی از زمرهٔ نخستین نویسندگان معاصر ایرانی معرفی می‌شود که برای زبان داستانی و استفاده از نثر آهنگین در قالب‌های داستانی نوین، اهمیت قائل شد و به آن پرداخت.

سیامک گلشیری

(1 کتاب)
سیامک گلشیری در سال ۱۳۴۷ در اصفهان متولد شد تحصیلاتش را تا سطح کارشناسی ارشد زبان و ادبیات آلمانی ادامه داده. فعالیت ادبی اش را به طور جدی از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد .سیامک، پسر احمد گلشیری، مترجم و برادرزاده هوشنگ گلشیری، داستان نویس فقید است.

عباس معروفی

(20 کتاب)
عباس معروفی زاده ۲۷ اردیبهشت ۱۳۳۶ در تهران؛ نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، ناشر و روزنامه‌نگار معاصر ایرانی مقیم آلمان است که فعالیت ادبی خود را زیر نظر هوشنگ گلشیری آغاز کرد و در دهه شصت با چاپ رمان سمفونی مردگان در عرصه ادبیات ایران به شهرت رسید.

احمد محمود

(21 کتاب)
حمد اعطا با نام ادبی احمد محمود (۴ دی ۱۳۱۰ اهواز - ۱۲ مهر ۱۳۸۱ تهران) نويسندهٔ معاصر ايرانی بود. او را پیرو مکتب رئالیسم اجتماعی می‌دانند. معروفترين رمان او همسايه‌ها ، در زمرهٔ آثار برجستهٔ ادبیات معاصر ایران شمرده می‌شود.

جعفر مدرس صادقی

(6 کتاب)
جعفر مدرس صادقی، نویسنده معاصر و مترجم ایرانی است.در سال ۱۳۳۳ خورشیدی در شهر اصفهان متولد شد. اولین داستان کوتاهش در شماره‏ تیرماه ۱۳۵۲ ماهنامه‏ «رودکی» به چاپ رسید. اولین کتابش که مجموعه‏ هشت داستان کوتاه بود - «بچه‏ها بازی نمی‏کنند» - در سال ۱۳۵۶ منتشر شد. در همان سال، داستان بلندی نوشت به نام «نمایش» که در تابستان ۱۳۵۹ به چاپ رسید. به‏جز این دو کتاب اول، چهار مجموعه داستان کوتاه و یازده رمان از این نویسنده به چاپ رسیده‌است.این نویسنده، علاوه بر داستان‏نویسی ، در دو حوزه‏ دیگر هم کار کرده‌است: ترجمه و ویرایش متون کلاسیک.

مصطفی مستور

(17 کتاب)
مصطفی مستور در ۱۳۴۳ در اهواز به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۶۷ در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتي اصفهان فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی بوده و هم اکنون ساکن اهواز می‌باشد. مصطفی مستور نخستین داستان خود را با عنوان دو چشمخانه خیس در سال ۱۳۶۹ نوشته و در همان سال در مجلهٔ کیان به چاپ رساند. وی نخستین کتاب خود را نیز در سال ۱۳۷۷ با عنوان عشق روی پیاده‌رو شامل ۱۲ داستان کوتاه به چاپ رساند.

م.مودب پور

(14 کتاب)
مرتضی مؤدب‌پور (م. مودب پور) از نویسندگان پرفروش ایرانی است. وی نویسندگی حرفه‌ای خود را حدودا از سال ۱۳۷۸ آغاز کرد. از این نویسنده تاکنون ۶ اثر داستانی منتشر شده‌است.

علی موذنی

(3 کتاب)
علی موذنی (۱۳۳۷ -)، داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس.وی متولد ۱۳۳۷ می‌باشد. دارای لیسانس ادبیات نمایشی است و از جمله نویسندگانی است که کار نوشتن را به شکل حرفه‌ای دنبال می‌کند. وی در عرصه‌های داستان کوتاه، رمان، داستان بلند، نمایشنامه، فیلمنامه قلم می‌زند. همچنین در حوزه ساخت فیلم فعالیت دارد. وی از فعالین حوزه ادبیات دفاع مقدس است که رویکردی خاص در این زمینه دارد. اغلب آثار وی با اقبال منتقدان و مخاطبان روبرو شده‌ و جوایزی را نیز کسب کرده‌است.

شهریار مندنی پور

(7 کتاب)
شهریار مَندَنی‌پور (۲۶ بهمن ۱۳۳۵- ) نویسنده و رمان‌نویس ایرانی ایرانی. وی در ۲۶ بهمن ۱۳۳۵ در شیراز به دنیا آمد. نخستین مجموعه داستان او به نام سایه‌های غار در سال ۱۳۶۸ منتشر شد. وی مدت‌ها سردبیر هفته‌نامهٔ توقیف شده عصر پنجشنبه‌ بود و هم اکنون برای بورس تحصیلی در آمریکا به سر می‌برد.مندنی پور از مهم ترین نویسندگان نسل سوم داستان نویسی ایرانی محسوب می‌شود که داستان‌هایش به لحاظ فرم و زبان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

محمد محمدعلی

(11 کتاب)
محمد محمدعلی نویسنده معاصر ایرانی، در اردیبهشت سال ۱۳۲۷ خورشیدی در تهران متولد شد.اکثر آثار محمد محمدعلی به صورت رمان است.در داستان‌های نخست خود، یعنی «درهٔ هندآباد گرگ داره» و «از ما بهتران» و «بازنشستگی» رئالیسم زا تجربه کرده‌است.

فرشته مولوی

(4 کتاب)

محسن مخملباف

(6 کتاب)
مخملباف نویسنده و کارگردان ایرانی است. پیش از انقلاب ۱۳۵۷ بیش از چهار سال به علت فعالیت‌های سیاسی در زندان بوده‌است. پس از انقلاب آزاد می‌شود و به فعالیت‌های فرهنگی روی می‌آورد.

عزیز معتضدی

(11 کتاب)
عزیز معتضدی در ۱۹ مرداد ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد. پس از فارغ التحصیلی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما به پاریس، فرانسه رفت. معتضدی بعد از انقلاب به ایران برگشت و انتشارات "فاریاب" را تأسیس کرد. در این انتشارات آثار نویسندگان و مترجم های نظیر بیژن الهی، غزاله علیزاده، بابک احمدی و بهمن شعله ور به چاپ رسید. معتضدی در سال ۱۳۷۴ همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کرد و ساکن مونترال شد.

عباس نعلبندیان

(13 کتاب)
عباس نعلبندیان (۱۳۲۶ - ۸ خرداد ۱۳۶۸) نمایشنامه‌نویس ایرانی بود.از ۱۸ سالگی شروع به نوشتن کرد. با نگارش نمایشنامه «پژوهشی ژرف و سترگ در سنگواره‌های قرن بیست و پنجم زمین شناسی یا چهاردهم، بیستم فرقی نمی‌کند» جایزه اول مسابقه نمایشنامه نویسی نسل جوان را از آن خود کرد.

عرفان نظر آهاری

(7 کتاب)
عرفان نظرآهاری، نویسنده و شاعر کودکان و نوجوانان، سال ۱۳۵۳ در تهران زاده شد. او کارشناس ادبیات انگلیسی است. مدرک دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی دریافت کرده و هم اکنون دانشجوی دوره دکترای تاریخ فلسفه است.نظرآهاری نگارش پنج عنوان کتاب پژوهشی در ادبیات فارسی با موضوع هایی همچون: عشق، قناعت، عدالت طلبی و ستم ستیزی ارزش زندگی و مرگ و هستی را در پیشینه ی خود دارد و آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان از او منتشر شده است.

فریبا وفی

(5 کتاب)
فریبا وَفیویسنده ایرانی. دو رمان او یکی «پرنده من» و دیگری «رویای تبت» برندهٔ چند جایزهٔ ادبی معتبر در ایران شده است. اولین داستان جدی خود را با نام «راحت شدی پدر» در سال ۱۳۶۷ در مجله آدینه چاپ کرد. به گفته خود وی، هنوز جرئت نکرده بود نام کامل خود را در پای داستانش بنویسد. وفی این داستان را «خودجوش‌ترین» داستانش می‌داند. نخستین مجموعهٔ داستان‌های کوتاه او به نام «در عمق صحنه» در سال ۱۳۷۵ منتشر شد و دومین مجموعه، با نام «حتی وقتی می‌خندیم» در سال ۱۳۷۸ چاپ شد.مان سوم او «رویای تبت» که در سال ۱۳۸۴ منتشر شد و چندین جایزه از جمله جایزه بهترین رمان هوشنگ گلشیری و مهرگان ادب را دریافت کرد و تا سال ۱۳۸۶ به چاپ چهارم رسید. وفی هم‌اکنون با همسر و دختر و پسرش در تهران زندگی می‌کند.

صادق هدایت

(60 کتاب)
نویسنده و مترجم ایرانی و یکی از پیشگامان داستان نویسی نوین که یک روشنفکر برجسته بود. برترین اثر وی، رمان «بوف کور» است که آنرا مشهورترین و درخشان ترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران میدانند. حجم آثار و مقالات نوشته شده درباره نوشته‌ها، نوع زندگی و خودکشی صادق هدایت بیانگر تاثیر ژرف او بر جریان روشنفکری ایرانی است.

پورنگ هاشمی

(0 کتاب)

اقبال یغمایی

(5 کتاب)

دیگر نویسندگان (ایرانی)

(1658 کتاب)Powered by You