Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

شعر نو

م.آزاد

(8 کتاب)
م.آزاد در سال 1312 در تهران چشم به جهان گشود.م.آزاد زبان انگلیسی می داند و علاوه بر ترجمه اشعار پرکنده شاعران سرزمینهای دیگر در زمینه زندگی نامه و نقد و نظر آثاری به چاپ رسانده و نیز چند قصه به شعر و نثر برای کودکان نوشته است

منوچهر آتشی

(9 کتاب)
این شاعر و مترجم در ۲ مهر سال ۱۳۱۰ ‬در بخش دهرود شهرستان دشتستان استان بوشهر متولد شد. وی که همواره در دهه‌های چهل و پنجاه و شصت به سبک نیمایی شعر می‌سروده در دو دهه اخیر با گرایش به شعر سپید به طرح دیدگاه‌های جدیدی در شعر پرداخته‌است.وی همچنین از نادر شاعرانی است که پیوستگی را با نسلهای جدیدتر همواره و به طور موکد حفظ کرده‌است و در به اختیار گذاشتن بار دانسته‌های خود به دانشجویان و شاعران حتی بسیار نوپا در سرایش شعر اغماض نکرده‌است. تالیفات متعدد آتشی به دلیل تجدید چاپ در زمینه تحلیل و نقد و تفسیر و مجموعه‌های شعر همواره در دسترس افراد علاقمند است.

مهدی اخوان ثالث

(11 کتاب)
مهدی اخوان ثالث در سال ۱۳۰۷ در مشهد چشم به جهان گشود.از نوجوانی به شاعری روی آورد و در آغاز قالب شعر کهن را برگزید.چندی بعد با نیما یوشیج و شیوهٔ سرایندگی او آشنا شد. شاهکار اخوان ثالث شعر زمستان است. او رویکردی میهن‌پرستانه داشت و بهترین اشعارش را نیز برای ایران گفته‌است (تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم).

هوشنگ ابتهاج

(9 کتاب)
او در ۲۹ اسفند ۱۳۰۶ در رشت متولد شد . سایه هم در آغاز، همچون شهریار، چندی کوشید تا به راه نیما برود؛ اما، نگرش مدرن و اجتماعی شعر نیما، به ویژه پس از سرایش ققنوس، با طبع او که اساسا شاعری غزلسرا بود؛ همخوانی نداشت. پس راه خود را که همان سرودن غزل بود؛ دنبال کرد. برخی از دوستداران شعرش، او را در غزلسرایی بعد از حافظ بهترین غزلسرا می‌دانند.

پگاه احمدی

(3 کتاب)
پگاه احمدی (زاده ۱۳۵۳ در تهران) شاعر، منتقد ادبی و مترجم شعر ایرانی است. منظومه بلند تحشیه بر دیوار خانگی از مهمترین آثار اوست. اولین شعر او در ۱۷ سالگی در نشریه ادبی تکاپو به چاپ رسید.او لیسانس زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران دارد.

قیصر امین پور

(11 کتاب)
او در سال ۱۳۵۸، از جمله شاعرانی بود که در شکل‌گیری و استمرار فعالیت‌های واحد شعر حوزه هنری تا سال ۶۶ تأثیر گزار بود. وی طی این دوران مسئولیت صفحه شعر ِ هفته‌نامه سروش را بر عهده داشت و اولین مجموعه شعر خود را در سال ۶۳ منتشر کرد. اولین مجموعه او «در کوچه آفتاب» دفتری از رباعی و دوبیتی بود و به دنبال آن «تنفس صبح» تعدادی از غزلها و شعرهای سپید او را در بر می‌گرفت. امین پور هیچگاه اشعار فاقد وزن نسرود و در عین حال این نوع شعر را نیز هرگز رد نکرد.

شاپور احمدی

(11 کتاب)

عمید صادقی نصب

(4 کتاب)

صمصام کشفی

(6 کتاب)

تی. اس. الیوت

(8 کتاب)
وماس استرنز الیوت (۲۶ سپتامبر ۱۸۸۸ - ۴ ژانویه ۱۹۶۵) شاعر، نمایشنامه‌نویس و منتقد آمریکایی-بریتانیایی بود که در سال ۱۹۴۸ برنده جایزه نوبل در رشته ادبیات گردید.

فدریکو گارسیا لورکا

(3 کتاب)
فدریکو گارسیا لورکا شاعر شهیر اسپانیا ، در5 ژوئن 1898 در دهکده ى «فونته» در منطقه ى وگا در نزدیکى گرانادا متولد شد. پدرش کشاورزى ثروتمند و مادرش معلمى از خانواده اى متشخص بود. لورکا در سال 1918 در گرانادا اولین کتاب نثر خود «نقش ها و چشم اندازها» را به چاپ رساند . دوستی اش با دالی سبب گرایشش به سوررئالیسم در برخی آثارش به خصوص مجموعه ی « شاعر در نیویورک» شد. این مجموعه را لورکا در مدت اقامتش در دانشگاه کلمبیا در سال 1929 نوشت . در سال 1935 لورکا با مرگ دوست صمیمی خود ایگناسیو سانچز مخیاس ِگاوباز دگرگون شد و«مرثیه برای ایگناسیو سانچز مخیاس» را نوشت که بی گمان بهترین شعر اسپانیایی در قرن بیستم و وبه گمان عده ای در تمامی دوران اسپانیا ست .

کامبیز صدیقی کسمایی

(3 کتاب)

راینر ماریا ریلکه

(1 کتاب)
راینر ماریا ریلکه از شاعران و داستان نویسان مشهور و بزرگ آلمانی زبان است که در 4 دسامبر 1875 مطابق با 23 آذرماه سال 1254 خورشیدی در پراگ متولد شد . وی درپراگ، مونیخ و برلین فلسفه، هنر و ادبیات آلمانی تحصیل کرد .او در آغاز به راه رمانتیک ها رفت ، اما خیلی زود شعرش وجهی عرفانی یافت و موجب به هم ریختن جنبش ها و ایسم ها گردید. آن چه که شعر ریلکه را به اوج رساند مکاشفه ای درون گرا بود با ویژگی های تازه و با طراوتی که زبان او را متفاوت و آثارش را ماندگار کرد. از مشهورترین آثار ریلکه مجموعه‌ی «نامه‏هایی به یک شاعر جوان» است که فرانز زاوه کاپوس، گیرنده‌ی نامه‌ها، بعد از مرگ ریلکه آنها را منتشر کرد.از آثار دیگر وی می توان به آخرین‌ها» ، «دفتر تصاویر» و کتاب ساعات و روایت عشق و مرگ اشاره کرد .راینر ماریا ریلکه سرانجام در 30 دسامبر 1926 در مونترو به بیماری ناشناخته‌ای درگذشت

پابلو نرودا

(10 کتاب)
پابلو نرودا (۱۲ ژوئیه ۱۹۰۴- ۲۳ سپتامبر ۱۹۷۳) دیپلمات، سناتور و شاعر شیلیایی و برنده جایزه ادبیات نوبل بود.نام اصلی او «نفتالی ریکاردو ریه‌س باسوآلتو» بود و نام «پابلو نرودا» را از روی نام نویسنده چک یان نرودا به عنوان نام مستعار خود انتخاب کرده بود. بعدها «پابلو نرودا» نام رسمی او شد.او در شهر پارال در ۴۰۰ کیلومتری جنوب سانتیاگو بدنیا آمد.نخستین مقاله نرودا وقتی که شانزده سال داشت در یک روزنامه محلی چاپ شد.با رفتن به دانشگاه شیلی در سانتیاگو و انتشار مجموعه‌های شعرش شهرت او بیشتر شد.در ۱۹۷۰ نام او به عنوان نامزد ریاست جمهوری مطرح بود اما او از سالوادور آلنده حمایت کرد. وی در ۱۹۷۱ برنده جایزه نوبل ادبیات شد. مرگ او در اثر سرطان پروستات وچند روز پس از کودتای ژنرال پینوشه و کشته شدن آلنده رخ داد.

رضا براهنی

(12 کتاب)
رضا براهنی (۱۳۱۴) نویسنده، شاعر و منتقد ادبی ایرانی است. او عضو کانون نویسندگان ایران و رئیس سابق انجمن قلم کانادا است . آثار او به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، سوئدی و فرانسوی ترجمه شده‌است.

اکتاویوپاز

(6 کتاب)
اکتاویو پاز در سال ۱۹۱۴ در مکزیکوسیتی چشم به جهان گشود. در هفده سالگی به نویسندگی و شاعری پرداخت. پدرش وکیل بود و پدر بزرگش، داستان نویس سرشناس. این هر دو در رشد و پرورش ذوق و استعداد پاز، تأثیر به سزایی داشت.در حقیقت پاز در جوانی ارزش‌های اجتماعی را از پدر و ادبیات را از پدر بزرگ خود آموخت و سرانجام شاعری را به جای وکالت برگزید.در سال ۱۹۸۰ دانشگاه هاروارد به او دکترای افتخاری اهدا کرد و در سال ۱۹۸۱ مهم‌ترین جایزه ادبی اسپانیا یعنی جایزه سروانتس نصیب او شد. سرانجام در سال ۱۹۹۰ آکادمی ادبیات سوئد، جایزه نوبل ادبیات را به اوکتاویو پاز شاعر سرشناس مکزیکی به پاس نیم قرن تلاش در زمینه شعر و ادبیات مکزیک اهدا کرد. "گسستگی و پیوستگی" ، "انزوا و همگرایی" ، " تجلی دگردیسی گذشته ، امروز و فردا در شعر " ، دلمشغولی و تکاپوهای مدام پاز است . همچنین ریشه های تاریخی و فرهنگی ، زاد بوم، آداب و سنن... نفی خلاق ِ میراث کهن و گرته برداری لازم از عهد باستان ، نقد حال و استقبال از آینده ، جسارت به روز بودن و دامن زدن به رویاهای کرانه ناپذیر انسان[شاعر] ... و مکاشفه ی جریان خودبخودی و سیال شعر ، دغدغه های بی پایان شاعر بزرگ مکزیک ، اکتاویو پاز را تشکیل می دهد .

علی عبدالرضایی

(2 کتاب)

حسین پناهی

(7 کتاب)
حسین پناهی (زادهٔ ۱۳۳۵ دژکوه – درگذشتهٔ ۱۳۸۳ تهران) شاعر و بازیگر ایرانی بود.پناهی بازیگری را نخست از مجموعه تلویزیونی محله بهداشت آغاز کرد.با پخش نمایش «دو مرغابی در مه» از تلویزیون که علاوه بر نوشتن و کارگردانی خودش نیز در آن بازی می‌کرد، خوش درخشید و با پخش نمایش‌های تلویزیونی دیگرش، طرف توجه مخاطبان خاص قرار گرفت.به دلیل فیزیک کودکانه و شکننده، نحوه خاص سخن گفتن، سادگی و خلوصی که از رفتارش می‌بارید و طنز تلخش بازیگر نقش‌های خاصی بود. اما حسین پناهی بیشتر شاعر بود. و این شاعرانگی در ذره‌ذره جانش نفوذ داشت. نخستین مجموعه شعر او با نام من و نازی در ۱۳۷۶ منتشرشد، این مجموعهٔ شعر تاکنون بیش از شانزده بار تجدید چاپ شد و به شش زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده‌است.

کارو

(8 کتاب)
کارو دردریان (۱۳۰۴ همدان-۱۳۸۶ کالیفرنیا) نویسنده و شاعر ایرانی بود. او از نسل نخست شاعران نیمایی است. سروده‌های کارو انتقادی و بازتاب حقایق تلخ زندگی انسان است؛ مسائلی از جمله فقر، ظلم و جنایت در جوامع جایگاه ویژه ای در آثار وی دارد. علاوه بر آن کارو با احساسی سرشار خالق قطعات و اشعار زیبای عاشقانه است، عشق انسانی نیز بخش قابل توجهی از آثار او را تشکیل می دهد. جسارت بیان حقایق با احساسی سرشار و با زبانی که برای توده مردم قابل فهم است و انتخاب موضوعات پر مخاطب و مورد توجه نسل جوان از عواملی است که آثار کارو را مورد اقبال عموم قرار می دهد

علی محمد آقا محمدی

(6 کتاب)

بیژن جلالی

(7 کتاب)
بیژن جلالی در سال 1306 در تهران به دنیا آمد. پدر وی، ابراهیم جلالی بود و مادرش اشرف الملوک هدایت.(خواهر صادق هدایت) بیژن جلالی ابتدا در رشته فیزیک دانشگاه تهران و چند سالی در رشته علوم طبیعی دانشگاه‌های تولز و پاریس درس خواند اما همه آنها نیمه کاره ماند. زیرا علاقه به شعر و ادب ، مسائل فکری و ادبی و گشت و گذار آزاد در زمینه‌های فلسفه و هنر و ادبیات، او را از انضباط و نظم درس خواندن دور کرد. جلالی ازدواج نکرد و سال 1378 به علت سکته مغزی در سن 72 سالگی درگذشت.

حسین شکر بیگی

(3 کتاب)
حسین شکر بیگی ساکن ایلام و مدت 10 سال است که مشغول سرودن شعر است.

شجاع گل ملایری

(4 کتاب)
شجاع گل ملایری متولد بهمن 1359 در شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان است.فعالیت جدی شعر را از سال 1374 آغاز کرده و در سال 1378 تا 1380 مسئولیت گاهنامه ی ادبی (دیدگاه ) و سال 1380 تا 1384 دبیر سرویس ادبی هفته نامه (ندای جنوب) بوده است. جریان شعر پساروایی از درون شعر وی و از کتابی بنام «هشت گاه بریس تل» به شعر معاصر راه پیدا کرده است.

وحید ضیائی

(5 کتاب)

شاعران کتابناکی

(92 کتاب)
اشعار کاربران سایت

سیمین بهبهانی

(11 کتاب)
سیمین بـِهْبَهانی متولد ۲۸ تیر ۱۳۰۶ در تهران است. او نویسنده و غزل‌سرای معاصر ایرانی است.و به خاطر سرودن غزل فارسی در وزن‌های بی‌سابقه به «نیمای غزل» معروف است.

علیرضا بازرگان

(1 کتاب)

فریدون توللی

(4 کتاب)
فریدون توللی در سال 1298در شیراز به دنیا آمد توللی بر اثر آشـنایی با نیما در شعر به شیوهً جدید گرایش یافت و به یکی از پیشروان آن تبدیل شد. شعـر توللی عـمدتا شعـری عاشقانه، رمانـتیک و احساساتی است: با تصاویر، واژه ها و ترکیب های فریـبندهً خوشاهـنگ، که با بـیان شاعـرانهً احساسات فردی، بـیش از هـر چـیز از کامجویی های جسمانی سخن می گوید. و توفیق وی در شاعـری، به سبب هـمین شعـرهاست. توللی در سرودن شعـر عاشقانه به شیوه نو، روزگاری پـیشرو و نظریه پرداز بوده است و در این زمینه سهـم بزرگـی دارد.

تاگور

(4 کتاب)
شاعر،فیلسوف،موسیقیدان و چهره‌پرداز هندی بود. ناماوریش بیشتر از برای شاعری اوست. وی نخستین کسی است که از آسیا توانست به جایزه نوبل دست یابد..با تاگور لقب گوردیو به معنای پیشوا داده‌اند.

ایرج جنتی عطایی

(3 کتاب)
ایرج جنتی عطایی نمایشنامه‌نویس ، شاعر و ترانه‌سرای ایرانی است که در ۱۹ دیماه ۱۳۲۵ متولد شد. همکاری وی با بابک بیات آهنگساز و داریوش اقبالی خواننده، منجر به خلق ترانه‌هایی مهم با مضامین سیاسی، اجتماعی، و عاشقانه شد که در تاریخ موسیقی پاپ ایرانی به دوران طلایی مشهور است.

محمد حقوقی

(3 کتاب)
محمد حقوقی زاده ۱۳۱۶ در اصفهان، شاعر و منتقد ادبی معاصر است. وی از جمله نویسندگان گروه ادبی جنگ اصفهان بوده‌است. عمده آثار حقوقی در نقد و معرفی شاعرانی نظیر نیما یوشیج، سهراب سپهری، احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث و فروغ فرخزاد بوده است.

مریم حیدرزاده

(7 کتاب)
مریم حیدرزاده متولد ۲۹ آبان ۱۳۵۶ شاعر و ترانه‌سرای ایرانی است.[۱] خانم حیدرزاده که بینایی خود را از دست داده، در اواخر دههٔ ۷۰ با نوشتن شعرهایی به سبک محاوره‌ای و با به‌کارگیری کلمات ساده و روان شهرت یافت. امروزه بسیاری از خوانندگان داخل ایران (مانند علیرضا عصار) و خارج ایران (در لس آنجلس) از ترانه‌های او در آهنگ‌هایشان استفاده می‌کنن

نصرت رحمانی

(9 کتاب)
نصرت رحمانی در سال ۱۳۰۸ در تهران متولد شد دوره آموزشهای دبستانی و دبیرستانی را در همین شهر به پایان رساند و سپس وارد مدرسه پست و تلگراف و تلفن شد سپس به کار در رادیو پرداخت سپس به روزنامه نگاری پرداخت سپس مسوول صفحات شعر مجله زن روز شد

یدالله رویایی

(6 کتاب)
رویایی که در سال 1310 در دامغان به دنیا آمد با چند شاعر ديگر، مانیفست «اسپاسمانتالیسم» را منتشر کردند که بعدها به خلق نگرش تازه‌ شعری با عنوان «شعر حجم» منجر شد. وی هم اکنون در پاریس زندگی می کند.

اردلان سرفراز

(2 کتاب)
اردلان سرفراز زاده ۱۳۲۹ در شهر داراب ، شاعر و ترانه سرای ایرانی است. عشق و غربت، و زندگی ایرانیان مهاجر بن مایه اصلی سروده‌های وی به شمار می‌رود.او در طول زندگی در کشورهای مختلفی همچون آلمان، اتریش، یونان، ترکیه، ایتالیا، آمریکا و... روزگار گذرانده‌است و تأثیر حضور در این کشورها و رنج ناشی از غربت در بسیاری از اشعار وی مشهود است. مدتی پیش دو کتاب شامل گزیده‌ای از ترانه‌های وی به نامهای «از ریشه تا همیشه» و «سال صفر» چاپ و منتشر شد. این کتاب از این نظر حایز اهمیت است که بسیاری از ترانه‌های به اصطلاح سیاسی اردلان در آنها آمده‌است.

سهراب سپهری

(17 کتاب)
در 15 مهر ماه 1307 در کاشان چشم به جهان گشود تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان رساند و وارد دانشکده هنرهای زیبا تهران شد و در سال 1332 در رشته نقاشی با احراز رتبه اول و دریافت نشان درجه علمی لیسانس گرفت در سال 1336 از راه زمینی به پاریس و لندن سفر کرد در سال 1337 در اولین بی ینال تهران و کمی بعد در بی ینال ونیز و در سال 1339 در بی ینال دوم تهران شرکت جست و جایزه اول هنرهای زیبا را دریافت داشت

مهدی سهیلی

(9 کتاب)
مهدی سهیلی شاعر و نویسنده ایرانی در سال ۱۳۰۳ در تهران متولد شد. او سال ها در رادیو ایران برنامه اجرا کرد. او در زمینه نمایش نامه نویسی نیز فعالیت داشته است.

احمد شاملو

(44 کتاب)
احمد شاملو متولد ۲۱ آذر، ۱۳۰۴ در تهران است. شهرت اصلی شاملو به خاطر شعرهای اوست که شامل اشعار نو و برخی قالب‌های کهن نظیر قصیده و نیز ترانه‌های عامیانه‌است. شاملو تحت تأثیر نیما یوشیج، به شعر نو روی آورد، اما پس از چندی در بعضی از اشعار منتشر شده در هوای تازه - و سپس در اکثر شعرهایش - وزن را یکسره رها کرد و به‌صورت پیشرو سبک جدیدی را در شعر معاصر فارسی گسترش داد. از این سبک به شعر سپید یاد کرده‌اند.

رنه شار

(1 کتاب)

رضا شنطیا

(0 کتاب)

فروغ فرخزاد

(13 کتاب)
فروغ فرخزاد در سال 1313 در تهران چشم به جهان گشود. در 16 سالگی با پرویز شاپور ازدواج کرد و به اهواز رفت و در آنجا اقامت کرد اما پس از یکی دو سال از هم جدا شدند در سن 22 سالگی به کارهای سینمایی روی آورد و در شرکت گلستان فیلم به کار پرداخت.در طی فعالیت سینمایی خود چندین فیلم ساخت و در یک فیلم و نمایش بازی کرد در این زمینه فیلم خانه سیاه است که در باره جذامیان جذامخانه ای اطراف تبریز می پرداخت برنده بهترین فیلم مستند در سال 1342 شد.فروغ سر انجام در سال 1345 در سن 33 سالگی در اوج شکفتگی استعداد شاعرانه اش به هنگام رانندگی بر اثر یک تصادف جان سپرد

پروانه فتاحی طاری

(3 کتاب)

سیاوش کسرایی

(13 کتاب)
سیاوش کسرایی متولد ۱۳۰۵ در اصفهان است. وی سرودن شعر را از جوانی آغاز کرد. شاهکار او منظومه آرش کمانگیر است. وی از شاگردان نیما بود که به او وفادار ماند.ضمن آنکه سالیان دراز در حزب توده فعال بود و در کنار شعر به مسایل سیاسی نیز می پرداخت. به همین دلیل گروهی او را شاعری مردمی می‌نامیدند.

شفیعی کدکدنی

(13 کتاب)
دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی در سال ۱۳۱۸ در شهر كدكن چشم به جهان گشود.وی سرودن شعر را از جوانی به شیوه کلاسیک آغاز کرد. ولی پس از چندی به سوی سبک نو مشهور به نیما یوشیج روی آورد .او با نوشتن در کوچه باغ های نیشابور به نام‌آوری رسید.شفیعی کدکنی را باید در زمره شاعران اجتماعی بدانیم. او در اشعار خود تصویری از جامعه ایرانی در دهه ی ۴۰ و ۵۰ خورشیدی را بازتاب می دهد، و با رمز و کنایه آن دوران را به خواننده می نمایاند. دلبستگی و گرایش فراوان به آیین وفرهنگ اسلامی و بخصوص خراسان نشان می دهد.

یغما گلرویی

(19 کتاب)
ترانه سرا، شاعر، نویسنده، فیلمنامه نویس و مترجم ایرانی که بیشتر شهرت خود را مدیون خوانده شدن ترانه هایش توسط خوانندگان مشهور پارسی زبان چون «ناصر عبدالهی»، «شادمهر عقیلی»، «سیاوش قمیشی» و.. است.

خسرو گلسرخی

(6 کتاب)
خسرو گلسرخی شاعر و نویسنده مارکسیست ایرانی و از فعالان سیاسی چپگرا بود در دوران حکومت محمدرضا پهلوی به همراه کرامت‌الله دانشیان محاکمه و اعدام شد. محاکمه و سخنرانی افشاگرانه او در این محاکمه همان زمان به طور ناقص از تلویزیون پخش شد و در ۲۹ بهمن ۱۳۵۷, در سالگرد اعدام او و تنها چند روز پس از وقوع انقلاب, به طور کامل پخش شد و شهرت بسیاری یافت. گلسرخی از آن پس از چهره‌های شناخته شده چپ بوده و بسیاری یادش را گرامی می‌دارند.

سبحان گنجی

(22 کتاب)

فریدون مشیری

(8 کتاب)
فریدون مشیری در سال 1305 در تهران چشم به جهان گشود دوره آموزشهای دبستانی و دبیرستانی را در مشهد و تهران به پایان رساند و سپس وارد دانشگاه شد و در رشته زبان ادبیات فارسی دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت اما آن را ناتمام رها کرد و به سبب دلبستگی بسیاری که به حرفه روزنامه نگاری داشت از همان جوانی وارد فعالیت مطبوعاتی شد کار وی خبرنگاری و نویسندگی بود 30 سال در این زمینه کار کرد و سالها عضویت هیات تحریریه سخن روشنفکر سپید و سیاه چند نشریه دیگر را داشت

حمید مصدق

(11 کتاب)
حمید مصدق بهمن ۱۳۱۸ در شهرضا متولد شد. چند سال بعد به همراه خانواده اش به اصفهان رفت و تحصیلات خود را در آنجا ادامه داد. او در دوران دبیرستان با منوچهر بدیعی، هوشنگ گلشیری،محمد حقوقی و بهرام صادقی هم مدرسه بود و با آنان دوستی و آشنایی داشت.

نادر نادرپور

(13 کتاب)
نادرپور در سال 1308 در تهران زاده شد دبستان و دبیرستان در تهران را پایان برد و در 1328 برای آموزش ادبیات فرانسه به پاریس رفت پس از چند سال به تهران بازگشت او سالها در اداره کل هنرهای زیبا کار میکرد از سال 1351 سرپرستی گروه ادب و هنر امروز را در سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران به عهده داشت

مریم هوله

(2 کتاب)
برنده بورس یک سالانه انجمن قلم در سوئد که هم اکنون ساکن کشور سوئد میباشد و سایت اینترنتی تخصصی شعر، «مانیها» را اداره میکند.

نیما یوشیج

(18 کتاب)
علی اسفندیاری یا علی نوری مشهور به نیما یوشیج شاعر معاصر ایرانی است که از او بعنوان بنیانگذار شعر نو فارسی یاد میشود. او با مجموعه تاثیرگذار افسانه که مانیفست شعر نو فارسی بود، در فضای راکد شعر ایران انقلابی به پا کرد. نیما آگاهانه تمام بنیاد ها و ساختارهای شعر کهن فارسی را به چالش کشید. شعر نو عنوانی بود که خود نیما بر هنرش نهاده بود.

دیگر شاعران (شعر نو)

(843 کتاب)

شرح نزولیصعودی زبان
تاریخ نزولیصعودی دریافت نزولیصعودی امتیاز نزولیصعودی حجم

پاره متن های گروتسک

پاره متن های گروتسک ( مجموعه شعر) 2012 حق تکثیر: آزاد

فارسی ۱ خرداد ۱۳۹۶
4.5 از 5
(4 رای)
6,29 مگابایت


Powered by You