Hiweb

سفر اسارت

سفر اسارت

نویسنده:
محسن کمالیان نویسنده این کتاب توضیح داده است:
کتاب، اگر قابل باشد، حاصل سال‌ها کنکاش حقیر در اولاً، چگونگی ربایش امام موسی صدر و ثانیاً، دلایل عدم پیگیری مؤثر سرنوشت ایشان است. معتقدم هرکس به‌این موضوعات علاقه دارد، شایسته است کتاب حاضر را نیز مطالعه کند.
فرایند ممیزی کتاب "سفرِ اسارت" نیز بیش از حد به‌طول انجامید. مجدداً تأکید می‌کنم که نفس ممیزی را، صرف‌نظر از نتیجه‌ی آن، وهنِ اهل علم، پژوهش و فرهنگ می‌دانم. جای صدر، بهشتی و مطهری خالی که اگر هرکدام حاضر می‌بودند، هرگز این رویه‌ی ضدفرهنگی شکل نمی‌گرفت.
نسخه‌ی پی‌دی‌اف کتاب را برای استفاده‌ی علاقمندان در کانال تلگرامی خود قرار می‌دهم. ان‌شاءالله هرگاه مجوز کتاب صادر شد، رسماً و به‌شکل فیزیکی نیز منتشر خواهد شد. ناشر فایل الکترونیکی کتاب، شخصِ خود (مؤلف) با شماره‌ی ابجدی (۳۱۰) هستم.

حق تکثیر: انتشار اینترنتی

» کتابناکهای مرتبط:
انگلیسیان در ایران (در روزگار پادشاهی قاجار)
روزهای خون، روزهای آتش
The Iran - Iraq War 1980 - 1988

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
تعداد صفحات: 269
4.7 / 5
با 12 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۱۰/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
ettttttt
Member
فعلا فرصت خواندن کتاب را به دست نیاورده‌ام ولی از مقدمه و فهرست مشخص است که کتابی انتقادی درباره‌ی گم‌شدن موسی صدر است، و از نویسنده‌ و گردآورنده‌ی مقالات باید سپاسگزاری کرد که چنین مجموعه‌ای را فراهم آورده است. من فقط مقاله‌ی «چه کسانی از ربایش...» را خواندم که در آن ، یکی از طرفین ذی‌نفع در گم شدن موسی صدر را برخی از حامیان خمینی می‌داند (چقدر می‌توان بین آنان و خمینی فاصله گذارد، سوالی است!). ربودن موسی صدر از این جهت جالب است که بنابر اسناد ویکی‌لیکس از انقلاب ایران و همچنین اگر اشتباه نکنم کتاب «سقوط یک بهشت»، اشاره شده است که نظام پهلوی قصد داشته آقای صدر را به ایران بیاورد تا او را به‌عنوان یک روحانی معتدل در برابر خمینی تندرو علم کند. مصاحبه‌های سال‌های اخیر جلال‌الدین فارسی و موسوی خویینی‌ها هم در اینترنت هست که درباره‌ی موسی صدر چه حرف‌ها زده‌اند. خلاصه اینکه نویسنده دیدگاهی انتقادی نسبت به ماجرای موسی صدر دارد و مشخص شدن حقیقت ربودن این روحانی شاید بتواند در روایت تاریخ انقلاب ۵۷ چرخش‌هایی ایجاد کند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You