رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

تاریخ مبارزات فلسفی در شوروی

تاریخ مبارزات فلسفی در شوروی
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 18 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 18 رای
در ابتدای کتاب می خوانیم:
با اجرای سیاست نوین اقتصادی (نپ) در سال 1992 است که در اتحاد شوروی کوشش برای نظام پردازی نظریه مارکسیستی، هم در سطح آموزشی و هم در مورد مجادله هایی که روشنفکران نخبه طرفدار نظام جدید در آنها شرکت می کردند، آغاز می شود. حاصل این نظام پردازی در فلسفه، تدوین چیزی است که بجاست امروزه آن را روایت هستی شناختی از فلسفه مارکسیستی بنامیم، روایتی که سرانجام تقریبا با عبارت (مارکسیسم دیالکتیکی) مترادف شد. این تعبیر هستی شناختی که اساسا با تعریف قوانین کلی طبیعت و جامعه مشخص می شود. و علوم از جمله (ماتریالیسم دیالکتیکی) تنها به عنوان حیطه کاربرد این به اصطلاح قوانین، در واقعیت، در آن جای دارند، امروزه تعبیر مسلط فلسفه مارکسیستی در کشورهای سوسیالیستی و احزاب کمونیست است.
ولی از برخی انتقادهای صوری از نوشته های استالین و کنار گذاشتن «نظریه دو علم» (علم بورژوایی - علم پرولتاریایی) که بگذریم - نظریه ای که منشا بوگدانوفی دارد - این تعبیر فلسفی از سالهای 1930 تاکنون تغییر اساسی به خود ندیده است...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
khar tu khar
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۸/۰۸/۲۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ مبارزات فلسفی در شوروی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.