Hiweb

سیاست کردها در خاورمیانه

سیاست کردها در خاورمیانه

نویسنده:
سخن مترجم:
رشته های علوم سیاسی و جامعه شناسی، بررسی ناسیونالیسم یا قومیت ها، مساله ای مطرح و قابل تامل است که داشتن نگرشی علمی به آن، امری واجب و ضروری است. موضوع قومیت ها مدت مدیدی است که منبع بی ثباتی و منازعه در بین جامعه های مختلف و حتی در برخی کشورهای خاورمیانه موجب جنگ و خونریزی بوده است و گاه تقاضا برای حق تعیین سرنوشت و یا خودگردانی به طور مستمر و فزاینده ای باقی مانده است.
پروفسور نادر انتصار - یکی از اساتید صاحب نام ایرانی در دانشگاه آلاباما، در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل و دارای کرسی در دانشکده علوم اجتماعی - در این کتاب دانشگاهی به کاوش و بررسی علمی و بی طرفانه این موضوع بر اساس منابع و اسناد معتبر پرداخته است. وی در این کتاب به بررسی زمینه های تاریخی و جنبه های سیاسی و اجتماعی و حقوق و گرایش های قومی کردها در جامعه اشاره دارد و نحوه برخورد کشورهای خاورمیانه را با این پدیده و تاثیر آنان را به بوته نقد کشیده است و در تحلیل خود خواننده و یا محقق را یاری می دهد تا با توجه به منابع موجود و تحلیل های معتبر به بررسی موضوع بپردازد.
این کتاب از منابع مهم دانشگاهی درباره کرد و کردستان - در رشته های علوم سیاسی، جامعه شناسی و روابط بین الملل - محسوب می شود...

» کتابناکهای مرتبط:
در پیرامون اسلام
روزنامه های ایران از آغاز تا سال 1329 ه.ق، 1289 ه‌.ش
علل انحطاط و فروپاشی دولت عثمانی

نسخه ها
PDF
حجم: 11 مگابایت
تعداد صفحات: 447
4.2 / 5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۷/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You