Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

نه برای لقمه ای نان

نه برای لقمه ای نان

کتاب نه برای لقمه ای نان :آداب دادو ستد و اخلاق مدیریت را که براساس آزموده های تجربی ماتسوشیتا بوده است را از زبان خود وی بیان میکند.
این کتاب شامل دو بخش اساسی است که یک بخش آن به اینکه چگونه میتوان کارمندان را که پر ارزش ترین دارایی یک شرکت هستند را آموزش داد و از آنها بهترین استفاده را برد، میپردازد و بخش دوم مربوط به امور تصمیم گیری در مدیریت میشود.
این کتاب حاصل رویکردی یگانه و عمیقا فمر شده به موفقیت مالی و پیروزی شخصی یکی از ماهرترین مدیران کسب و کار قرن است. نه برای لقمه‌ای نان شرح خطوط کلی موفقیت بی‌نظیر کونوسو که ماتسوشیتا، رهبر پیشگام صنعت ژاپن و دنیا، است. وی در کسب و کار ساده و حتی ایده‌آلیستی است، اما اصول موفقیت او بی‌زمان است. وی در طول زندگی کاری خود رهیافتی مردم محور اتخاذ می‌کند و به واژه «موفقیت» معنای جدیدی می‌دهد. وی درکی از ماهیت بشر پیدا می‌کند که دربرگیرنده ارزش‌های جدید مسئولیت و بخشندگی است. اخلاق مدیریت وی متکی بر انصاف، هماهنگی وحق‌شناسی به منظور القای حس موفقیت است. فلسفه او از جست‌وجوی سود صرف فراتر می‌رود. این کتاب منبع بسیار گران‌بهای یادگیری برای مدیران امروز و رهبران فردا است.

«هشتاد سال از زمانی که در نه سالگی کارآموز شدم گذشته است. من شاهد تغییر جهان بوده‌ام، و از این رهگذر تجربیات فراوانی گرد آورده‌ام. صرف نظر از این‌که جهان ممکن است چگونه به نظر برسد، متقاعد شده‌ام که انسان می‌تواند روش‌های مدیریتی خود را بهبود بخشد، و باعث رونق کسب و کار خود شود.»
کونوسکی ماتسوشیتا

» کتابناکهای مرتبط:
قاچاق کالا در ایران
تفکر استراتژیک
خلاصه کتاب مستندسازی تجربیات مدیران

نسخه ها
4.6 / 5
با 13 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۶/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
masoudmoradi
Member VIP
نویسنده کتاب بنیان گذار و مالک شرکت ماتسوشیتاست که پاناسونیک یکی از برندهای آن است(البته فکر میکنم در حال حاضر همه قسمتهای کمپانی از نام پاناسونیک استفاده میکنند) . ایشان تا سن صد و دو یا سه سالگی شرکتش را خودش مدیریت میکرد . نظراتش روشن و ساده و بدور از فلسفه پردازی و نگاهش به کسب و کار و زندگی همراه با امید و روشن بینی است .
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You