رسته‌ها
حرامزاده‌ استانبولی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 45 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 45 رای
✔️ حرام‌زاده استانبولی رمانی است به قلم الیف شافاک نویسنده پرفروش ترک که در اصل به زبان انگلیسی نگاشته شده‌است و در سال ۲۰۰۶ توسط Viking Adult به چاپ رسیده‌است. کتاب خانواده‌ای اهل ترکیه و خانواده‌ای اَرمنی-آمریکایی را از زاویه دید چهار نسل از زنان روایت می‌کند. داستانی دربارهٔ هنجارهای جامعه، رازهای خانوادگی و نیاز مبرم به گفتگو و البته مفهوم فراموشی است؛ فراموشی جمعی که ترکیه به‌طور کل دچار آن شده‌است.
«شافاک» به خاطر اشاره به نسل‌کشی ارمنی‌ها، در رمان دوم خود «حرامزاده استانبول» از سوی دادگاه ترکیه به جرم اهانت به ترک بودن متهم شد. پرونده او در ژوئن ۲۰۰۶ بسته شد، ولی چند ماه بعد، دوباره باز و وی با احتمال سه سال زندان روبه‌رو شد. مترجم و ناشر او هم با همین مجازات روبه‌رو شدند، اما در ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۶ به‌خاطر کمبود مدرک، پرونده او بسته شد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
378
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
arash18s
arash18s
1398/05/23

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حرامزاده‌ استانبولی

تعداد دیدگاه‌ها:
8
کتاب سیر داستانی و نگارش جالبی دارهد. ترجمه روان و شخصیتردازی جالب از نقاط قوت کتاب هستند.
نویسنده برخلاف بسیاری از نویسندگان سیاسی وجدان بیداری دارد و از دولت عثمانی انتقاد کرده است.(هرچند عثمانی ها صد درصد مقصر نبودند و دولتهای استعماری اروپایی انگلیس و روسیه و حزب های نژادپرست ارمنی هم مقصر بودند). ولی بسیار خوب مببود اگر نویسنده ی این کتاب درباره ی جنایات، اهانتها و اعمال غیرانسانی ای هم که گروهی از ارامنه ی نژادپرست و داشناک هادرقفقاز و آذربایجان علیه اقوام مسلمان مرتکب شدند هم یک کتاب مینوشت.خون آنها که کمرنگ تر نبود. امیدوارم فجایع و کشتار مسلمانان و یهودیان قفقاز و آذربایجان هم از سوی دولت ارمنستان به عنوان نسل کشی به رسمیت شناخته شده و در مجامع قضایی جهانی پیگیری شود و درنهایت دولت ارمنستان غرامت آن را پرداخت کند.
کتابی بسیار بسیار زیبا کە با خوندنش بە عمق والای تاثیر ادبیات بر تاریخ بشر و رازهای سر بە مهری از نسل کشی ارامنە بیشتر و با چشم بازتر پی میبرید ، دوستانی کە نخوندن این کتاب و از دست ندید ، بابت اپلود این اثر زیبا ازشما هم ممنونم کتابناکیهای عزیز
نخوندم هنوز .ولی شنیدم کتاب خیلی قشنگیه .امیدوارم مثل ملت عشق ک ی شاهکار بود قشنگ باشه
کتاب با تاکید بر روی زوایای پنهان نسل کشی ارامنه توسط دولت عثمانی در کشور ترکیه سعی در حقانیت اعتراض به این واقعه دارد .هرچند که کشور ترکیه سعی در انکار آن دارد ولی برخوردی که با نویسنده اثر گردیده (برگزاری دادگاه و صدور حکم زندان برای نویسنده و ناشر ،که بدلیل کمبود مدارک تعلیق شد) شاید بنوعی مبین اعتراف به این فاجعه می باشد اینکه چرا چنین شد به تاریخ پیوسته ولی عدم قبول این حادثه شوم بسیار غم انگیز و جانکاه است . وجالب است این ماجرا کوره های آدم سوزی آلمان نازی را تداعی می کند که عده ای بابیان اینکه اصلا چنین اتفاقی نیفتاده ویا اگر بوده تعداد یهودیان کشته شده بسیار محدود بوده سعی در خدشه دار نمودن تاریخ داشته اند که باید گفت باتوجه به مدارک و شواهد متاسفانه این اتفاق واقعا وجود داشته شاید تعداد کشته شدگان دقیق نباشد در خصوص ارامنه ترکیه نیز همین امر حاکم می باشد که صددرصد تعدادی انسان بیگناه کشته شده اند که آمارهای ضد ونقیضی در این خصوص موجود است
شما که انقدر خودتون یرا یهودی ها و مزخرفی به نام هولوکاست انقدر کشتین چرا از کشتار و انقراض میلیونها سرخ پوست در کل قاره آمریکا به دست اروپایی ها یا بوستی و هرزه‌گوین چیزی نمیگید؟
مدارک هولوکاست کجاست؟ نکنه فیلم فهرست شیندلر منبع شماست؟ یا پیانیست؟
امان از دست پان ترکیسم حتی به خود تورکها هم رحم نمی کنه!!
حرامزاده‌ استانبولی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک