رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

دانشنامه جهان اسلام: حرّانی، حماد، حلبچه (مجلد سیزدهم)

دانشنامه جهان اسلام: حرّانی، حماد، حلبچه (مجلد سیزدهم)
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 15 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 15 رای
جمعی از نویسندگان
زیر نظر: غلامعلی حدادعادل

دانشنامه جهان اسلام دایره المعارفی است درباره شریعت مقدس اسلام و تاریخ و تمدن و فرهنگ ملل مسلمان از آغاز اسلام تا زمان حاضر. مقالات این دانشنامه که به ترتیب الفبایی تنظیم شده است، حوزه وسیعی از علوم و معارف را در برمی گیرد: اصطلاحات علوم قرآنی و حدیث و فقه و کلام و عرفان و فلسفه و ادبیات و هنر، سیره انبیا و اولیا و ائمه (علیهم السلام)، شرح حال و آرای مفسران و محدثان و فقها و متکلمان و فلاسفه و حکما و علما و عرفان و مورخان و ادیبان و شاعران و هنرمندان عالم اسلامی، ترایخ سیاسی اسلام و سرگذشت خلفا و سلاطین و وزرا و خاندانهای حاکم، جغرافیای کشورها و سرزمینهای اسلامی، وصف انبیه و آثار تاریخی و مذهبی و شرح اعیاد و ایام دینی و ابزارها و پوشاکها و خوراکها و گیاهان و داروهای خاص جهان اسلام.
این دانشنامه که به ابتکار وتحت نظارت حضرت آیت ا... خامنه ای در پاسخ به نیاز جامعه فرهنگی به ارائه معارف اسلامی و شناساندن زوایی فرهنگ و تمدن اسلامی و معرفی میراث گرانسنگ جهان اسلام به وجود آمده، در بنیاددایره المعارف اسلامی (تأسیس شده در سال 1362) تدوین و منتشر می گردد. بخشی از مقالات دانشنامه جهان اسلام، به خصوص آنچه درباره اسلام و ایران و ادب فارسی است، اختصاصاً برای دانشنامه تألیف شده و بخشی دیگر از مقالات، خاصه حوزه هایی که در ایران متخصص ندارد، ترجمه از منابع و مراجع مختلف است. با توجه به این که چند دایره المعارف، در گذشته و حال، مقالات خود را از حرف «آ» و «الف» آغاز کرده اند ـ همچنین با عنایت به جایگاه «ب»، در فرهنگ، اندیشه و عرفان اسلامی ـ بنیاددایره المعارف اسلامی برای اجتناب از دوباره کاری و پرهیز از صرف وقت و هزینه در حرفی که به هرحال، مقالات بسیاری در آن به زبان فارسی موجود است، بر آن شد که کار دانشنامه جهان اسلام را از حرف «ب» آغاز کند و مقالات حرف آ و ا را به بعد واگذارد.
مجلد سیزدهم حاوی بخشی از مقالات حرف «ح» است و مدخل های حرانی، حماد تا حلبچه در آن گنجانده شده است. در مجلد سیزدهم ۳۸۹ مدخل و ۲۹۱ مقاله وجود دارد. برخی از مقالات این جلد عبارتند از: حرکت، حروف مقطعه، حزب، حساب، حِسبه، حسن بن علی(امام)-علیه السلام-، حسینیه، حسین بن علی(امام)-علیه السلام-، حفظ قرآن، حصیر وحصیربافی، حقوق، حکومت در اسلام، حقیقت محمدیه، حکایت
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Khwanirath
Khwanirath
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دانشنامه جهان اسلام: حرّانی، حماد، حلبچه (مجلد سیزدهم)

تعداد دیدگاه‌ها:
4
عجب اسلام دانش نامه هم داره اینی که به کی تجاوز بکنی و کی رو گردن بزنی که دیگه دانش نامه نمی خواد مثله اینکه بگی دانشگاه طالبان
[quote='فرهاد1237']سلام. بقیه جلدها آپلود میشه؟[/quote]
بعید است. همین را با جستجو در فضای مجازی یافته ام. ولیکن اگر به دستم رسید حتماً قرار خواهم داد.
سپاس ازشما.در صورت امکان این مجموعه راتکمیل کنید.
دانشنامه جهان اسلام: حرّانی، حماد، حلبچه (مجلد سیزدهم)
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک