با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مجموعه‌ی آثار نمایشی ویلیام شکسپیر (جلد دوم)

مجموعه‌ی آثار نمایشی ویلیام شکسپیر (جلد دوم)

27 تراژدی و کمدی

جلد دوم:
آنچه به نیکی پایان پذیرد نیک است، هاملت، کلوخ انداز را پاداش سنگ است، تریلوس و کرسیدا، اتللو، لیرشاه، مکبث، آنتونی و کلئوپاترا، تیمون آتنی، کوریولانوس، پریکلس، سیمبلین، توفان، داستان زمستان

ویلیام شکسپیر نمایش نامه نویس و شاعر مشهور است که نمایشنامه‌های او را به چند دسته کلی می‌توان تقسیم کرد: نمایش نامه‌های غنایی (همچون رومئو و ژولیت)، نمایشنامه‌های کمدی (مانند هیاهوی بسیار برای هیچ)، نمایش نامه‌های تاریخی (نظیر هنری ششم)، و تراژدی (همچون هملت). او غزل‌های پُرشماری نیز سروده است.
آثار شکسپیر اگرچه در وهله نخست و در محدوده اذهان عمومی، بی درنگ و مستقیماً عبور از عالم خاکی و صعود به جهان بالا را به خاطر متبادر نمی‌کند، لیکن، چون با تفسیر و تعمّق گره‌ها و پیچیدگی‌های وجود قهرمانانش گشوده شود، آشکارا رموز هنر قدسی که همانا تشخیص و تمیر میان " مقیّد" و " مطلق" است ظاهر می‌شود و به وضوح پرده از حرکتی عمودی به سوی مفاهیم برتر که نظرگاه اوست، فرو می‌افتد. کتاب حاضر مجموعه ۲۷ تراژدی و کمدی از اوست که همگی را مرحوم علاءالدین پازارگادی ترجمه کرده است.
زبان و کلام رازآلود شکسپیر سرشار از رمز و نماد است و مترجم در برگرداندن زبان او به فارسی تلاش فراوان کرده و رنج تحقیق بسیار را برخود هموار کرده است. این نخستین بار است که مجموعه‌ای با این تعداد آثار نمایشی شکسپیر، به صورت یکجا، به زبان فارسی منتشر می‌شود. پازارگادی نمایش نامه‌های غنایی را نیز جزو نمایشنامه‌های تراژیک آورده است.

» کتابناکهای مرتبط:
مکبث
مجموعه‌ی آثار نمایشی ویلیام شکسپیر (جلد اول)
سه خواهر

نسخه ها
4.7 / 5
با 24 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۸/۰۳/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
maggadmaggahi
Member
مجموعه ی بسیلر خوبیه ولی از ترجمه های موجود از آثار شکسپیر ترجمه های آقای به آذین خیلی روان تر هستش
نقل قول  
خیلی خوبه که این کتابای عتیقه که هیچ جا نیست را میشه اینجا دانلود کرد. دمشون گرم
نقل قول  
Sssjad
Member
ممنون - خیلی عالی
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You