با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مقدمه‌ای بر شناخت: ایل‌ها، چادرنشینان و طوایف عشایری ایران (جلد اول)

مقدمه‌ای بر شناخت: ایل‌ها، چادرنشینان و طوایف عشایری ایران (جلد اول)

نویسنده:
ایل واژه‌ای است ترکی مغولی که هم به جای اسم و هم به جای صفت به کار می‌رود و معنی آن صلح، انقیاد، قوم، طایفه، ملت، رعیت و مردم می‌باشد. این لغت از عهد مغول در تاریخ ایران مکرر به کار رفته و ایلی به معنی انقیاد و متابعت نیز استعمال شده است. ایل‌ها، چادرنشینان و طوایف عشایری ایران که در این کتاب آمده است، بخش قابل ملاحظه‌ای از جمعیت کشور ما را شکل می‌دهند. از آنجا که زندگی ایل‌نشینی بیش از هر چیز با جنبه‌های مختلف طبیعت و محیط زیست و شرایط اقلیمی زیستگاه‌های کوچندگان در ارتباط است، به همین دلیل قبل از ورود به گفتار درباره هر یک از ایل‌ها و طوایف ایران، به طور اختصار مطالبی درباره اوضاع طبیعی، جغرافیایی و تاریخی هر استان یا منطقه آمده است که بتوان به یاری آن، ارتباط کوچ‌نشینی را با موجباتی که آن زندگی را ایجاب کرده است، بررسی نمود.

» کتابناکهای مرتبط:
میانه
در قلمرو مازندران - جلد 2
جغرافیای تاریخی و تاریخ مفصل کرمانشاهان ، باختران

نسخه ها
4.6 / 5
با 24 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۸/۰۲/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
Ali_h68
Member
سلام
اگه امکانش هست فایل جلد اول و دوم کتاب رو برای من ایمیل کنید. ممنونم
ali.heidari6868@gmail.com
نقل قول  
alitad
Member VIP
نام مولف اشتباه ثبت شده است. آقای ایرج افشار سیستانی که اهل زاهدان و از ایران شناسان و سیستان شناسان نامی هستند با آقای ایرج افشار یزدی (فرزند محمود افشار و سردبیر سالیان سال مجله ی آینده و رئیس سابق کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران) یکی نیستند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You