Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

افغانستان در مسیر تاریخ (جلد دوم)

با اجازه رسمی و همکاری حشمت خلیل غبار، دارنده حق کاپی‌رایت «افغانستان در مسیر تاریخ»، انتشارات محسن متن بازتایپ‌شده این اثر ارزشمند را به علاقمندان تاریخ افغانستان تقدیم می‌دارد.
«افغانستان در مسیر تاریخ» تنها تاریخ افغانستان است که با چشمان باز و وجدان بیدار به رشته تحریر درآمده و مثل دیگر کتاب‌های تاریخ افغانستان فقط به سرگذشت شاهان مستبد اکتفا نکرده بلکه مبارزات و رشادت های مردم افغانستان علیه اشغالگران خارجی و خاینان داخلی را نیز بصورت شایسته به تصویر کشیده است. زنده‌یاد میرغلام محمد غبار تاریخنویس میهنپرست و شخصیت مبارز وطن ما رنج‌ها و قید و بندهای فراوانی متقبل شد تا این اثر جاویدانه را به نسل‌های بعدی واگذار نماید و حکام مستبد و خاین با توقیف این اثر بزرگ نیز نتوانستند جلو پخش آنرا بگیرند.
ما در ثور ۱۳۹۱ متن دیجتال جلد دوم «افغانستان در مسیر تاریخ» را که تصویربرداری شده از چاپ سوم کتاب بود پخش نمودیم، اما آقای حشمت خلیل غبار لطف نموده نسخه‌ای از اولین چاپ کتاب را برای ما فرستادند که در جوزای ۱۳۹۷ اسکن باکیفیت‌تری از آن را تهیه و پخش نمودیم. اینک بر اساس تفاهم با آقای حشمت، نسخه بازتایپ شده این اثر را با مراعات دقیق شرایطی که ایشان در تذکر جداگانه بر آنها تاکید ورزیده اند، به نشر می‌رسانیم.
از دوستانی که داوطلبانه درین کار به ما یاری رسانیدند اظهار سپاس می‌کنیم و تشکر قلبی از حشمت خلیل غبار و دنیا غبار که اجازه پخش دیجتال این اثر ارزشمند را دادند. ضمنا از حشمت گرامی عمیقا سپاسگزاریم که با دقت و حوصله‌مندی تمام مسوده این بازتایپ را مرور و تصحیح نمودند.

» کتابناکهای مرتبط:
Persia
اصفهان
تاریخ و معماری بازار تبریز

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 6 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 332
4.2 / 5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۲/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You