رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
اخبار الطوال
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 23 رای
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 23 رای
اخبار الطوال، از نخستین آثارى است که در تاریخ عمومى اسلام و ایران نگاشته شده است. مؤلف تحت عناوین و سرفصل هاى تاریخى به تبیین حوادث پرداخته، و بدون ذکر سلسله اسناد در نقل حوادث، سعى در بدست دادن متنى یکدست و برگزیده از اخبار تاریخى کرده است. دینورى از نقل حوادث بگونه تقطیع شده پرهیز کرده و چون به موضوعى تاریخى مى‏ پردازد، آن را دنبال کرده و به پایان مى رساند بدین ترتیب اثر او بر پایه شیوه موضوعى نگارش یافت، نه بر اساس سال شمار. اخبار الطوال با شرح زندگى فرزندان آدم (ع) آغاز و با مرگ معتصم (سال 227) پایان مى یابد.
این کتاب یکی از منابع مهم تاریخ ایران در زمان ساسانی بشمار میرود.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
amitab
آپلود شده توسط: amitab
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اخبار الطوال

تعداد دیدگاه‌ها:
2
[quote='amitab']این کتاب یک کتاب تاریخی است و از زمان نگارش آن قرنها و از چاپ ترجمه آن نیز سالها گذشته است و مشمول محدودیت در نشر نمی شود. لطفا تجدید نظر فرمایید.[/quote] ت‍ه‍ران‌: ن‍ی‌‏‫، چاپ هشتم : ۱۳۹۰. اخبار الطوال
این کتاب یک کتاب تاریخی است و از زمان نگارش آن قرنها و از چاپ ترجمه آن نیز سالها گذشته است و مشمول محدودیت در نشر نمی شود. لطفا تجدید نظر فرمایید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file