Hiweb

جبر خطی و هندسه تحلیلی

پیشگفتار نویسنده :
در فصل اول این کتاب با عنایت به آشنایی اغلب دانشجویان با هندسه تحلیلی، گذری کوتاه بر این مبحث انجام گرفته و سپس منحنی‌ها و رویه‌های فضایی و چندین دستگاه مختصات فضایی بررسی شده است.
فصل دوم با معرفی فضاهای برداری آغاز شده و ضمن تلاش برای بیان هرچه ساده‌تر مفاهیم، سعی شده است تا دانشجویان به یک دید تجریدی از این مفاهیم دست یابند. سپس با معرفی ماتریس‌ها با استفاده از دستگاه معادلات خطی همزمانی، تذکر داده شده است که چگونه می‌توان یک ماتریس را تعمیمی از تعریف یک بردار دانست. آنگاه دترمینان‌ها و روش حذفی گاوس مورد توجه قرار گرفته و سپس با تاکید بر این که کل فصل دوم برای دست یابی به روش حل و بحث جواب‌های دستگاه‌های معادلات خطی همزمانی است مجموعه پدیدآرنده و پایه و بعد فضاهای برداری معرفی شده‌اند. در پایان نیز با تعریف تبدیلات خطی، مقادیر و بردارهای ویژه آن مورد بررسی قرار گرفته است.
فصل سوم کتاب در واقع به جهت پاسخ به این سوال دانشجویان بوده، که چگونه می‌توان از مطالب فصل دوم در بسط و توضیح فصل اول استفاده کرد. در اواخر این بخش نیز به کمک جبر خطی روشی برای تعیین نوع سطوح درجه دوم فضایی معرفی شده است.

حق تکثیر: انتشارات نور ، چاپ اول ۱۳۶۸

» کتابناکهای مرتبط:
مجموعه سوالات المپیاد بین المللی ریاضی 1959-2005
المپیادهای کامپیوتر در ایران مرحله اول
حساب دیفرانسیل و انتگرال. جلد2

نسخه ها
PDF
حجم: 6 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 319
4.4 / 5
با 5 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۲/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You