رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سالهای پر آشوب (بخش اول)

سالهای پر آشوب (بخش اول)
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
پژوهشی در تاریخ معاصر ایران بربنیاد اسناد از طبقه بندی خارج شده انگلستان، آمریکا و ایران
بخش اول: ستون پنجم آلمان در ایران

در این اثر برهه ای از تاریخ کشورمان مورد پژوهش قرار گرفته است که از پرحاثه ترین و سرنوشت سازترین ادوار این قرن بوده است. یعنی از آغاز جنگ جهانی دوم تا حل نهایی کشمکش نفت و انعقاد قرارداد با کنسرسیوم بین المللی (1318 تا 1344). نویسنده برخلاف روش معمول تاریخنگاری، از سیر تحول زمانی پیروی نکرده، بلکه روشنگری گوشه های تاریک این دوران را هدف پژوهش خویش قرار داده است. موضوع هر بخش از این اثر یکی از مسائل مهم سیاسی این دوران است، که درباره هرکدام از آنها به اندازه ای روایات متفاوت و گاه متضادی وجود دارد که گاهی به راستی از آن معمایی ساخته است.
«انور خامه‌ای» تنها بازمانده از گروه مشهور به «53 نفر» است که بعدها برخی از آنها حزب توده را تشکیل دادند. از نخستين نويسندگان و آخرين بازمانده روزنامه‌های «مردم» و «رهبر» است كه «ارگان حزب توده» بودند. وي درسال 1322 به عضويت حزب توده در آمد و بعد از چهارسال در دي ماه 1326 به دليل اعتراض به سياست‌هاي این حزب به همراه «خليل ملكي»، «جلال آل احمد»، «فريدون توللي» و چند تن ديگر از آن جدا و منشعب شد. او در اين باره گفته بود كه قاجاريه به روسيه و تزار وابسته هستند و توده‌اي‌ها به شوروي بلشويكي. اين با مرام ما جور نيست.
او درباره کتاب «سال‌هاي پرآشوب» می گوید که به شرح وقايع و اتفاق‌هايي از تاريخ ايران پرداخته ام كه خود شاهد آنها بود‌ه‌ام.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
شازده
شازده
۱۳۹۸/۰۴/۰۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سالهای پر آشوب (بخش اول)

تعداد دیدگاه‌ها:
1
سلام
کتاب خوبیه چند وقت پیش خیلی دنبالش گشتم به سختی پیداش کردم
ممنون که شما کتاب رو گذاشتید
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.