Hiweb

شبکه باور

شبکه باور

«شبکه باور» کتابی است که برای تحقیق درباره استدلال و به کارگیری این فن، پایه‌ای فلسفی فراهم می‌آورد و در آن نویسندگان، با تاکید بر نقش و اهمیت زبان در فهم و بیان اندیشه‌ها، پرسش‌هایی چون؛ چه معیاری در اختیار ماست تا بگوییم فردی صدق یک جمله را باور دارد؟ مطابق باور ما چه تصوراتی صادق‌اند و چرا؟ و غیره، را پاسخ می‌گویند.
کتاب حاضر مشتمل بر نه فصل؛ باور و تغییر باور، مشاهده، بداهت، شهادت زبانی، فرضیه، استقرا تمثیل و شهود، تایید و ابطال، تبیین و اقناع و ارزیابی تدوین شده است که هرفصل با موضوع جداگانه‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهد. در پایان هر فصل با بهره جویی از موضوعاتی که در ارتباطات روزمره ما با یکدیگر مطرح‌اند، تمرین‌هایی برای دانشجویان فراهم آمده و در آن‌ها راجع به شکل گیری استدلال‌های ما و دیگران و آزمون آن‌ها پرسش‌هایی طرح می‌شود.
توانایی نویسندگان این کتاب به ویژه کواین بر خوانندگان پوشیده نیست. این نویسنده توانا کتاب‌های بسیاری را به یادگار گذاشته که از آن میان می‌توانیم به «کلمه و شیء» و «نظریه مجموعه‌ها و منطق آن» اشاره کنیم. کتاب حاضر نیز هرچند با همکاری نویسنده‌ای دیگر فراهم آمده است، با آرا و سبک نگارش وی مطابقت تام دارد.

» کتابناکهای مرتبط:
درد جاودانگی
ویلیام اکام و مبناگرایی
Jaakko Hintikka on knowledge and game-theoretical semantics

نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 178
4.5 / 5
با 15 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۷/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
سلام من این کتاب رو دانلود کردم ولی باز نشد و اینکه امتیازمم کم شد و دوباره اقدام به دانلود کردم و بهم میگه شما امتیاز کافی ندارید
الان من چیکار کنم امتیازمم رفته کتاب هم دانلود شد اما کتاب باز نمیشه مشکل داره
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You