Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

ویران می آیی

ویران می آیی

نویسنده:
رمان سیاسی رمانی است که با وجود ساختمان و شکل ثابت به طرح مضامین و موضوعات سیاسی پرداخته و رخداد های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی را مو شکافی می نماید. در این قبیل آثار معمولا مسائل مطرح جهان سیاست، ساختار اجتماعی شهرهای خاص و مصایب و گرفتاری های انسان در برشی از زمان و یا دوره ای که زندگی می کند تحلیل می گردد. رمان ها ی سیاسی بزرگ و پر محتوا همچنین می توانند بر دانش و تجربه خواننده خود بیافزایند.
در این رمان نیز حسین سناپور، با استفاده از موضوعاتی چون عشق و رابطه دو انسان به نقد سیاست و گوشه ای از فعالیت های سیاسی دانشجویی دهه هفتاد می پردازد، هر چند مضمون سیاست در پس موضوع داستان پنهان و کمرنگ می ماند و ماجراها و شخصیت های رمان غالب بر مضمون می شوند. او در این رمان سعی دارد با کنارهم قرار دادن دو نسل از کسانی که دغدغه های سیاسی و آرمان های اجتماعی دارند، در پیش و پس از انقلاب مثل روزبه و پدرش و نیز نشان دادن زد و بندهای پشت پرده متولیان سیاست به یکسانی و همانندی رسیده در نتیجه آنهارا به نفی و انزجار از سیاست و انفعال در زندگی می رساند، روزبه با تمام استعداد و علاقه ای که به تحصیل دارد تن به معلمی می دهد و پدرش نیز باهمه شور و دغدغه های سیاسی اش خانه نشین می شود و دلش می خواهد فقط رمان بخواند.

حق تکثیر: چشمه، 1383

» کتابناکهای مرتبط:
فرشته های لعنت شده
عشق روی پیاده رو
میان دو دنیا

نسخه ها
4.2 / 5
با 10 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۱/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You