توفان در ایران (جلد دوم)

توفان در ایران (جلد دوم)

نویسنده:
توفان در ایران (جلد اول):
https://ketabnak.com/book/90588

از مقدمه نویسنده:
توفان در ایران کوششی است در طریق بررسی و بازشناساندن زوایا و خفایای دوره جنگ جهانی اول در ایران و عندالمقدور تشریح و تحلیل نقشی که ایرانیان از پیر و جوان و خرد و کلان در برخورد با این تجربه بزرگ تاریخی ایفا کرده اند.
اینجانب ابتدا به قصد تنظیم یک رمان تاریخی، کتب و رسالات و مدارک و اسنادی را که بر دقایق وقایع چهارساله 1918 - 1914 (1332 - 1336 هجری قمری) اشتمال دارد مورد مراجعه و مطالعه قرار داد. اما تدریجا که این تحقیقات فراتر می رفت و خصوصا به برکت مذاکره و مصاحبه با جمعی از رجال معمر و موثق که هر کدام به مناسبتی در مسیر وقایع و حوادث این دوران قرار داشته و از نزدیک ناظر جریان بوده اند، آشنایی بیشتری نسبت به حقایق اوضاع و کم و کیف قضایا حاصل می کرد، به درستی دریافت که رخدادهای این دوران خود از هر قصه ای جالبتر و جاذب تر و حیرت انگیزتر و عبرت آمیزتر است، چندان که هر گونه دخل و تصرفی از لطف آن می کاهد. از این رو تصمیم خود را عوض کرد و بر آن شد تا اطلاعات و استشهادات و مدارک و اسنادی را که به صورت مجموعه ای از مواد خام گردآورده بود، دستمایه تدوین سلسله وقایع و رویدادهای این دوره از تاریخ در چهار گوشه ایران با رعایت توالی و ترتیب وقوع قرار دهد و کاری در حدود بضاعت محدود خود عرضه دارد.

حق تکثیر: نوین، 1352

» کتابناکهای مرتبط:
چند روایت معتبر: مجموعه داستان کوتاه
سیاه مشق های یک معلم (جلد دوم)
آزیتا

نسخه ها
PDF
حجم: 15 مگابایت
تعداد صفحات: 462
4.4 / 5
با 19 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۱۱/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
mas131
Member
متاسفانه در اثر بی سیاستی شاهان وقت ما در این جنگ وارد بازی خطرناکی شدیم که جز مرگ وجدایی بخشی از سرزمین ما را بهمراه نداشت .. کتاب متاسفانه خیلی عمیق فاجعه را باز نمکند وآنهم شاید بدلیل آن باشد که دستمایه نویسنده گزارشاتی است که از بایگانی خود جنگ طلبان بدست آمده ... اما در کل کوشش خوبی است. ممنون
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You