Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

توفان در ایران (جلد اول)

توفان در ایران (جلد اول)

نویسنده:
توفان در ایران (جلد دوم):
https://ketabnak.com/book/90589

از مقدمه نویسنده:
توفان در ایران کوششی است در طریق بررسی و بازشناساندن زوایا و خفایای دوره جنگ جهانی اول در ایران و عندالمقدور تشریح و تحلیل نقشی که ایرانیان از پیر و جوان و خرد و کلان در برخورد با این تجربه بزرگ تاریخی ایفا کرده اند.
اینجانب ابتدا به قصد تنظیم یک رمان تاریخی، کتب و رسالات و مدارک و اسنادی را که بر دقایق وقایع چهارساله 1918 - 1914 (1332 - 1336 هجری قمری) اشتمال دارد مورد مراجعه و مطالعه قرار داد. اما تدریجا که این تحقیقات فراتر می رفت و خصوصا به برکت مذاکره و مصاحبه با جمعی از رجال معمر و موثق که هر کدام به مناسبتی در مسیر وقایع و حوادث این دوران قرار داشته و از نزدیک ناظر جریان بوده اند، آشنایی بیشتری نسبت به حقایق اوضاع و کم و کیف قضایا حاصل می کرد، به درستی دریافت که رخدادهای این دوران خود از هر قصه ای جالبتر و جاذب تر و حیرت انگیزتر و عبرت آمیزتر است، چندان که هر گونه دخل و تصرفی از لطف آن می کاهد. از این رو تصمیم خود را عوض کرد و بر آن شد تا اطلاعات و استشهادات و مدارک و اسنادی را که به صورت مجموعه ای از مواد خام گردآورده بود، دستمایه تدوین سلسله وقایع و رویدادهای این دوره از تاریخ در چهار گوشه ایران با رعایت توالی و ترتیب وقوع قرار دهد و کاری در حدود بضاعت محدود خود عرضه دارد.

حق تکثیر: نوین، 1352

» کتابناکهای مرتبط:
روز و شب یوسف
چند سطر زندگی با سس ادبیات
پسرک روزنامه فروش

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 18 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 632
4.4 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۱۱/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
bonyan1397
Member
سلام علیکم. از دوستان عزیزم وصف سایت خوب شما را شنیده بودم، امیدوارم تعاملات خوبی بین ما برقرار گردد. سربلند و پایدار باشید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You