Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

پست مدرنیسم

نویسنده:
ترجمه متفاوت

اصطلاح پست مدرنیسم سه دهه است که مورد استفاده گسترده قرار گرفته است، اما داستان گسترش آن از طریق فرهنگ تا حدودی پیچیده است. گذشته از تعدادی از تک مضراب های اولیه استفاده از این واژه ( که برخی از آنها بعدا در این فصل مورد بحث قرار می گیرند ) ، پست مدرنیسم حیات خود را عمدتا به عنوان مقوله ای دانشگاهی و مربوط به تحولات معینی در حوزه هنر آغاز کرد، اما به زودی به صورت اصطلاحی توصیفی برای تمامی انواع جابجایی ها و تحولات مطرح شده در جامعه و فرهنگ معاصر درآمد. به عنوان مثال، ادعا شد که جهان اعتماد خود را به پیشرفت فناوریک از دست داده است. از آنجایی که اعتماد و اعتقاد به پیشرفت فناوریک، متعلق به دوره تاریخی مشخص « مدرنیستی » دانسته می شد، اصطلاح « پست مدرنیست » به عنوان توصیف مناسبی برای دوره بدیمنی جدید در نظر گرفته شد. اما در اواسط دهه ۱۹۸۰ پست مدرنیسم به آچارفرانسه ای تبدیل شد که تقریبا به درد هر « کاری » می خورد.
در اواسط همان دهه، در برنامه های آخر شب تلویزیون، برنامه های هنری رادیو و در صفحات لایی روزنامه ها پیوسته به پست مدرنیسم در حوزه های مختلف ( مانند معماری، سیاست، ادبیات ) پرداخته می شد. این بحث ها اغلب دربردارنده تلاش هایی برای درک معانی پست مدرنیسم بودند یا آن را به عنوان اصطلاحی مد روز و جنجالی که خیلی زود رونق یافته است مردود می شمردند.

» کتابناکهای مرتبط:
فلسفه تاریخ (دوره 4 جلدی)
سیاست، تفکر، تاریخ
درد جاودانگی: سرشت سوگناک زندگی

نسخه ها
4.4 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۸/۱۹


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You