رسته‌ها
تاریخ تحلیلی سینمای جهان (1995-1985)
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 24 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 24 رای
زیر نظر: جفری ناول اسمیت
مترجم: احمد پایداری و ...

اين كتاب به مناسبت صدمين سال اختراع سينما، توسط دانشگاه اكسفورد به چاپ رسيده و طی آن تاريخ سينما ذيل سه دوره نقد و تحليل شده است: سينمای صامت (1930ـ1895)، سينمای ناطق (1960ـ1930) و سينمای مدرن (1995ـ1960).
در بخش نخست اتفاقات منجر به ظهور سینما و همچنین رخدادهای سال‌های نخستین آن مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و اسناد و شواهد تاریخی معرفی می‌شود. «سینما در سال‌های آغازین»، «ظهور هالیوود»، «سینمای صامت آمریکا و دیگر کشورها» از فصل‌های این بخش هستند.
در بخش دوم ظهور صدا و مباحثی چون چگونگی شکل‌گیری سینمای ژانر و فیلمسازی در استودیو و فیلم‌های مستند بررسی می‌شود. در بخش سوم نیز سینمای مدرن و سینما در دوران ظهور تلویزیون از مباحث اصلی است.
همچنین در جای جای کتاب و در سیر روال تاریخی سینما، در هر دوره شخصیت‌های مهم معرفی و بخشی از زندگی سینمایی آنها بازگو می‌شود. دیوید وارک گریفیث، چارلی چاپلین، ویلیام اس. هارت، ژیگا ورتوف، سرگی آیزنشتین، لویی فویاد و مکس لندر از هنرمندان دوره نخستین و ژاک تاتی، گرگ تولند، پیر پائولو پازولینی، فدریکو فلینی، آلفرد هیچکاک برخی از هنرمندان دوره‌های بعدی هستند که در این کتاب به طور کامل و همراه با فیلم شناسی معرفی می‌شوند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
974
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
amitab
amitab
۱۳۹۷/۰۹/۱۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ تحلیلی سینمای جهان (1995-1985)

تعداد دیدگاه‌ها:
3
یکی از کتاب های که قبلاً باهاش مأنوس بودم و هر وقت میرفتم کتابخانه دانشگاه مطالعه اش میکردم، همین کتاب بود. ممنون بابت ارایه نسخه الکترونیک این کتاب ارزشمند.
PDF
تاریخ تحلیلی سینمای جهان (1995-1985)
44 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک