Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

انسان در جستجوی معنی

مترجم: نهضت صالحیان - مهین میلانی

انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل، روان‌پزشک، عصب‌شناس و پدیدآورنده لوگوتراپی است که منتشر کرد. این کتاب در بر دارنده ی خاطرات فرانکل از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان در خلال جنگ دوم جهانی است. فرانکل در این کتاب به عنوان یک (روان‌شناسی اگزیستانسیالیتی) روان‌شناس اگزیستانسیالیت به اهمیت جستجوی معنا برای زندگی، در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌پردازد و ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه‌های کار اجباری، تلاش می‌کند که نگرش جدیدش را در روان‌شناسی (لوگوتراپی) تبیین کند.
بیش از چند میلیون نسخه از این کتاب تأثیرگذار تا زمان مرگ ویکتور فرانکل در آمریکا فروخته شد،، به ۲۴ زبان زنده ی دنیا ترجمه شد و ۷۳ بار تجدید چاپ شد!
خاستگاه لغوی معنادرمانی یا لوگوتراپی به واژه یونانی لوگوس باز می‌گردد. لوگوس به معنای واژه یا کلمه، ارادهٔ پروردگار یا معناست. اما رساترین معادل آن معنا می‌باشد (logo=meaning). بر این اساس و بنا به گفتهٔ ویکتور فرانکل معنادرمانی عبارت است از: «درمان از رهگذر معنا یا شفابخشی از رهگذر معنا» یا «روان درمانی متمرکز بر معنا

این کتاب پیشتر به صورت تایپ شده در سایت قرار گرفته بود.

» کتابناکهای مرتبط:
حسادت
آشتی با غول سخنرانی
عناصر پنجگانه در روانشناسی انسان

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 7 مگابایت
دریافت ها: 4702
تعداد صفحات: 236
4.7 / 5
با 19 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۷/۰۸/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
bekhrada
Member
ترجمه گمراه کننده. فصل اول که ساده و بیان خاطرات است، مشکلی به نظر نمیرسد اما در فصل دوم احساس میکردم که مفاهیم در هم پیچیده و نامفهوم اند. بنابراین سری به نسخه انگلیسی زدم که نشان میداد مترجم نه تنها برخی بخشها را متوجه نشده، گاهی تغییراتی در جملات داده که معنا را بهم میریزند و عجیب تر اینکه جملاتی وجود دارند که در متن اصلی وجود ندارند!!!
نقل قول  
dehghan iran
Member
نقل قول از hanieh:
با تشکر از جناب kalltun که زحمت تهیه و اسکن کتاب را کشیدند.


اسکن فوق العاده است باور نکردنیه انگار کتاب تایپ شده
نقل قول  
hanieh
مدير ارشد
با تشکر از جناب kalltun که زحمت تهیه و اسکن کتاب را کشیدند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You