Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

بیست مقاله تقی‌ زاده

بیست مقاله تقی‌ زاده

مترجم: احمد آرام - کیکاووس جهانداری

کتاب حاوی بیست مقاله (پانزده مقاله به زبان فرانسوی، انگلیسی و آلمانی و پنج مقاله فارسی) از تقی زاده است که وی طی سال های گذشته در باب دین و تمدن و تاریخ ایران قدیم تالیف نموده است. این بیست مقاله شامل ترجمه سیزده مقاله از انگلیسی و فرانسوی است که توسط احمد آرام به فارسی برگردانده شده است; یک مقاله از زبان آلمانی توسط کیکاووس جهانداری ترجمه شده و پنج مقاله فارسی است، به انضمام مطلبی با عنوان تعلیقات بر کتاب گاهشماری در ایران قدیم است. مطالب و موضوع مقالات عبارت اند از :زندگی زرتشت، سال های تاریخ دوره ساسانیان ;گاهشماری ساسانیان ;گاهشماری قدیمی ایرانی ;کلمه "سونو "در وندیداد ;یک عادت قدیمی ایرانی که در ملتی غیر ایرانی محفوظ مانده ; مبدا تاریخ ها و گاهشماری های گوناگون ; نخستین پادشاهان ساسانی ; جشن های ایرانی که مسیحیان آنها را پذیرفته و یهودیان طرد کرده اند ; تعلیقات بر مقاله روزه های مانوی به قلم و.ب.هنینگ ; مبدا تاریخ زرتشت ; خطابه درباره گاهشماری ایرانی در کنگره شرق شناسان ; نوروز ; تاریخ زردشت ; سال و ماه قدیم ترک ها ; مبدا تاریخ ایران ; زمان زردشت ; صابئین .

حق تکثیر: علمی فرهنگی، 1381

» کتابناکهای مرتبط:
تمدن ایرانی
The Nativist Prophets of Early Islamic Iran
تاریخ اجتماعی ایران: از انقراض ساسانیان تا انقراض امویان

نسخه ها
4.5 / 5
با 33 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۱۰/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
hamidreza55
Member


بااین همه بی انصافیست که نام مشروطه خواه برجسته ای چون تقی زاده را جزو افراطیون ذکر کردو نوشت که کسانی چون او خدمتی به دموکراسی وآزادی نکردندو در انهدام مجلس ملی مسولیت داشتند.

بدتر از آن نقش طرفدار روحانیون طرفدار استبداد رادر انهدام این مجلس ناچیز جلوه داد وحتی از ذکر نامشان پرهیز کرد.

حقیقت اینست که تاریخ معاصرما از درون توازن وتعادل سربرنکرد.

دوره تاریخ جدید ایران از قاجار تا به امروز در بزنگاه های حساس تاریخی در گذرگاه های خشونت وافراط وتفریط شکل گرفته است وساخته شده است

بیان رمانتیک وشاعرانه این نوع خشونت ها وافراط وتفریط ها رادرشعرفارسی دوره مشروطه که مثل شعر هر دوره دیگر تاریخ ما آینه تجلیات روحی ومعنوی ملت ماست به روشنی میتوان دید.

مشروطه ایرانی
ماشالله آجودانی
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You