Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

آموزش خواندن: روش های مطالعه و خلاصه ای از برگزاری آزمون پرلز

آموزش خواندن: روش های مطالعه و خلاصه ای از برگزاری آزمون پرلز

نویسنده: محمدرضا سنگری،فاطمه صغری علیزاده

از پیشگفتار کتاب:
خواندن و مطالعه در تعلیم و تربیت مقوله ساده ای نیست. به هر کس که بتواند حروف را باهم درست ترکیب کند و کلمه بخواند نمی توان گفت خواندن می داند. بارها برای آموزگاران پیش آمده است که کودک قصه ای از کتاب درسی را روان و خوب و با صدای بلند خوانده است ولی وقتی از او سوال کرده اند "از آنچه خواندی، چه فهمیدی؟" قادر به جواب دادن نبوده است. این به معنای عدم درک خواندن و مطالعه صحیح است.
اگر خواهان تربیت دانش آموزانی خلاق، متفکر، مستقل و کنجکاو هستیم و اگر در پی کشف علل کاهش افت تحصیلی و ارتقای انگیزه پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان، باید جهت گیری برنامه ریزی درسی را از نظر محتوای درسی و شیوه های تدریس به سمت آموزش خلاق سوق دهیم و افزون بر آن شیوه ی ارزیابی از یادگیری و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را از پاسخ مداری به سوال مداری و از حافظه پروری به اندیشه سازی تغییر دهیم. در نظام های آموزشی فرآیند گرا تمرکز اصلی بر توسعه ذهنی و گسترش ظرفیت اندیشیدن است. در حالیکه در نظام های آموزشی محصول گرا تمرکز اصلی بر تراکم مطالب، حفظ معلومات و اطلاعات توسط دانش آموزان است.

» کتابناکهای مرتبط:
آموزش و پرورش در ایران
کتاب جامع آشنایی با رشته های مختلف دانشگاهی و زمینه های شغلی
عوامل موفقیت در تحصیل

نسخه ها
4.5 / 5
با 15 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۸/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You