رسته‌ها

لغت نامه دهخدا (جلد چهارم)

لغت نامه دهخدا (جلد چهارم)
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 33 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 33 رای
لغت‌نامهٔ بزرگ دهخدا کتابی جامع شامل شرح و معنی واژگان زبان فارسی است. این لغت‌نامه، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اثر علی‌اکبر دهخدا است، که بیش از ۴۰ سال از عمر او صرف آن شد. لغت‌نامهٔ دهخدا معنی، تفسیر، و شرح تاریخیِ شمار قابل توجهی از وام‌واژه‌های عربی که وارد فارسی شده‌اند را نیز داراست.
لغت‌نامهٔ بزرگ دهخدا شامل بخش بزرگی از واژگان ادبی زبان فارسی، با معنای آن‌ها و نیز کاربردشان در شعرها است. با وجود این، این لغت‌نامه فاقد بخش اعظم واژگان علمی و فنی فارسی است که بیشتر در دهه‌های پس از تألیف لغت‌نامه به حوزهٔ زبان فارسی وارد شدند.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
amitab
آپلود شده توسط: amitab
۱۳۹۷/۰۵/۳۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
?
فرمت:
ZIP

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی لغت نامه دهخدا (جلد چهارم)

تعداد دیدگاه‌ها:
3
پرستار: صفت فاعلی از پرستیدن (همین پوشینه، برگ 5498) گمان نمی کنم پرستار که آن را مرکب از پرست-آر گرفته اند، از پرستیدن بیاید، زیرا پرستار از ریشه اوستایی «پئیری ستارَ» به چِم «ایستاده در پیرامون» به نظر می رسد، که در پیرامون بیمار به مراقبت از او می پردازد
[quote='pirmardan']من تلاش کردم ده مجلد از این فرهنگ را دریافت کنم ولی هر ده مجلد پس از دریافت صفر بایت (خالی) بودند با وجود اینکه هزار امتیاز هم از من کسر شد. لطفا رسیدگی کنید.[/quote] فایل مشکلی نداره. میتونید دانلود کنید.
من تلاش کردم ده مجلد از این فرهنگ را دریافت کنم ولی هر ده مجلد پس از دریافت صفر بایت (خالی) بودند با وجود اینکه هزار امتیاز هم از من کسر شد. لطفا رسیدگی کنید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file