رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
آشنایی با معارف قرآن
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 8 رای
نویسنده:
مترجم:
حسن اکبری
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 8 رای
از مقدمه کتاب:
کتاب "دراسات القرآنیه" که زیر نام "آشنایی با معارف قرآن" از زیر چاپ خارج می گردد حاصل تلاش چندین ساله استاد محمد قطب، نویسنده و متفکر توانای مصری است.
در این کتاب مولف نخست به بررسی ترتیب موضوعی قرآن پرداخته و مشخص کرده که در سوره های مکی تاکید روی چه اصولی است و چگونه؟ و در سوره های مدنی چگونه مسائلی مورد بررسی قرار می گیرند. مولف در ضمن اینکه دقیقا نشان می دهد که تمام هم قرآن در سوره های مکی مصروف بنای عقیده و ترسیخ ایدئولوژی و ایمان است، در عین حال از جنبه های هنری و فنی مطالب قرآن غافل نیست و دقیقا اگر چه به صورتی بسیار مختصر به تمام زوایا نگرسی موشکافانه دارد و وسواس شدید مولف در یافتن علل و موجب تکرار در قرآن در موضوع عقیده و ایمان قابل تقدیر است و بعد در سوره های مدنی نیز نشان می دهد که اگر چه اهم مقصود قرآن در این دوره مصروف بنای جامعه و ایجاد قسط و عدل اسلامی و خلاصه بنای حکومت جهانی است، اما بهر حال هرگز بحث از عقیده و ایدئولوژی گسسته نمی گردد، زیرا عقیده و ایدئولوژی نقش اصولی و همه جانبه را در بنای جامعه ی قسط اسلامی دارد...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1397/08/20

کتاب‌های مرتبط

قرآن فهمی
قرآن فهمی
3.5 امتیاز
از 5 رای
The Holy Quran
The Holy Quran
3.5 امتیاز
از 4 رای
تفسیر خسروی - جلد 6
تفسیر خسروی - جلد 6
4.7 امتیاز
از 16 رای
تفسیر المیزان - جلد 15
تفسیر المیزان - جلد 15
4.5 امتیاز
از 22 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آشنایی با معارف قرآن

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
آشنایی با معارف قرآن
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک