رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

روزنامه خاطرات اعتمادالسلطنه

روزنامه خاطرات اعتمادالسلطنه
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 64 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 64 رای
به کوشش: ایرج افشار

روزنامه خاطرات اعتمادالسلطنه خاطرات محمدحسن خان مقدم مراغه‌ای (۲۶ شهریور ۱۲۲۲ مراغه، ۱۴ فروردین ۱۲۷۵ تهران)، ملقب به صنیع‌الدوله و سپس اعتمادالسلطنه، از رجال دربار دورهٔ قاجار و عهد ناصرالدین شاه می باشد.این کتاب از منابع سودمند مطالعهٔ تاریخ سیاسی و اجتماعی دوره قاجاریه محسوب می‌شود. اعتمادالسلطنه که از رجال دربار ناصرالدین شاه بود، در روزنامه خاطرات خود، وقایع سیاسی و اتفاق‌های دربار را در ۱۵ سال آخر عمرش ثبت کرده است که شامل سال‌های ۱۲۹۸ تا ۱۳۱۳ قمری برابر با ۱۸۸۰ تا ۱۸۹۵ میلادی می‌شود. وی چون به دربار شاه راه داشت، نکته‌های قابل توجهی از زندگی رجال، وضع اجتماعی، زد و بندهای سیاسی و مسائل پشت پرده به نگارش درآورده‌است.
متن کامل این کتاب در سال ۱۳۴۵ به کوشش ایرج افشار براساس نسخهٔ آستان قدس منتشر شد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۳۹۷/۰۵/۰۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روزنامه خاطرات اعتمادالسلطنه

تعداد دیدگاه‌ها:
5
سلام چطور میتونم این کتاب خاطرات عمادالسلطنه را دانلود کنم
خانم هانیه ی گرامی.به قول فرنگی ها،روز بنده را ساختید! سال‌هاست که دنبال این کتاب میگشتم و پیدایش نمی‌کردم و با تشکر از کتابناک که بدون آن در هاوایی دق میکردم.
بسیار سپاسگزارم بابت این کتاب که از جمله منابع دست اول دوران ناصری است و بسیار کمیاب. چند ماهی است که در کتابفروشی های دست دوم فروش میدان انقلاب دنبالش میگشتم. خیلی لازم داشتم. مرسی
این کتاب را از جهاتی می‌شود با یادداشت‌های علم و یادداشت‌های رفسنجانی مقایسه کرد. * راستی عجیبه تاریخ بیست سالۀ حسین مکی که کتاب کمیابی هم هست تو فضای مجازی پیدا نمیشه
و روز خود را با چه کتابی آغاز می کنم. سپاس بانو
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.