Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

زندگینامۀ سیاسی آیت الله طالقانی

زندگینامۀ سیاسی آیت الله طالقانی

آیت‌الله طالقانی هم در حوزهٔ نظر و اندیشه و هم در عرصهٔ عمل اجتماعی دارای سعه صدر و وسعت مشرب بود و اهل مدارا. به همین سبب، با جریان‌های گوناگون فکری و رهبران حرکت‌های سیاسی مبارزاتی تعامل داشت و در آراء، آرمان‌ها و نگرش‌های آنان تأمل می‌کرد. بدون تعصب و جزم‌اندیشی درعین پای‌بندی و ایمان استوارش به شریعت اسلامی و مکتب فکری قرآن کریم، با صاحبان آراء و مکاتب فکری، آثار متفکران مکاتب مختلف و مدافعان و مدعیان آن به گفت‌وگو می‌پرداخت.
زندگینامهٔ سیاسی آیت‌الله طالقانی کتابی است که به بررسی تحلیلی زندگی او می‌پردازد و از این رو، به ناگزیر در این کتاب بخش‌های عمده‌ای از تاریخ معاصر ایران نیز مرور شده است تا تأثیرپذیری این اندیشمند معاصر از محیط سیاسی اجتماعی و تأثیرگذاری متقابل او بر فضای روزگارش به‌درستی تبیین شود.

» کتابناکهای مرتبط:
تاریخ انقلاب مشروطیت ایران - جلد 4 و 5
کردستان و کرد در اسناد محرمانه بریتانیا
مقالات دکتر فریدون آدمیت

آگهی
نسخه ها
4.8 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۷/۰۳/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
13440410
Member
آگاهی از بینش و کنش و سرگذشت چهره های شاخص ( رزمی ، شاعر ، داستان نویس ، مدیر ، سازمان ده ، نظریه پرداز و ...... ) لازمه شناخت هر جامعه ای است . « ملا » ها به عنوان قشر فرهنگی جوامع عمدتاً دام پرور و برزگر ، نقش بی بدیلی در همسان و همسو کردن بینش و کنش مردم ، ذخیره و انباشت دانش و ... داشته اند ، نقشی که اکنون استادان دانشگاه و سخنوران و نویسندگان نیز ایفا می کنند . مشخصاً در سال 57 با فروریزی نظام سیاسی دودمانی ـ پادگانی پهلوی در ایران ، شبکه فرهنگی ـ مدنی « ملا » ها با عقبه بازاری خود توانست خلاء قدرت را پر کند و مدعیان سازش ناپذیر را که در انحصار طلبی تفاوتی با هم نداشتند ، حذف کند . از این ها گذشته محمود طالقانی چهره درخشانی در تاریخ سیاسی ایران معاصر است . نفرت جاهلان واقعیت را عوض نمی کند ، کورشان می کند و این به سودشان نیست !
نقل قول  
saeidborji
Member
شاید مطالعه ریز جزییات زندگی ملاها به درد خیلی ها نخوره ولی مسمومیت و مرگ نابهنگام بعضی از اونها در روزهای نخست به ثمر نشستن انقلاب برای هشیاران زنگ خطری بود که نوید آینده ای نامیمون را میداد. اون آینده زمان حالی است که ما سپری میکنم......
نقل قول  
aeen30
Member
نقل قول از ستار45:
زندگی این ملاها به درد کی می خوره؟؟؟؟

چه سوال خوبی! دلم میخواد این جماعت یک ماهی اعتصاب کنن ببینم به کجای ممکلت بر می خوره؟ کدوم قسمت از کار می افته؟
اصلا کار مفید اینا چیه؟ از موقعی که آخوند بوجود اومده، چه خدمتی به بشریت کرده؟ دستاوردش چی بوده؟ جز اینکه در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشوده، رفته مسجد نماز خونده، بعد رفته حوزه، بعد از اون تا آخرش رفته منبر و پول بیت المال رو چاپیده. والسلام!
نقل قول  
ستار45
Member
زندگی این ملاها به درد کی می خوره؟؟؟؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You