Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

آمریکای لاتین: دنیای انقلاب

آمریکای لاتین: دنیای انقلاب

نویسنده:
آمریکای لاتین بطور سنتی، به مناطقی از قاره آمریکا گفته می‌شود که اسپانیایی و پرتغالی در آنجا صحبت می‌شود. اما در عمل، اکثر نیمکره غربی بجز آمریکا و کانادا و کشورهای غیر اسپانیایی زبان حوزه دریای کارائیب زیر عنوان آمریکای لاتین دسته بندی شده‌اند.
از منظری سیاسی اجتماعی، آمریکای لاتین تقریباً تمامی کشورهای جنوب ایالات متحده آمریکا شامل مکزیک (در آمریکای شمالی)، اکثر کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی و کشورهای حوزه کارائیب را که در آنجا اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی یا زبان بومی صحبت می‌شود، دربر می‌گیرد.
بر اساس این معیار، آمریکای لاتین به ۲۰ کشور مستقل و چندین واحد سیاسی وابسته تقسیم می‌شود.
برزیل از حیث مساحت و جمعیت بزرگ‌ترین کشور آمریکای لاتین است. برزیل بیش از ۴۰ درصد خاک این منطقه را پوشانده و مسکن قریب به یک سوم جمعیت آن را تأمین کرده است. زبان رسمی این کشور پرتغالی است.

حق تکثیر: خوارزمی، 1351

» کتابناکهای مرتبط:
تاریخ طبری (جلد دهم)
The Secret of the Great Pyramid
آشنایی با کشورهای جهان: ایتالیا

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 8 مگابایت
دریافت ها: 5671
تعداد صفحات: 287
4.4 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۳/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
Aristoteles
Member
چون سالها در آمریکای لاتین زندگی کرده ام و با واقعیت های این قاره در تماس بوده ام ، باید بگویم این کتاب که در زمان جنگ سرد نوشته شده دیدی بسیار یکجانبه و از دریچه تنگ بینش مارکسیسم و با برخورد ناروای بشدت ضد مسیحی کاتولیک ، آمریکای لاتین را به سلیق سیاسی خودش تفسیر کرده ولی بیطرفانه توضیح نداده است ، هر چند بعضی از رویدادهای تاریخی را بطور گزینشی آورده است ولی بجای ریشه یابی بیطرفانه ، تنها به شعار دادن بسنده کرده است ، بطور بسیار کوتاه بگویم ریشه بیشتر مشکلات آمریکای لاتین در نابسامانی های اجتماعی و فساد و باندبازی (مافیا) و نبود فرهنگ و هویت راستین ملی است زیرا بیشتر کشورهای آمریکای لاتین بجز آرژانتین و اروگوئه ، از مستیزو ها ( آمیزش اسپانیایی /پرتغالی با بومیان محلی) پدید آمده که تنها در مسابقات فوتبال غیرت ملی شان تغیان میکند ، بدیگر سخن این قاره جوان هنوز در دوران کودکی بسر میبرد با هویت های مبهم و ساختگی ، البته پس از استقلال این کشور ها ، کلیسای کاتولیک و فرهنگ اسپانیایی بشدت افت کرده و ضعیف شده است و فرهنگ آمریکایی و پروتستان بطور داوطلبانه جایگزینش شده است ، اینجا مردمان فقیر بر روی فرزندانشان نامهایی همچون "جفرسون ، ویلیام ، واشینگتون ، جیمی .. برگرفته از نامهای انگلیسی /آمریکایی میگزارند بجای نامهای اصیل اسپانیایی و در هر گوشه ایی کلیساهای پروتستان اونجلیکال گسترش میابد و کلیسای کاتولیک هر سال کاهش میابد ، که جای افسوس دارد
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You