با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

زیرزمین اژدها

نویسنده:
✔️ مروری بر کتاب:
دکتر سارازان، پزشک فرانسوی برای شرکت در یک کنگره ی بهداشتى به انگلستان می رود. پس از دیدار با نماینده ی یک بانک انگلیسی با خبر می شود که ارثیه ی هنگفتی برابر با پانصد میلیون فرانک فرانسه به او رسیده است. دکتر سارازان که مردی نیک خواه و میهن پرست است، تصمیم به ساخت شهری نمونه به نام فرانس ویل در آمریکا می گیرد که همه چیز برای آسایش مردم در آنجا فراهم باشد. در همین هنگام دانشمند آلمانی دیگری به نام پروفسور شولتز بنا به اتفاق در می یابد که او نیز در ارثیه ی هنگفتی که به دکتر سارازان رسیده، شریک است. در آن زمان روابط آلمانی ها و فرانسویان تیره است. به همین سبب پروفسور شولتز سعی می کند به هر ترتیب شده سهم خود را از ارثیه ی دکتر سارازان جدا کند و موفق هم می شود. او برخلاف دکتر سارازان سهم خود را به مصرف گسترش کارخانه ی فولاد خود و پروژه های محرمانه ی ساخت بمب می رساند. پس از مدتی پروفسور شولتز ناپدید می شود. دکتر سارازان تصمیم می گیرد برای پی بردن به واقعیت به کارخانه ی شولتز برود. در آنجا در می یابد که شولتز مدت هاست بر اثر انفجار یکی از دستگاه های ویرانگر خود کشته شده است. دکتر سارازان تصمیم می گیرد ازتاسیسات و دستگاه های کارخانه ی شولتز برای گسترش فعالیت هایش برای خوشبختی هم میهنان و همنوعانش استفاده کند.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌ : دب‍ی‍ر‏‫، ۱۳۹۴.‮‬

» کتابناکهای مرتبط:
Foreigner universe series 05: Defender
Invasion of the Body Snatchers
داستان های کوتاه علمی‌ تخیلی آرتور سی. کلارک

نسخه ها
4.4 / 5
با 19 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۷/۰۳/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
این کتاب بسیار قدیمی است و من در دوران نوجوانی دهه شصت این کتاب رو داشتم. بعید هم میدونم تجدید چاپ شده باشه. از اون کتابهای قدیمی است که میشه لینکش رو قرار داد.
نقل قول  
baabakhma
Member
این کتاب با عنوان "شهر پولاد" با ترجمه "قاسم صنعوی" نیز ترجمه شده است.
نقل قول  
edrishoseini
Member
ترجمه ای دیگر از این کتاب با عنوان "پانصد میلیون ثروت" با ترجمه "جمال موسوی شیرازی" در سایت موجود است.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You